Olkusz

Dobiegła końca tegoroczna, XIV edycja Memoriału Juliana Kazibuta w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Wyjątkowo przez pięć dni (a nie jak zazwyczaj przez cztery) – od 24 maja do 1 czerwca — na parkiecie Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, byliśmy świadkami handballowych zmagań uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Do tego doszedł także turniej Maluchów z okazji Dnia Dziecka, w którym zagrali najmłodsi adepci szczypiorniaka z Akademii Piłki Ręcznej przy SPR Olkusz oraz Handballowych Asów z Zabrza.

DZIEŃ 1 – szkoły podstawowe – DZIEWCZĘTA

W tym przypadku trudno było zakładać, aby komuś udało się przerwać dominację Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu. Podopieczne Agaty Bąchór, na co dzień w większości reprezentują klubowe barwy SPR-u, co błyskawicznie dało się zauważyć na parkiecie. Przewaga „Dziewiątki” nad resztą stawki od pierwszego meczu była aż nadto widoczna. Trzy wysokie zwycięstwa w grupie eliminacyjnej uczennice z os. Słowiki poparły równie efektowną grą w rundzie finałowej. Awans do spotkania o „złoto” zapewnił im triumf nad SP 1, a w Wielkim Finale SP 9 nie dało szans ambitnej drużynie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Zedermana. „Dziewiątka” wygrała 8:2, po raz kolejny broniąc mistrzowski tytuł. „Srebro” dla wspomnianego Zedermana, a „brąz” dla żeńskiej reprezentacji olkuskiej „Jedynki”, po wygranej z SP 3.

Najlepszą Strzelczynią z 19 golami na koncie została Oliwia Chudzik z SP 9. Tytuł MVP wśród Bramkarek także trafił do reprezentantki olkuskiej „Dziewiątki” Julii Wojny. Najlepszą Zawodniczką uznano natomiast Matyldę Redko z ZSP Zederman.

Klasyfikacja końcowa:

– Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu

– Zespół Szkolno Przedszkolny w Zedermanie

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu

– Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu

– Zespół Szkolno Przedszkolny w Osieku

– Szkoła Podstawowa nr 6 w Olkuszu

DZIEŃ 2 – szkoły podstawowe – CHŁOPCY

Tutaj w rolę obrońców tytułu wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Ubiegłoroczny mistrz i tym razem okazał się najlepszy w stawce uczestników zmagań, odnosząc komplet zwycięstw. W rundzie eliminacyjnej „Czwórka” pokonała swoich rówieśników z Braciejówki i SP 5, natomiamst w grupie złotej, decydującej o kolejności na podium, zespół Jolanty Fatygi wygrał z Zedermanem (6:1) oraz SP 3 (5:2). 2. miejsce dla olkuskiej „Trójki”, po nieznacznym triumfie (5:4) z ZSP Zederman.

Grupę srebrną, w której znaleźni się wicemistrzowie trzech grup eliminacyjnych zdominowali uczniowie z Braciejówki, ostatecznie zajmując 4. pozycję. Kolejne miejsca dla SP 9 i ZSPI nr 1 (SP 2). W grupie brązowej decydującej o miejscach 7-9, najlepiej wypadli chłopcy z SP 1, pokonując reprezentacje SP 5 oraz ZSP Osiek.

Królem Strzelców z dorobkiem 9 trafień został Konrad Grobelny z SP 4. Najlepszym Zawodnikiem uznano Wiktora Gajdę z ZSP Braciejówka, natomiast MVP wśród Bramkarzy został Kacper Lorek z SP 3.

Klasyfikacja końcowa:

– Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu

– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olkuszu

– Zespół Szkolno Przedszkolny w Zedermanie

– Zespół Szkolno Przedszkolny w Braciejówce

– Szkoła Podstawowa Nr 9 w Olkuszu

– Zespół Szkolno Przedszkolny Ingracyjny nr 1 w Olkuszu

– Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

– Szkoła Podstawowa Nr 5 w Olkuszu

– Zespół Szkolno Przedszkolny w Osieku

DZIEŃ 3 – szkoły średnie – DZIEWCZĘTA

W tym gronie od wielu lat zwycięzca jest ten sam – IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, którego skład zazwyczaj w całości oparty jest na wiodących zawodniczkach SPR Olkusz. W tym roku także „Czwórka” z Korczaka nie dała szans konkurencji, wygrywając wszystkie spotkania – 12:0 z II LO, 14:2 z I LO oraz 9:5 z ZS Nr 4. Na 2. miejscu dzielna „Budowlanka”, a na najniższym stopniu podium I LO. Poza „pudłem” II LO.

Królową Strzelczyń została Wiktoria Kozyra z IV LO, Najlepszą Bramkarką uznano Annę Prus z ZS Nr 4, a tytuł MVP wśród zawodniczek przypadł w udziale Pameli Sawickiej z ZS Nr 4.

Klasyfikacja końcowa:

– IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

– Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu

– I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

– II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

DZIEŃ 4 – szkoły średnie – CHŁOPCY

Ostatniego dnia szkolnej rywalizacji doszło do zmiany „na szczycie”, bowiem triumfator z ubiegłego roku – Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, tym razem musiał uznać wyższość IV Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie z Korczaka, prowadzeni przez Agatę Nowak wzięli tym samym przykład ze swoich „złotych” koleżanek i powetowali sobie poprzednie niepowodzenie, bo w takich kategoriach można traktować 4. miejsce w ramach poprzedniej edycji MJK. IV LO wygrało wszystkie cztery mecze: 4:2 z ZS Nr 4, 9:2 z ZS Nr 3, 4:0 z II LO i 3:1 z ZS Nr 4. Obrońcy tytułu z „Mechanika” musieli się zadowolić 2. miejscem, na podium wyprzedzając męski zespół „Budowlanki”. Tabelę uzupełnili uczniowie ZS Nr 3 oraz II LO.

Najwięcej bramek rzucił Arkadiusz Skotniczny (ZS Nr 4), a miano MVP wśród bramkarzy zyskał Mateusz Błasiak (IV LO). Najlepszym Zawodnikiem uznano za to Krzysztofa Cielucha z ZS Nr 1.

Klasyfikacja końcowa:

– IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

– Zespół Szkół Nr 1 Olkuszu

– Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu

– Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu

– II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Po tradycyjnej, szkolnej rywalizacji, w Międzynarodowy Dzień Dziecka – w sobotę 1 czerwca – odbył się Turniej Dzieci z udziałem trzech drużyn SPR-u Olkusz reprezentujących działającą przy klubie Akademię Piłki Ręcznej oraz trzema zespołami handballowych Asów z Zabrza. Była to olkuska odsłona w ramach zmagań najmłodszych adeptów szczypiorniaka w regionie. Na uczestników turnieju szkoleniowego (bez wyników) czekały upominki w postaci okolicznościowych koszulek, workoplecaków oraz słodkich upominków.

Organizatorami XIV Memoriału Juliana Kazibuta byli: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Każdego dnia zmagań przedstawiciele obu podmiotów witali uczestników oraz przybliżali sylwetkę patrona turnieju, który za życia dał się poznać jako wielki entuzjasta szczypiorniaka i zarazem postać łożąca na piłkę ręczną pieniądze, dzięki którym przez dwa sezony Srebrnym Lwicom było dane występować w ówczesnej ekstraklasie.

Ceremonia dekoracji z wręczeniem pucharów, medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych odbyła 6 czerwca na olkuskim stadionie przy okazji 40. Spartakiady Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz.

Sponsorzy turnieju i fundatorzy nagród: Przedsiębiorstwo Arkop sp. z o.o., Zakłady Górniczo Hutnicze „Bolesław” w Bukownie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Biuro Nieruchomości Vestalia Property.

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze