Rzeszów/Rabsztyn

Pierwszy weekend marca okazał się być pełen sukcesów oraz walki i serca włożonego w starty zawodników KS Olkusz Sekcji Lekkoatletyki.

W sobotę 4.03 – Natalia Kajda zdobyła srebrny medal i tytuł Halowej Wicemistrzyni Małopolski w pchnięciu kulą. Sukces na zawodach rozgrywanych w Rzeszowie należy docenić tym bardziej, że Natalia, przechodząc do kategorii U16 rozpoczęła starty pchając już cięższą kulą (3 kg). Jak widać waga kuli jest dla Natalii drugorzędna i nie przeszkadza w sięganiu po kolejne medale.

Warto wspomnieć, iż także w ramach Mistrzostw Małopolski Młodzików rozegranych w Rzeszowie – Julia Majos poprawiła swój rekord życiowy na 60 m, co pozwala z optymizmem spoglądać na dalsze starty.

Wspomnianego optymizmu nie zabrakło również w niedzielę w Biegu Tropem Wilczym w Rabsztynie. Liczna grupa zawodników KS Olkusz miała okazję do sprawdzenia się na pełnym dystansie, a niektórzy zaliczyli debiut w zawodach. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, zmagając się z trasą i z samym sobą. Dla tych ostatnich wyrazy najwyższego uznania, a szczególne gratulacje dla tych, którzy zajęli miejsca na podium:

Jacek Kamionka – 2 miejsce M 36-49

W wewnętrznej klasyfikacji klubowej na najszybszego młodego zawodnika w Biegu Głównym zwyciężyli: Julia Tracz i Kuba Dolezy.

Gratulujemy wyników, udanego przetarcia na dystansie i pełnych wrażeń debiutów.