kronika policyjna

Motocyklista potrącił pieszą
1 sierpnia. Około godziny 20.00 na ul. Sławkowskiej w Bukownie 17-letni motocyklista potrącił pieszą, 78-letnią mieszkankę Bukowna. Kobietę przewieziono do olkuskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Kradzieże na wolbromskim targowisku
1 sierpnia. Na targowisku w Wolbromiu okradzione zostały trzy osoby. Jako pierwsza do miejscowego komisariatu zgłosiła się mieszkanka Nieszkowa (pow. miechowski), której skradziono portfel z pieniędzmi. Kolejnej z kobiet, mieszkance gminy Żarnowiec, skradziono portfel wraz z dokumentami i kartami bankowymi. Trzecia pokrzywdzona, mieszkanka Klucz, straciła portfel wraz z pieniędzmi, kartą bankową oraz dokumentami. Uczulamy osoby udające się na targowiska o niezabieranie ze sobą dużej ilości gotówki oraz unikanie zatłoczonych miejsc. Jeśli już zmuszeni jesteśmy do posiadania dużej kwoty pieniędzy, najbezpieczniej jest podzielić ją na kilka części i przenosić pieniądze w wielu miejscach. Przypominamy również, że torebkę z portfelem najbezpieczniej jest nosić z przodu, blisko ciała.

 

Włamanie na ul. Orzeszkowej
1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania. Z jego wnętrza skradziono biżuterię złotą. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Włamanie do domu
1 sierpnia. W godzinach nocnych włamano się do nowobudowanego domu w Żuradzie. Skradziono przedłużacze elektryczne oraz elementy hydrauliczne. Pokrzywdzony mieszkaniec Olkusza oszacował straty łącznie na około 1 000 złotych.

Uszkodzony samochód
1 sierpnia. Około godz. 21.00 w Olkuszu na terenie jednego z osiedlowych parkingów, uszkodzono samochód użytkowany przez mieszkańca Bogucina Dużego. Straty w postaci porysowania lakieru na karoserii samochodu oszacował on na 1500 zł. Działania w tej sprawie podjęła olkuska policja.

Volkswagen zderzył się z renaultem
2 sierpnia. Trzy osoby trafiły do szpitala – to efekt wypadku, do ktorego doszło na drodze wojewódzkiej nr 791 w Olkuszu. Około godziny 18.30 w rejonie osiedla Młodych volkswagen zderzył się z renaultem. Do szpitala przewieziono kierującego vw oraz dwie pasażerki renaulta. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku.

Kradzież oleju napędowego
3 sierpnia. Około godz. 15.00 nieustalony na chwilę obecną sprawca ukradł na jednej z olkuskich stacji paliw około 74 litrów oleju napędowego. Straty oszacowano na 414 zł. Sprawą zajęli się olkuscy kryminalni.

Zarezerwowali pokój w nieistniejącym pensjonacie
3 sierpnia. Mieszkanka Lasek za pośrednictwem portalu internetowego dokonała rezerwacji kilku noclegów w pensjonacie w jednej z nadmorskich miejscowości. Aby dopełnić wszelkich formalności, po telefonicznym uzgodnieniu warunków, wpłaciła zaliczkę w kwocie 500 zł na konto rzekomego właściciela budynku. Kilka dni po wpłacie pieniędzy zorientowała się, że została oszukana. Kiedy usiłowała ponownie skontaktować się z właścicielem pensjonatu okazało się, że oba podane przez niego telefony komórkowe są wyłączone, a strona z ogłoszeniem zniknęła. Pokrzywdzona dopiero wówczas dokładnie przejrzała strony internetowe i ustaliła, że pod wskazanym w ogłoszeniu adresem znajduje się zupełnie inny pensjonat.

Włamanie w Żuradzie 
6 sierpnia. Około godz. 20.00, po uprzednim wyważeniu okna, w jednym z nowobudowanych domów w Żuradzie dokonano kradzieży laptopa. Mieszkaniec Olkusza oszacował straty na około 2000 zł. Nad sprawą pracują olkuscy policjanci. 

Zatrzymano nieletniego z narkotykami
6 sierpnia. Około godz. 20.00 na ul. Krakowskiej w Gorenicach policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca Olkusza, który posiadał narkotyki – prawdopodobnie marihuanę. Nieletniego przekazano ojcu. Jego sprawą wkrótce zajmie się sąd dla nieletnich.

Nietrzeźwy wandal wybijał szyby
7 sierpnia. Olkuscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który podejrzewany jest o wybicie kilku szyb w trzech olkuskich sklepach. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.  Zdarzenie rozegrało się nocą około godziny 1.00. Uwagę przejeżdżającego nieopodal ul. Mickiewicza w Olkuszu patrolu policji zwrócił włączony alarm. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy dotarli na ul. Mickiewicza zauważyli, że alarm włączył się w sklepie, w którym wybita została szyba wystawowa. Kilkanaście metrów dalej, w innym sklepie, policjanci zauważyli uszkodzoną szybę oraz pozostawione na niej ślady krwi. W kolejnym, trzecim, sklepie sprawca wybił dwie i uszkodził jedną szybę, po czym uciekł. Dzięki świadkowi, który opisał uciekającego mężczyznę oraz dzięki śladom krwi, znajdującym się  na chodniku, policjanci dotarli do bloku mieszkalnego przy ul. Sławkowskiej. W jednym z mieszkań zatrzymano zakrwawionego, nietrzeźwego 23-letniego olkuszanina. Po udzieleniu mu pomocy przez zespół pogotowia ratunkowego mężczyzna został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie. Wkrótce odpowie za swój czyn. Za zniszczenie cudzego mienia może trafić na pięć lat za kratki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tomasz345
tomasz345
11 lat temu

Skąd [quote name=”..”]1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania.

A co prawie z setką pozostałych włamań?[/quote]

Skąd taka liczba? Wg moich informacji włamań było nieco ponad 20. Więc jakby nie liczyć przesadziłeś czterokrotnie. A swoją drogą chyba włamywacze się uspokoili. Albo pojechali na wakacje albo zostali wystraszeni.

nick
nick
11 lat temu

Czas chyba zacząć organizować patrole społeczne.

Na ulice coraz większy strach wyjść po zmroku, nie mówiąc o wypuszczeniu dziecka.

Wszędzie wandalizm i pijaństo połaczone z nudą i głupotą.

Pytanie tylko na co idą nasze zajebiaszcze podatki???!!!

Aha zapomniałem. Będziemy mieć zajebiaszczy rynek z kostką prosto ze słonecznej Italii i oczywiście z monitoringiem. Pogratulować rajcom swoich decyzji.

[quote name=”..”]1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania.

A co prawie z setką pozostałych włamań?[/quote]

..
..
11 lat temu

1 sierpnia. Około południa na ul. Orzeszkowej w Olkuszu włamano się do mieszkania.

A co prawie z setką pozostałych włamań?