urna wybory

Krakowski komisarz wyborczy opublikował protokoły z wynikami głosowania w okręgu 13, obejmującym powiaty: olkuski, miechowski, krakowski i miasto Kraków. W oczekiwaniu na szczegółowe, oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej, podajemy rezultaty niedzielnego głosowania – według kolejności list.

Największym poparciem wyborców w okręgu nr 13 cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość, które wybrało 209 607 wyborców. Jacek Osuch, po raz trzeci ubiegający się o poselski mandat, uzyskał czwarty wynik na liście – 10 219 głosów. Przed nim jest liderka listy Małgorzata Wassermann (81 379), Jarosław Gowin (43 539) i Andrzej Adamczyk (18 514). Magdalena Nawara uzyskała 1697 głosów, a Dariusz Gorgoń 1780.

9 082 osoby zagłosowało na Lidię Gadek, która po raz drugi startowała z listy Platformy Obywatelskiej. Drugi kandydat z powiatu olkuskiego Paweł Piasny otrzymał 1908 głosów. Lidera listy Rafała Trzaskowskiego poparło 47 080 wyborców, Ireneusza Rasia 24 544, a Bogusława Sonika 11 715. Łącznie na PO głosowało 133 558 osób.

21 053 głosy przypadły Partii Razem. Tutaj nie mieliśmy kandydatów z powiatu olkuskiego. W okręgu nr 13 najczęściej stawiano krzyżyk przy nazwisku pierwszego na liście Jakuba Barana (8771).

Ugrupowanie KORWiN poparło 34 446 wyborców. Najwięcej głosów oddano na „jedynkę”, czyli Konrada Berkowicza (22 145). Spośród kandydatów z naszego powiatu 300 głosów uzyskała Sylwia Synowska, Piotr Rosa 247, a Aldona Powaga 105 głosów.

Spośród trójki kandydatów z PSL – u z naszego terenu najczęściej wybierano Grzegorza Tomsię (391). Jana Łaksę wskazało 385 osób, a Justynę Białaś 204. Ogółem na listę PSL oddano 14 644 głosy. Pierwszy na liście Wojciech Kozak otrzymał 3 502 głosy.

Zjednoczona Lewica zdobyła łącznie 34 643 głosy. Z liczby tej 2557 głosów (drugi wynik na liście) oddano na Małgorzatę Węgrzyn, 510 na Agatę Majdę, 496 na Mariolę Wesołowską i 315 na Magdalenę Kubańską. Liderka listy Kazimiera Szczuka cieszyła się poparciem 22 060 wyborców.

Kukiz’15 – na tę formację swoje głosy oddało 39 379 mieszkańców. „Jedynka” – Agnieszka Ścigaj – otrzymała 17 630 głosów, deklasując pozostałych kandydatów. To jednocześnie najlepszy rezultat wśród wszystkich startujących z naszego powiatu. Drugi wynik należał do Krzysztofa Zająca – 3 975.

52 822 osoby z okręgu nr 13 postawiło na Nowoczesną Ryszarda Petru. Grzegorz Mocny uzyskał 1774 głosy. Pierwszy na liście Jerzy Meysztowicz ma 26 164 głosy.

Komitet Grzegorza Brauna „Szczęść Boże” poparło 1372 wyborców, z czego 566 głosów przypadło pierwszemu na liście Ryszardowi Kozłowskiemu. 1244 osoby wybrały Kongres Nowej Prawicy. Jarosław Szatan z Olkusza otrzymał 137 głosów (drugi wynik na liście, po liderze Lechu Walickim – 331).

Spośród czterech kandydatów do Senatu największym poparciem cieszył się Marek Pęk (PiS) – 85 793 głosy. Na drugim miejscu wyborcy wskazali Artura Baranowskiego z PO (47 467), na trzecim Leszka Pawłowicza z KWW Łukasza Gibały „Niezależni do Senatu” (22 174), a na czwartym Włodzimierza Okrajka z PSL (16 505).

Jak wybieraliśmy w poszczególnych gminach? Gdy tylko PKW poda oficjalne wyniki, opublikujemy je na naszych łamach.

 

30
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
30 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ludowyziomal .Ś.A.Mądry wyborcasprzątaczkaDuch Święty Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ludowy
ludowy

[quote name=”ziomal .Ś.A.”][quote name=”ziomal .Ś.A.”][quote name=”Mądry wyborca”]Największe zaufanie zdobyła u wyborców pani posłanka Agnieszka Ścigaj. Z małego komitetu bez populistycznych tekstów w lokalnych gazetach pokonała wszystkich a przede wszystkim p. Osucha i p. Gądkową prawie dwa razy w zdobytych głosach i to za pierwszym razem. Wyborcy ja znają bo się nie leni tylko pracuje dla nich od lat.[/quote]Boję się oby P-Osłanka Gądek nie zepsuła Agnieszki Ścigaj.Agnieszka zna ją z każdej strony i wie czym konował-felczer specjalistka pachnie,omijać z daleka dużym łukiem.[/quote]Agnieszka tobie tylko i wyłączni pasuje Sz.P Senator Staroń z której to jesteśmy dumni w walce o pokrzywdzonych ludzi przez… Czytaj więcej »

ziomal .Ś.A.
ziomal .Ś.A.

[quote name=”ziomal .Ś.A.”][quote name=”Mądry wyborca”]Największe zaufanie zdobyła u wyborców pani posłanka Agnieszka Ścigaj. Z małego komitetu bez populistycznych tekstów w lokalnych gazetach pokonała wszystkich a przede wszystkim p. Osucha i p. Gądkową prawie dwa razy w zdobytych głosach i to za pierwszym razem. Wyborcy ja znają bo się nie leni tylko pracuje dla nich od lat.[/quote]Boję się oby P-Osłanka Gądek nie zepsuła Agnieszki Ścigaj.Agnieszka zna ją z każdej strony i wie czym konował-felczer specjalistka pachnie,omijać z daleka dużym łukiem.[/quote]Agnieszka tobie tylko i wyłączni pasuje Sz.P Senator Staroń z której to jesteśmy dumni w walce o pokrzywdzonych ludzi przez Urzędasów

ziomal .Ś.A.
ziomal .Ś.A.

[quote name=”Mądry wyborca”]Największe zaufanie zdobyła u wyborców pani posłanka Agnieszka Ścigaj. Z małego komitetu bez populistycznych tekstów w lokalnych gazetach pokonała wszystkich a przede wszystkim p. Osucha i p. Gądkową prawie dwa razy w zdobytych głosach i to za pierwszym razem. Wyborcy ja znają bo się nie leni tylko pracuje dla nich od lat.[/quote]Boję się oby P-Osłanka Gądek nie zepsuła Agnieszki Ścigaj.Agnieszka zna ją z każdej strony i wie czym konował-felczer specjalistka pachnie,omijać z daleka dużym łukiem.

Mądry wyborca
Mądry wyborca

Największe zaufanie zdobyła u wyborców pani posłanka Agnieszka Ścigaj. Z małego komitetu bez populistycznych tekstów w lokalnych gazetach pokonała wszystkich a przede wszystkim p. Osucha i p. Gądkową prawie dwa razy w zdobytych głosach i to za pierwszym razem. Wyborcy ja znają bo się nie leni tylko pracuje dla nich od lat.

sprzątaczka
sprzątaczka

Na czołowe pojedziesz z Kazimierza w Słowackiego p Urzędniku,p Policjancie.

Duch Święty
Duch Święty

Chłop jest po prostu „niewybieralny” w bezpośrednich wyborach. Na radnego się udało a co potem? Ano trzeba wchodzić w układy „podkupować” radnych np stanowiskami za poparcie np. Łaksa radny a pracuje w zarządzie drogowym a więc jednostce podległej staroście czyli Piasnemu. Co on myśli że wyborcy tego nie widzą. Otóż widzą i oceniają.

pszczółka maja
pszczółka maja

[quote name=”exist”]Dziwi słaby wynik Pawła Piasnego. Człowiek, którego komitet wyborczy odniósł sukces w wyborach samorządowych w rok czasu roztrwonił zaufanie społeczne , które wtedy uzyskał. Nie tłumaczy tego nawet wyłącznie bibordowa kampania i prowadzenie kampanii na fejsbuku. Wychodzi na to panie Pawle , że jednak partia, nie człowiek :-)[/quote]

Pewnie Bóg tak chciał 🙂

ppp
ppp

[quote name=”Młody”][quote name=”yokoono”]I znowu kolejne 4 lata będzie lawirował/nie.[/quote]

lawirował ?

przepustka do Sejmu 2458 głosów a teraz już 10219 głosów – wyborcy potrafią solidną i skuteczną pracę docenić, a za 4 lata to pewnie już jakaś w nagrodę teka czeka …[/quote]
Teka, do noszenia za kimś.

Jasiu
Jasiu

dlaczego dziwicie się z niskiego wyniku P.Piasnego skoro to burak i karierowicz?

sympatyk
sympatyk

Panie Osuch słabiutko na tak bogatą propagandę. Nie ma złego co by na dobre nie wyszło – Będą zawody w babingtona.

theon
theon

ciekawe jak długo Pani Poseł będzie jeszcze PO ? Do pierwszej propozycji czy aż drugiej ? 😆

kola
kola

[quote name=”Sprawiedliwość”]PiS = 209 607 wyborców.
PO = 133 558 osób.
i PO co było POdwyższać POdatki (VAT) i wiek emerytalny?
POrażka :D[/quote]Ten sie smieje -kto sie smieje ostatni-zobaczymy co sie bedzie dizalo za pare miesiecy cwaniaku!!!

Młody
Młody

[quote name=”yokoono”]I znowu kolejne 4 lata będzie lawirował/nie.[/quote]

lawirował ?

przepustka do Sejmu 2458 głosów a teraz już 10219 głosów – wyborcy potrafią solidną i skuteczną pracę docenić, a za 4 lata to pewnie już jakaś w nagrodę teka czeka …

lubię to
lubię to

Nikt nie pogratuluje Agnieszce Ścigaj? Takiego wyniku chyba jeszcze żaden z miejscowych posłów nie odnotował. Gratuluję!

yokoono
yokoono

I znowu kolejne 4 lata będzie lawirował/nie.

theon
theon

A ja się pytam Pana Starostę, czy nadal będzie tolerował wce przewodniczącego rady , którego poparło niecałe 400 osób ?

ojej!
ojej!

[quote name=”peak”]No to czekam chociażby na połączenia kolejowe ze Śląskiem, remont DK 94 w kierunku Krakowa… a i pewnie doczekam się podatku od hipermarketów i banków – czyli wzrostu cen i innych cyrków..[/quote]Też żałuję, że nie PO wygrało. Czekałem aby bogaci byli jeszcze bardziej bogatsi, a biedniejsi jeszcze biedniejsi. Czekałem, żeby móc w zgodzie z prawem przedstawiać się jako kobieta chociaż urodziłem się facetem. Czekałem żeby prezes banku w którym mam konto zarabiał nie 80.000 zł jak teraz ale 200.000. Spijałem samą prawdę z obiektywnych mediów głównego nurtu. Cieszyłem się pięknymi statystykami, które wkładałem jako składniki do garnka i po… Czytaj więcej »

peak
peak

No to czekam chociażby na połączenia kolejowe ze Śląskiem, remont DK 94 w kierunku Krakowa… a i pewnie doczekam się podatku od hipermarketów i banków – czyli wzrostu cen i innych cyrków..

Lola
Lola

[quote name=”exist”]Dziwi słaby wynik Pawła Piasnego. Człowiek, którego komitet wyborczy odniósł sukces w wyborach samorządowych w rok czasu roztrwonił zaufanie społeczne , które wtedy uzyskał. Nie tłumaczy tego nawet wyłącznie bibordowa kampania i prowadzenie kampanii na fejsbuku. Wychodzi na to panie Pawle , że jednak partia, nie człowiek :-)[/quote]
Jak to, pan Piasny nie wszedł do Sejmu?. Przecież to sam Pan Bóg podobno mówił mu, że ma startować. Nie rozumiem tego, bo Pan Bóg nigdy się przecież nie myli. Zatem kto mówił panu Piasnemu, żeby startował na posła. Może diabeł – władca kłamstwa.

Greg_G
Greg_G

Do Sejmu weszli:
– Jacek Osuch (PiS),
– Lidia Gądek (PO),
– Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15)

Młody
Młody

„Praca nie obietnice”

Obietnice już za nami to teraz wyborcy do roboty, gdzie?, a „róbta co chceta” …

misiak
misiak

Z Powiatu Olkuskiego mandaty zdobyło 3 osoby : Jacek Osuch,Lidia Gądek i Agnieszka Ścigaj.Mamy Olkuskich przedstawicieli w Sejmie.Brawo!

ciekawy
ciekawy

ile dajecie naszej pani poseł drugiej kadencji na zmianę barw klubowych ? tak siedzieć wśród przegranych ? to nie w jej stylu przecież

Ernest
Ernest

Po co Wam to było? Jeszcze się nie zaczęło, a już się skończyło? A niedosyt pozostanie.

Rafał
Rafał

Oj PP strasznie cieniutko wynik godny sołtysa nie starosty olkuskiego.

stinek
stinek

20 tysięcy idiotów głosujących na nierobów O. i G. Brawo!

Sprawiedliwość
Sprawiedliwość

PiS = 209 607 wyborców.
PO = 133 558 osób.
i PO co było POdwyższać POdatki (VAT) i wiek emerytalny?
POrażka 😀

Młody
Młody

[quote name=”exist”]Dziwi słaby wynik Pawła Piasnego. Człowiek, którego komitet wyborczy odniósł sukces w wyborach samorządowych w rok czasu roztrwonił zaufanie społeczne , które wtedy uzyskał. Nie tłumaczy tego nawet wyłącznie bibordowa kampania i prowadzenie kampanii na fejsbuku. Wychodzi na to panie Pawle , że jednak partia, nie człowiek :-)[/quote]

Rzeczywiście cieniutko, w samorządowych 2014 – „Paweł PIASNY – 2 699 głosów” spadek zdecydowany po tak krótkim rządzeniu no a przecież okręgi wyborcze nieporównywalne …

miguel
miguel

[quote name=”exist”]Dziwi słaby wynik Pawła Piasnego. Człowiek, którego komitet wyborczy odniósł sukces w wyborach samorządowych w rok czasu roztrwonił zaufanie społeczne , które wtedy uzyskał. Nie tłumaczy tego nawet wyłącznie bibordowa kampania i prowadzenie kampanii na fejsbuku. Wychodzi na to panie Pawle , że jednak partia, nie człowiek :-)[/quote]

Z OdNowy nic już nie zostało, oprócz lidera. Zgadzam się, wynik starosty słaby.

exist
exist

Dziwi słaby wynik Pawła Piasnego. Człowiek, którego komitet wyborczy odniósł sukces w wyborach samorządowych w rok czasu roztrwonił zaufanie społeczne , które wtedy uzyskał. Nie tłumaczy tego nawet wyłącznie bibordowa kampania i prowadzenie kampanii na fejsbuku. Wychodzi na to panie Pawle , że jednak partia, nie człowiek 🙂