1

Konsorcjum Autobusowe składające się z trzech firm: Transgór S.A. z Mysłowic, PKS Południe Sp. z o.o. oraz LZ Apolinary Lazar, Marcin Lazar Sp. Jawna przez najbliższych 10 lat będzie obsługiwać kursy publicznych autobusów na terenie czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza.

Umowa o wartości ponad 130 mln złotych na świadczenie usług została właśnie podpisana. Konsorcjum Autobusowe złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Związek Komunalny Gmin ”Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. – Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z naszych usług i chętnie korzystali z autobusów. To dla nas duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, ale jestem przekonany, że dzięki 25-letniemu doświadczeniu i nowoczesnemu podejściu do wyzwań, jakie stawia współczesna komunikacja, wywiążemy się z naszych obowiązków względem pasażerów – mówi Zbigniew Gruszka prezes zarządu firmy Transgór S.A.

 3

Konsorcjum do świadczenia usług zapewnia 11 autobusów oraz 6 pojazdów rezerwowych, których rok produkcji nie będzie niższy niż 2019 rok. Poza tym wkrótce pasażerowie będa korzystać z 23 autobusów zakupionych pzrez ZKG. Przypomnijmy, że cztery gminy tworzące ZKG gminy uzyskały unijną dotację w wysokości 19,4 mln złotych na zakup nowoczesnego taboru. Umowy na dostawy 23 autobusów: (4 dużych, 13 średnich oraz 6 małych) zostały podpisane z wyłonionymi w przetargach wykonawcami jeszcze w ubiegłym roku. Większe i średnie pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach S.A., a mniejsze AUTOSAN Sp. z o. o. Wszystkie będą spełniać normy spalin EURO 6. Każdy pojazd będzie wyposażony w komfortowe, ergonomiczne fotele, klimatyzację, biletomaty, monitoring oraz udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. W autobusach zostaną zamontowane nadajniki GPS oraz Wi-Fi wraz z gniazdkami do ładowania telefonów. Koszt zakupu pojazdów to około 28 mln złotych.

2

– Jesteśmy na ostatniej prostej na drodze do nowoczesnego transportu zbiorowego w czterech gminach obsługiwanych przez Związek. Już niebawem pasażerowie będą korzystali z komfortowych autobusów, które dzięki swojej wysokiej klasie będą konkurencyjne z innymi środkami transportu – komentuje Tadeusz Chwast, przewodniczący ZKG KM w Olkuszu.

6

7

Przypomnijmy, że unijny projekt w ramach Działania 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski – SPR z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dotyczy nie tylko zakupu nowoczesnych pojazdów. Obejmuje on również instalację systemu informacji pasażerskiej na placu autobusowym przy Super – Samie. Na tablicy będą wyświetlane numery linii, kierunek kursu oraz czas odjazdu pojazdów. Plac będzie monitorowany przez 9 kamer.

4

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Juhas
Juhas
4 lat temu

Ale dlaczego plac przy ssamie będzie monitorowany tylko przez 9 kamer? Powinno być conajmniej przez 15 albo optymalnie przez 21.