1_lo-1

1 lipca Polska objęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Wśród państw członkowskich, które w 2004 roku przystąpiły do UE, Polska jest czwartym krajem po Słowenii, Czechach i Węgrzech, sprawującym prezydencję. Niewątpliwie jest to dla naszego kraju historyczny moment. Z tej też okazji w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu zorganizowano dzień poświęcony prezencji Polski w Unii Europejskiej.

i_lo_3

Klasa III c o profilu europejsko-prawnym wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie Grzegorzem Kaszewskim przygotowała prezentację, dotyczącą ogólnych informacji, priorytetów jak również zagadnień związanych z Polską prezydencją. Każda z klas uczestniczyła w godzinnym spotkaniu, w trakcie którego uczniowie mieli m. in. okazję zaśpiewać hymn Unii Europejskiej. Jednym z elementów imprezy był konkurs plastyczny zorganizowany przy współpracy z plastyczką Anną Kajdą. Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie przedstawić w formie plakatu swoją wizję polskiej prezencji w Radzie Unii Europejskiej. Zwycięzcą konkursu została Joanna Januszek z klasy I e, równorzędne trzy drugie miejsca przyznano Anecie Okrajni (I e), Dominice Pomiernej (I e) oraz Piotrowi Noconiowi (I d), trzecie miejsce natomiast zajął Wojciech Rzemieniuk z klasy I d. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

– Chcieliśmy zaakcentować udział Polski w Radzie Unii Europejskiej, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla wszystkich klas i przybliżyć pewne kwestie związane z tym wydarzeniem. Działo się wiele rzeczy, o których media nie wspominały i my w naszej prezentacji staraliśmy się to uchwycić. Próbowaliśmy poruszyć najważniejsze aspekty dotyczące wydarzeń kulturalnych w Polsce, ochrony środowiska, gospodarki czy przyjęcia nowych członków do UE. Poprzez takie lekcje chcielibyśmy zwiększyć świadomość młodzieży, która wchodzi w dorosłe życie. To właśnie szkoła średnia kształtuje postawę obywatelską wśród młodzieży – dodał organizator Grzegorz Kaszewski.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o