Zwinęli fiata
2 listopada. W nocy z parkingu osiedlowego przy ulicy Krasińskiego w Olkuszu skradziono czerwonego fiata cc. Olkuszanka oszacowała stratę na 3 000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Olkuszu.

Obrobili dom
2 listopada. Około godziny 13:00, po uprzednim wyważeniu drzwi garażowych, sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu jednorodzinnego znajdującego się w Olkuszu na ulicy Powstańców Śląskich. Z jego wnętrza skradziono przedmioty o łącznej wartości 1 500 zł na szkodę mieszkańca Krakowa.

Rozbój w biały dzień
2 listopada. Policjanci zatrzymali 26-letniego olkuszanina, który 24 października br., w jednym z mieszkań na ul. Witosa w Olkuszu, żądając wcześniej pieniędzy, pobił innego mieszkańca miasta. Jak wynika z ustaleń policjantów, przystawił mu nóż do gardła i groził, że go użyje. Sprawca ukradł pokrzywdzonemu 420 zł, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania rozboju z użyciem noża. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat. Sąd Rejonowy w Olkuszu postanowił zastosować wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wprost pod koła auta
4 listopada. Około godziny 18:00 w Ryczówku-Rzece, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 791, kierujący samochodem kia mieszkaniec Bogucina potrącił pieszego, który prawdopodobnie nagle wtargnął na jezdnię. Znajdujący się w stanie nietrzeźwości 41- letni mieszkaniec Rodak z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do olkuskiego szpitala. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Okradziony na zakupach
5 listopada. Wczesnym rankiem policjanci olkuskiej komendy zatrzymali na ulicy 20-stu Straconych olkuszanina, który w jednym ze sklepów ukradł portfel z dokumentami, kartami bankowymi oraz pieniędzmi w kwocie 150 zł. Mieszkaniec Olkusza, któremu skradziono portfel, odzyskał swoje mienie. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

   

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o