paragraf-blacha

Włamanie do szkoły
25 września. Sprzęt do ćwiczeń siłowych skradziono z budynku Szkoły Podstawowej w Żuradzie. Nieznani sprawcy dostali się do środka po przecięciu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do pomieszczenia gospodarczego. Placówka straciła 700 złotych.
Straciła portfel
29 września. Portfel z całą zawartością straciła 71-letnia mieszkanka Zarzecza. Nieznany sprawca okradł kobietę na ulicy Mickiewicza. Poszkodowana wyceniła straty na 400 złotych.
Kradli w pracy
29 września. Pracownicy ochrony jednej z firm, z siedzibą w Kluczach-Osadzie, zatrzymali trzech złodziei, którzy kradli w zakładzie pracy. 32-letni mieszkaniec Klucz oraz dwaj mężczyźni z Ryczówka, w wieku 35 i 41 lat, usiłowali ukraść pięć bali bibuły. Gdyby złodziejom udało się osiągnąć cel, zakład straciłby 11,5 tys. złotych.

Ukradli olej
1 października. Na 500 złotych wycenił straty mieszkaniec Zagórowej, któremu nieznani złodzieje spuścili z auta 100 litrów oleju napędowego i ukradli pięciolitrowy pojemnik z olejem. Stracił także jego sąsiad. W tym przypadku sprawcy włamali się do pomieszczeń gospodarczych, skąd ukradli 60 litrów oleju napędowego i rower górski. Tu straty sięgnęły 650 złotych.
Kraksa jednośladów
1 października. Rowerzysta został ranny w wypadku, do jakiego doszło na ulicy Mariackiej w Wolbromiu. Do zdarzenia doszło gdy kierujący motorowerem, wyjeżdżając z terenu podstawówki, wymusił pierwszeństwo przejazdu na 34-letnim rowerzyście. Mieszkaniec Wolbromia wywrócił się na jezdni. Z ogólnymi potłuczeniami i stłuczeniem głowy trafił do szpitala w Olkuszu.
Zniknęły obciążniki

2 października. Nieznani sprawcy znów okradli linię kolejową PKP. Tym razem pracownik pociągu sieciowego z Sędziszowa odkrył, że zniknęło 26 sztuk obciążników trakcji elektrycznej w Gołaczewach-Piaskach. Kolej szacuje straty.
Pijana matka
3 października. 2,3 promila alkoholu we krwi miała zatrzymana przez policję mieszkanka Klucz. Kompletnie pijana kobieta opiekowała się trójką dzieci w wieku: 14, 12 i 4 lata. Mundurowi przekazali dzieci babci. Kobieta odpowie przed sądem rodzinnym.
Wyłamali korek
3 października. 150 litrów paliwa skradziono z dafa zaparkowanego przy ulicy Topolowej w Bydlinie. Złodziej wyłamał korek wlewu paliwa. Straty sięgnęły 600 złotych.
Drogowy Herkules
3 października. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Jaroszowca, który na ulicy Kościuszki w Olkuszu uszkodził opla vectrę. Mężczyzna użył w tym celu… znaku drogowego. Wyrządził szkody na 1,5 tys. złotych.
Spaliła się stodoła
5 października. Strażacy z Wolbromia gasili pożar pomieszczeń gospodarczych na jednej z posesji w Tarnawie. Ogień strawił drewnianą stodołę, przylegające do niej murowane pomieszczenie oraz składowane tam płody rolne i maszyny. Właściciel, 30-letni mieszkaniec wsi, szacuje straty.
Okradli kolej
6 października. Sześć elektrycznych odgromników ukradli nieznani sprawcy na szlaku kolejowym Bukowno – Jaworzno Szczakowa. PKP wyceniła straty na 347 złotych.
Wyłamał zamek
6 października. Na sześć tysięcy złotych wyceniła straty olkuszanka, której mieszkanie przy ulicy Polnej okradli nieznani włamywacze. Sprawcy dostali się do środka, wyłamawszy zamek. Ukradli laptopa, biżuterię oraz alkohol.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze