wybory 2018 500x500

Znamy już nazwiska 23 radnych, którzy zasiadą w nowej Radzie Powiatu. Kto przez najbliższe pięć lat będzie reprezentował interesy mieszkańców sześciu gmin?

Silną reprezentację w Radzie Powiatu będzie miało Prawo i Sprawiedliwość – 9 mandatów,  6 mandatów przypadło startującym z KWW Odnowa – Kontynuacja. KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego obejmie 5 miejsc w nowej radzie. Pozostałe 3 mandaty otrzymali kandydaci KWW Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska, KWW Kukiz’15 oraz KWW Porozumienie dla Ziemi Olkuskiej. 

Czterech kandydatów może pochwalić się czterocyfrowym wynikiem: Piotr Gamrot (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2 644 głosy, Paweł Piasny (KWW Odnowa – Kontynuacja) 2 297 głosów, Jacek Osuch (KW Prawo i Sprawiedliwość) 1 899 głosów i Bogumił Sobczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) 1 849 głosów.

Obecna kadencja kończy się 15 listopada. Zgodnie z przepisami, komisarz wyborczy w ciągu siedmiu dni od zakończenia kadencji zwołuje pierwsze posiedzenie nowej Rady. Być może już wtedy dowiemy się, jaka koalicja powstanie w Radzie, kto będzie jej przewodniczącym i co najważniejsze – kto z wybranych w niedzielę radnych zostanie starostą.

Okręg nr 1 (Olkusz)

Bogumił Sobczyk  1 849 głosów; 8,37 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Michał Mrówka  560 głosów; 2,54 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Jacek Osuch  1 899 głosów; 8,60 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Józef Stach  553 głosy; 2,50 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Paweł Piasny  2 297 głosów; 10,40 proc. KWW Odnowa – Kontynuacja
Jan Orkisz  775 glosów; 3,51 proc. KWW Odnowa – Kontynuacja
Zdzisława Szczygieł  595 glosów; 2,69 proc. KWW Odnowa – Kontynuacja
Rafał Solecki  502 głosy; 2,27 proc. KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego
Paulina Polak  789 glosów; 3,57 proc. KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego
Robert Herzyk 682 głosy; 3,09 proc. KWW Porozumienie dla Ziemi Olkuskiej

 

Okręg nr 2 (Klucze)

Kamil Wołek  608 głosów; 9,32 proc. KWW Kukiz’15
Krzysztof Dąbrowski  642 głosy; 9,85 proc KW Prawo i Sprawiedliwość
Marta Dziura  333 głosy; 5,11 proc KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego

 

Okręg nr 3 (Wolbrom/Trzyciąż)

Piotr Gamrot  2 644 głosy; 20,25 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Paweł Rykała 444 głosy, 3,40 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Barbara Haberka 606 głosów; 4,64 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Robert Kozłowski 667 głosów; 5,11 proc. KWW Odnowa – Kontynuacja
Agnieszka Gołębiowska – Karoń 620 głosów; 4,75 proc. KWW Odnowa – Kontynuacja
Wanda Klimek 499 głosów; 3,82 proc. KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego

 

Okręg nr 4 (Bolesław/Bukowno)

Tomasz Bargieł  780 głosów; 9,87 proc. KWW Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Grzegorz Nocoń 688 głosów; 8,70 proc. KW Prawo i Sprawiedliwość
Barbara Rzońca  478 glosów; 6,05 proc,. KWW Odnowa – Kontynuacja
Krystyna Kowalewska 417 głosów; 5,28 proc.
KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego

13
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
13 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
5 Autorzy komentarzy
towarzysze?oszukany wyborcaAlbercikwładek z łosiedlaŁOŚadam z huty Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kluczmen
Kluczmen

Klucze spisały się na 5+. Nie ma nikogo z poprzedniej Rady Powiaty z Okręgu Klucz. To są podziękowania od mieszkańców za śmieci i nic nie robienie w tym kierunku. Aż dziw bierze, że Wyborcy z Okręgu Olkusz nie podziękowali Panu Pawłowi i Panu Jankowi w taki sam sposób.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Jacy Radni zostali wybrani takich będziemy mieć. Tylko kogo wybiorą na Starostę? Wg mnie wybór Starosty powinien należeć do Mieszkańców Powiatu w wyborach tak jak na Wójta/Burmistrza a nie do układanki 23 Radnych.

Iza
Iza

[quote name=”Kluczmen”]Klucze spisały się na 5+. Nie ma nikogo z poprzedniej Rady Powiaty z Okręgu Klucz. To są podziękowania od mieszkańców za śmieci i nic nie robienie w tym kierunku. Aż dziw bierze, że Wyborcy z Okręgu Olkusz nie podziękowali Panu Pawłowi i Panu Jankowi w taki sam sposób.[/quote]
Dokładnie !

Monika D.
Monika D.

Za śmieci w Kluczach odpowiada Starosta, który podpisał zezwolenie i nic do tej pory nie zrobił, żeby się ich stamtąd pozbyć oraz wójt,który odpowiada bezpośrednio przed mieszkańcami a to jest chyba największa afera w historii Klucz i taką osobę mieszkańcy ponownie wybrali. Starosta z tak dużą ilością głosu a wójt jako jedyny kandydat. To jest chore!

leser
leser

[quote name=”Olkuszanin6″]Jacy Radni zostali wybrani takich będziemy mieć. Tylko kogo wybiorą na Starostę? Wg mnie wybór Starosty powinien należeć do Mieszkańców Powiatu w wyborach tak jak na Wójta/Burmistrza a nie do układanki 23 Radnych.[/quote]Zgadzam się i z Moniką D. również. Przypominamy sobie jak starosta płakał jaki to zadłużony powiat przejął 4 lata temu, rozczuliłem się. Kto długu narobił nie wiem ale wszyscy wiemy kto przez wiele kadencji był wice starostą wtedy kiedy dług był robiony i wiemy komu funkcję wice starosty powierzył rycerz walczący z długiem. No i użyczył również miejsca na swojej liście wyborczej. Teraz odbędzie tradycyjna „gra polityczna”… Czytaj więcej »

Iza
Iza

Mnie to zadziwia, głosować wciąż na te same nazwiska, kiedy pozytywnych zmian w powiecie jak na lekarstwo. Na jakiej podstawie? Wieczni Radni. Dwukadencyjność koniecza!

Olkuszanin6
Olkuszanin6

KWW Odnowa – Kontynuacja porozumiało się z KW Prawo i Sprawiedliwość jeszcze przed wyborami. Razem będą mieć 15 mandatów. Inicjatorem tej układanki był i jest Pan Paweł,który kombinował, kombinował i wykombinował jak mimo tulu wpadek i nieprzychylności zwłaszcza elektoratu z Klucz zostać na stołku. Co by mu nie zarzucać to trzeba przyznać, że lawirant z niego dobry. Ktoś zadał pytanie skąd wzięła się taka ilość głosów na niego. Pod Starostę podlegają nie tylko pracownicy Starostwa ale i pracownicy ok. 15 jednostek organizacyjnych np. szkoły średnie, Urząd Pracy, Zarząd Dróg, Centrum Pomocy Rodzinie itd. Jak myślicie ile pracuje tam osób, ile… Czytaj więcej »

adam z huty
adam z huty

Czas na wywóz śmieci z Klucz, teraz możecie się wykazać! Pis musi posprzątać śmietnisko, z którym nie ma nic wspólnego, szkoda, że nie naciskaliście pana Pawła w poprzedniej kadencji, by posprzątał podwórko, teraz zrobicie to za niego…..cóż, koalicja to koalicja….

władek z łosiedlaŁOŚ
władek z łosiedlaŁOŚ

[quote name=”adam z huty”]Czas na wywóz śmieci z Klucz, teraz możecie się wykazać! Pis musi posprzątać śmietnisko, z którym nie ma nic wspólnego, szkoda, że nie naciskaliście pana Pawła w poprzedniej kadencji, by posprzątał podwórko, teraz zrobicie to za niego…..cóż, koalicja to koalicja….[/quote]
Każdy mieszkaniec z Gminy Klucze zabrał by po dwie/trzy reklamówki śmieci i spaliłby w piecu i PO sprawie .Macie po problemie i nie musicie jończyć ,skamlać i naciągać na koszty biednego pana Starostę i wszystkich bidoków Radnych.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Jak się poukładali w Powiecie: Starosta – Paweł Piasny, Wicestarosta – Bogumił Sobczyk, nieetatowy członek zarządu Starostwa – Jan Orkisz z pensją Wicestarosty. No cóż Olkuszanie zapewne wielu z Was jest rozczarowana żeby nie napisać zawiedziona i oszukana.

Albercik
Albercik

[quote name=”Olkuszanin6″]Jak się poukładali w Powiecie: Starosta – Paweł Piasny, Wicestarosta – Bogumił Sobczyk, nieetatowy członek zarządu Starostwa – Jan Orkisz z pensją Wicestarosty. No cóż Olkuszanie zapewne wielu z Was jest rozczarowana żeby nie napisać zawiedziona i oszukana.[/quote]
Wolbrom co dostanie z łupów

oszukany wyborca
oszukany wyborca

zdrada!!!!!!!!

towarzysze?
towarzysze?

[quote name=”Olkuszanin6″]Jak się poukładali w Powiecie: Starosta – Paweł Piasny, Wicestarosta – Bogumił Sobczyk, nieetatowy członek zarządu Starostwa – Jan Orkisz z pensją Wicestarosty. No cóż Olkuszanie zapewne wielu z Was jest rozczarowana żeby nie napisać zawiedziona i oszukana.[/quote]
Jeśli to prawda to znaczy, że PIS świętuje rocznicę Rewolucji Październikowej wchodząc w koalicję z szefem PZPR w Olkuszu Orkiszem, wciska go do zarządu powiatu i daje pensję wicestarosty.
I po co było tyle jojczyć o członkostwie Piaśnika w PZPR i mocnym trzymaniu się koryta przez olkuską komunę?