kronika policyjna

Motocyklista potrącił pieszą
1 sierpnia. Około godziny 20.00 na ul. Sławkowskiej w Bukownie 17-letni motocyklista potrącił pieszą, 78-letnią mieszkankę Bukowna. Kobietę przewieziono do olkuskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Kradzieże na wolbromskim targowisku
1 sierpnia. Na targowisku w Wolbromiu okradzione zostały trzy osoby. Jako pierwsza do miejscowego komisariatu zgłosiła się mieszkanka Nieszkowa (pow. miechowski), której skradziono portfel z pieniędzmi. Kolejnej z kobiet, mieszkance gminy Żarnowiec, skradziono portfel wraz z dokumentami i kartami bankowymi. Trzecia pokrzywdzona, mieszkanka Klucz, straciła portfel wraz z pieniędzmi, kartą bankową oraz dokumentami. Uczulamy osoby udające się na targowiska o niezabieranie ze sobą dużej ilości gotówki oraz unikanie zatłoczonych miejsc. Jeśli już zmuszeni jesteśmy do posiadania dużej kwoty pieniędzy, najbezpieczniej jest podzielić ją na kilka części i przenosić pieniądze w wielu miejscach. Przypominamy również, że torebkę z portfelem najbezpieczniej jest nosić z przodu, blisko ciała.

 

Włamanie na ul. Orzeszkowej
1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania. Z jego wnętrza skradziono biżuterię złotą. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Włamanie do domu
1 sierpnia. W godzinach nocnych włamano się do nowobudowanego domu w Żuradzie. Skradziono przedłużacze elektryczne oraz elementy hydrauliczne. Pokrzywdzony mieszkaniec Olkusza oszacował straty łącznie na około 1 000 złotych.

Uszkodzony samochód
1 sierpnia. Około godz. 21.00 w Olkuszu na terenie jednego z osiedlowych parkingów, uszkodzono samochód użytkowany przez mieszkańca Bogucina Dużego. Straty w postaci porysowania lakieru na karoserii samochodu oszacował on na 1500 zł. Działania w tej sprawie podjęła olkuska policja.

Volkswagen zderzył się z renaultem
2 sierpnia. Trzy osoby trafiły do szpitala – to efekt wypadku, do ktorego doszło na drodze wojewódzkiej nr 791 w Olkuszu. Około godziny 18.30 w rejonie osiedla Młodych volkswagen zderzył się z renaultem. Do szpitala przewieziono kierującego vw oraz dwie pasażerki renaulta. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku.

Kradzież oleju napędowego
3 sierpnia. Około godz. 15.00 nieustalony na chwilę obecną sprawca ukradł na jednej z olkuskich stacji paliw około 74 litrów oleju napędowego. Straty oszacowano na 414 zł. Sprawą zajęli się olkuscy kryminalni.

Zarezerwowali pokój w nieistniejącym pensjonacie
3 sierpnia. Mieszkanka Lasek za pośrednictwem portalu internetowego dokonała rezerwacji kilku noclegów w pensjonacie w jednej z nadmorskich miejscowości. Aby dopełnić wszelkich formalności, po telefonicznym uzgodnieniu warunków, wpłaciła zaliczkę w kwocie 500 zł na konto rzekomego właściciela budynku. Kilka dni po wpłacie pieniędzy zorientowała się, że została oszukana. Kiedy usiłowała ponownie skontaktować się z właścicielem pensjonatu okazało się, że oba podane przez niego telefony komórkowe są wyłączone, a strona z ogłoszeniem zniknęła. Pokrzywdzona dopiero wówczas dokładnie przejrzała strony internetowe i ustaliła, że pod wskazanym w ogłoszeniu adresem znajduje się zupełnie inny pensjonat.

Włamanie w Żuradzie 
6 sierpnia. Około godz. 20.00, po uprzednim wyważeniu okna, w jednym z nowobudowanych domów w Żuradzie dokonano kradzieży laptopa. Mieszkaniec Olkusza oszacował straty na około 2000 zł. Nad sprawą pracują olkuscy policjanci. 

Zatrzymano nieletniego z narkotykami
6 sierpnia. Około godz. 20.00 na ul. Krakowskiej w Gorenicach policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca Olkusza, który posiadał narkotyki – prawdopodobnie marihuanę. Nieletniego przekazano ojcu. Jego sprawą wkrótce zajmie się sąd dla nieletnich.

Nietrzeźwy wandal wybijał szyby
7 sierpnia. Olkuscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który podejrzewany jest o wybicie kilku szyb w trzech olkuskich sklepach. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.  Zdarzenie rozegrało się nocą około godziny 1.00. Uwagę przejeżdżającego nieopodal ul. Mickiewicza w Olkuszu patrolu policji zwrócił włączony alarm. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy dotarli na ul. Mickiewicza zauważyli, że alarm włączył się w sklepie, w którym wybita została szyba wystawowa. Kilkanaście metrów dalej, w innym sklepie, policjanci zauważyli uszkodzoną szybę oraz pozostawione na niej ślady krwi. W kolejnym, trzecim, sklepie sprawca wybił dwie i uszkodził jedną szybę, po czym uciekł. Dzięki świadkowi, który opisał uciekającego mężczyznę oraz dzięki śladom krwi, znajdującym się  na chodniku, policjanci dotarli do bloku mieszkalnego przy ul. Sławkowskiej. W jednym z mieszkań zatrzymano zakrwawionego, nietrzeźwego 23-letniego olkuszanina. Po udzieleniu mu pomocy przez zespół pogotowia ratunkowego mężczyzna został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie. Wkrótce odpowie za swój czyn. Za zniszczenie cudzego mienia może trafić na pięć lat za kratki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tomasz345
tomasz345
9 lat temu

Skąd [quote name=”..”]1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania.

A co prawie z setką pozostałych włamań?[/quote]

Skąd taka liczba? Wg moich informacji włamań było nieco ponad 20. Więc jakby nie liczyć przesadziłeś czterokrotnie. A swoją drogą chyba włamywacze się uspokoili. Albo pojechali na wakacje albo zostali wystraszeni.

nick
nick
9 lat temu

Czas chyba zacząć organizować patrole społeczne.

Na ulice coraz większy strach wyjść po zmroku, nie mówiąc o wypuszczeniu dziecka.

Wszędzie wandalizm i pijaństo połaczone z nudą i głupotą.

Pytanie tylko na co idą nasze zajebiaszcze podatki???!!!

Aha zapomniałem. Będziemy mieć zajebiaszczy rynek z kostką prosto ze słonecznej Italii i oczywiście z monitoringiem. Pogratulować rajcom swoich decyzji.

[quote name=”..”]1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania.

A co prawie z setką pozostałych włamań?[/quote]

..
..
9 lat temu

1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania.

A co prawie z setką pozostałych włamań?