orbita_zap.1

Takich rozgrywek jeszcze nie było! To nie będzie towarzyskie spotkanie zaprzyjaźnionych klubów, ani koleżeńskie zabawy z piłką. Ośmiolatki z północno – zachodniej Małopolski doczekały się prawdziwego ligowego turnieju piłki nożnej. Jego finał rozegrany zostanie już w najbliższą niedzielę, 13 listopada. A wszystko za sprawą Stowarzyszenia Orbita z Bukowna, które zorganizowało rozgrywki Małej Ligi Małopolski. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

„Orbita” Bukowno już od ponad roku prowadzi Akademię Piłkarską dla dzieci. Starsi chłopcy rywalizują w rozgrywkach ligowych na Śląsku. Młodsi trenują z równie wielkim zapałem, ale brakowało im okazji, by zmierzyć się z rówieśnikami. – Organizując dla naszych drużyn mecze i turnieje z zaprzyjaźnionymi klubami zauważyliśmy, że szanse dzieci z małych ośrodków są dużo mniejsze w porównaniu do dzieci z wielkich aglomeracji miejskich – mówi Jarosław Tomczyk, prezes Orbity. – Oferta rozgrywek sportowych dla najmłodszych dzieci jest w naszym regionie bardzo uboga. Dlatego wzięliśmy sprawy we własne ręce i wymyśliliśmy Małą Ligę Małopolski, czyli cykl turniejów piłkarskich dla dzieci urodzonych w 2003 roku i młodszych.

Inicjatywę docenił Urząd Marszałkowski w ramach konkursu „Małopolska – Nasz region, nasza szansa”.  Województwo Małopolskie zostało partnerem tego przedsięwzięcia. Chłopcy rywalizowali najpierw na Orlikach, dopóki pozwalała na to aura. W trosce o ich zdrowie treningiorbita_zap.2 przeniesiono jednak do hal, a część spotkań przełożono. Prezes Orbity zapewnia jednak, że zaległości będą nadrobione w rundzie wiosennej. Wszystkim zależy bowiem na tym, żeby Liga nie skończyła się wraz z sezonem jesiennym.

Przed nami jednak najważniejsze wydarzenie tego sezonu – wielki finał Ligi, który odbędzie się 13 listopada o godz. 9.30 w hali MOSiR w Bukownie. Wystartuje w nim 5 drużyn z Małopolski i gość „zza miedzy” – drużyna z Dąbrowy Górniczej. – To nasi serdeczni przyjaciele. Od początku wspierają naszą działalność i dużo się od nich uczymy. Zapraszając ich do turnieju chcieliśmy w ten sposób podziękować im za tę współpracę – podkreśla prezes Tomczyk.
Turniej rozegrany zostanie najpierw w dwóch grupach. Orbita Bukowno zagra z Górnikiem Libiąż i Przebojem Wolbrom. W drugiej grupie zagrają MUKP Dąbrowa Górnicza, Football Academy Olkusz i MOKSiR Chrzanów. Finałowy mecz poprzedzi Konkurs wiedzy o Małopolsce, w którym wezmą udział mali piłkarze. Liczymy, że tego dnia hala wypełni się po brzegi, a doping kibiców będzie słychać w całym Bukownie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze