kronika policyjna

Olkusz. Kradzież pojazdu

Do kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Peugeot 407 doszło 4 sierpnia br. na parkingu w Olkuszu przy ulicy Rataja. Właściciel pojazdu oszacował straty na około 24 tysięcy złotych. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży.

Włamanie do baru w Olkuszu
4 sierpnia 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do baru na osiedlu Pakuska, z którego ukradł pieniądze. Trwa dochodzenie w sprawie ustalenia sprawcy tego włamania. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” dwuletnim dzieckiem. 

3 sierpnia 2014 roku w Olkuszu, tuż po północy, policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się dwuletnią córeczką. Policję zaalarmowały osoby postronne, które usłyszały odgłosy awantury i płacz dziecka dobiegający z mieszkania. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Jak się okazało, pijana była zarówno matka, jak i ojciec dziewczynki. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę siostrze matki. Ponieważ nietrzeźwi rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policja powiadomiła również sąd rodzinny.

Bukowno. Kradzież pojazdu

3 sierpnia 2014 roku z terenu leśnego w Bukownie przy ulicy Długiej nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł VW Passata. Mieszkaniec Jaworzna, któremu skradziono samochód, wstępnie oszacował straty na kwotę 25000 złotych. Policjanci z Bukowna ustalają sprawcę kradzieży.

KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze