kronika policyjna

Uszkodzenie pojazdu
29 grudnia 2014 roku, na parkingu przy ul. Nullo, nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił szybę w citroenie. Właściciel samochodu stracił około 500 zł.

Kradzież pieniędzy

30 grudnia w sklepie przy ul. Rabsztyńskiej w Olkuszu, nieustalony do chwili obecnej sprawca, wykorzystał nieuwagę sprzedawczyni i ukradł pieniądze w kwocie 1200 zł. Postępowanie w toku.

Odnaleziono skradzionego fiata
W Sylwestra ok. godz. 16:00 olkuscy funkcjonariusze odnaleźli fiata 125p, który w grudniu został skradziony z parkingu przy ul. Krasińskiego w Olkuszu. Odzyskane auto trafi niebawem do właściciela.

Kradzież tablic rejestracyjnych
31 grudnia nieznany sprawca z zaparkowanego przy ul. Żeromskiego rovera ukradł tablice rejestracyjne. Sprawą zajmują się olkuscy policjanci.

Drogowa kolizja na krajówce
2 stycznia 2015r. na drodze krajowej nr 94 na skrzyżowaniu z ul. Rabsztyńską w Olkuszu doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów. Kierujący oplem astrą najechał na tył fiata punto, który z kolei uderzył w stojącego przed nim forda fusiona. Kierowca opla – 50-letni mieszkaniec Sosnowca był nietrzeźwy – miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Mężczyzna odpowie za wykroczenie i przestępstwo.

Sprawca uszkodzenia pojazdu zatrzymany
W drugim dniu nowego roku policjanci z olkuskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca naszego miasta, który wcześniej wybił szybę we fiacie punto. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ul. Skalskiej. Właściciel pojazdu wycenił straty na 450 zł. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut uszkodzenia cudzego mienia. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Kradzież roweru
3 stycznia br. w Olkuszu na ul. Orzeszkowej, nieznany sprawca wszedł na balkon mieszkania znajdującego się na parterze skąd ukradł przymocowany do barierki rower. Właściciel jednośladu oszacował straty na 700 zł. Trwa ustalanie sprawcy kradzieży.

Zatrzymany złodziej laptopa

Policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który ukradł laptopa. Do kradzieży doszło 5 stycznia br. w czytelni internetowej w bukowieńskiej Bibliotece Miejskiej, gdzie sprawca wykorzystał moment nieuwagi pracującej tam kobiety. Komputer o wartości około 1000 zł udało się odzyskać. Sprawca kradzieży – mieszkaniec Bukowna, przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze