kronika policyjna

Włamanie do domu w Zadrożu. Skradziono meble i dywan

26 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do domu w Zadrożu. Ukradł meble i dywan. Pokrzywdzona oszacowała straty na około 3000 tysiące złotych. Policjanci z Wolbromia ustalają sprawcę tego włamania. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamanie do garażu w Żuradzie

27 czerwca 2014 roku w Żuradzie nieustalony do chwili obecnej sprawca  odciągnął blachę z garażu, z którego ukradł rower i metalowy wieszak. Straty w wysokości około 250  złotych poniósł mieszkaniec Żurady. Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się policjanci z olkuskiej komendy.

Kradzież paliwa  przy ZGK w Bolesławiu

26 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł 150 litrów paliwa z samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu. Wysokość strat to około 750 złotych. Policjanci z Bukowna ustalają sprawcę tej kradzieży.

 

Kradzież roweru ul. Kopalniana w Olkuszu

Nieustalony do chwili obecnej sprawca w okresie od 15 maja do 30 czerwca ukradł rower marki Giant ESCAPER koloru czarno-czerwonego z wiaty znajdującej się przy posesji na ul. Kopalnianej w Olkuszu. Dwudziestoczterolatek poniósł straty w wysokości 500 zł. Za kradzież grozi kara ograniczenia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież kabli w zakładzie w Trzyciążu

W okresie od 30 listopada 2013 roku do 23 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca dokonał kradzieży 225 metrów kabla górniczego z zakładu przemysłowego w Trzyciążu. Właściciel przedsiębiorstwa poniósł straty w wysokości około 60 000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Wolbromia.

Gołaczewy – Stara Wieś – kradzież portfela w domu

Policjanci z Wolbromia ustalają sprawcę kradzieży portfela w Gołaczewach – Stara Wieś. Zdarzenie to miało miejsce 26 czerwca 2014 roku. W czasie nieobecności domowników nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł portfel z pieniędzmi w kwocie 2 300 złotych na szkodę sześćdziesięciopięciolatka.

Policjanci z Olkusza zatrzymali sprawcę kradzieży  telefonu komórkowego

30 czerwca 2014 roku policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy zatrzymali 45-letniego mieszkańca Olkusza – sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w garażu przy ul. Miłej w Olkuszu, gdzie mężczyzna, wykorzystując nieuwagę czterdziestoczteroletniego mieszkańca Olkusza, ukradł mu telefon komórkowy Samsung Galaxy s2 o wartości 700 złotych.  Policjanci przeszukali okolicę, a kilkanaście minut potem zatrzymali złodzieja. Zanim jednak przedstawili mu zarzut, mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie, albowiem miał ponad dwa promile alkoholu. Następnego dnia czterdziestopięciolatek przyznał się do kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.  

Policjanci z Olkusza zatrzymali poszukiwanego od 2006 roku  mężczyznę

1 lipca 2014 roku około godziny 20:00 w Olkuszu na ul. Orzeszkowej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy zatrzymali trzydziestosześcioletniego mieszkańca Olkusza. Mężczyzna od 7 lat poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Od kilku lat przebywał na terenie Włoch. Trzydziestosześciolatka przewieziono do Zakładu Karnego w Wadowicach.

Uszkodzenie pojazdu na parkingu przy ul. Traugutta w Olkuszu

30 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca na parkingu przy ul. Traugutta w Olkuszu uszkodził pojazd marki Opel Vectra, dokonując wgniecenia lewego przedniego błotnika i uszkodzenia lakieru na przednich lewych drzwiach. Dwudziestodziewięcioletni właściciel pojazdu poniósł straty w wysokości 1500 złotych.  Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PK
PK
9 lat temu

Jak meble i dywan? Podstawił kontener?