Olkusz

W ostatnią niedzielę lutego w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyła się szósta edycja Memoriału Jarosława Śmigielskiego, a więc turnieju piłkarskiego, w którym organizatorzy poprzez pamięć o swoim Przyjacielu niosą pomoc i dają nadzieję na lepsze jutro chorym dzieciom. W tegorocznej edycji zmagań na parkiecie głównymi bohaterkami były mała Rita Tyliba oraz trochę już starsza, utalentowana muzycznie Kinga Kasprzyk. Osiem zespołów grając w piłkę, a także licytując cenne sportowe fanty zrzuciło się do wspólnej puli, która w przypadku Rity pozwoli na rehabilitację po czekającej ją z końcem marca operacji rączki, a jeśli chodzi o Kingę, to zebrane środki pomogą 18-latce i Jej najbliższym spełniać wokalne marzenia.

Patron tego niezwykłego Memoriału odszedł nagle osiem lat temu. Za życia funkcjonariusz policji, sędzia piłkarski oraz człowiek o złotym sercu, który nigdy nikomu nie odmówił wsparcia. Miał w planach stworzyć coś podobnego, co udało się jego Przyjaciołom już po Jego śmierci. Powstał turniej, gdzie przyjemne łączy się z pożytecznym. Ulubiony przez Niego futbol niesie nadzieję i daje wsparcie tym, których ziemski żywot mocno doświadczył.

26 lutego na boisko wyszło osiem drużyn reprezentujących różne środowiska. Skoro śp. Jarek Śmigielski do samego końca swojej wędrówki po świecie był policjantem, to oczywiście wśród uczestników Memoriału nie mogło zabraknąć jego kolegów po fachu. Oprócz olkuskiej Policji na zaproszenie odpowiedzieli także żandarmi z Krakowa, a stawkę zespołów uzupełnili zawsze chętni do niesienia pomocy pracownicy firmy IMI International, piłkarscy arbitrzy z Nowego Targu, grupa dobrych znajomych pod nazwą Nankatsu, Przyjaciele Jarka, ekipa złożona z osób związanych z komitetem założycielskim Stowarzyszenia Z Piłką W Sercu oraz OKS Słowik Olkusz, w barwach którego gościnnie wystąpili m.in. Piotr i Patryk Kasprzyk, a więc tata i brat Kingi, dla której ten Memoriał był dedykowany.

Piłkarskie zmagania zdominował ostatni z wymienionych, a więc olkuski Słowik, który nie przegrał żadnego z siedmiu spotkań. Tuż za nim uplasowało się Nankatsu, a podium uzupełnili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Na dalszych miejscach znaleźli się sędziowie z Podhala, przedstawiciele IMI, krakowscy Żandarmi oraz dwie drużyny gospodarzy.

Jak zawsze aspekt sportowy przy takich wydarzeniach zszedł nieco na dalszy plan. Oczywiście wszyscy zostali nagrodzeni wedle zasług, ale najważniejszy mecz toczył się w trakcie licytacji koszulek i piłek z podpisami zawodników różnych klubów. Największe wzięcie miała koszulka Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, ale równie hojni byli darczyńcy starający się o trykoty Lecha Poznań czy Wisły Kraków. Swoją obecnością uczestników turnieju zaszczycili przedstawiciele żeńskiej Reprezentacji Polski U-19 – bardzo aktywny przy gromadzeniu fantów na licytację trener Przemysław Piekielny oraz kadrowiczka Kinga Seweryn, notabene mieszkająca i wychowana piłkarsko w Olkuszu.

W trakcie Memoriału nie mogło zabraknąć głównych bohaterek akcji. Kinga Kasprzyk z mikrofonem dała próbkę swoich możliwości, a mała Rita Tyliba podczas ceremonii dekoracji każdemu z zawodników przybiła symboliczną piątkę. Obie dziewczynki na koniec otrzymały też symboliczne złote medale, świadczące o tym, że to One wygrały tego dnia.

„Z miłości do piłki i z szacunku do ludzi” – to hasło przewodnie ludzi reprezentujących Z Piłką w Sercu, a więc głównego inicjatora VI Memoriału Jarosława Śmigielskiego. Środowisko piłkarskie zna ich nie od wczoraj, bowiem ekipa zgranych ze sobą ludzi ma za sobą już pięć podobnych akcji oraz tysiące minut spędzonych na boiskach z gwizdkiem. Wszyscy z Nich kochają futbol i wierzą, że każdy człowiek zasługuje na lepszą przyszłość. W ślad za nimi po raz kolejny poszli też inni, co złożyło się na jedną piękną całość, gdzie zwyciężyło dobro. Za rok o podobnej porze wszyscy zapewne spotkają się ponownie, aby przez wspomnienie swojego kolegi zapisać następną kartkę w tej łamiącej nawet najtwardsze serca historii.

Organizatorzy VI Memoriału Jarosława Śmigielskiego: Z Piłką w Sercu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Partnerzy wydarzenia: Atroix, Salon Prestige, Moto-Expert, Sanred-Eventy, Pablo Sport, OKS Słowik, Oriflame, Pogoń Miechów, Spartak Charsznica, Spółdzielnia Socjalna Opoka, Restauracja i Cukiernia Capri, Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu.

Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

Z Piłką w Sercu (PK)


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze