Ostatnio coraz częściej nasi Czytelnicy zgłaszają nam problemy z niedziałającym ulicznym oświetleniem. Zawsze informujemy wówczas, że tego typu usterki należy zgłaszać na infolinię Tauronu lub do urzędu miasta. Okazuje się jednak, że usuwanie niektórych awarii trwa wyjątkowo długo. Tak jest w przypadku dwóch lamp obok bloku nr 48 przy Legionów Polskich.

– Nie świecą od półtora roku. Systematycznie zgłaszam te awarie od początku roku do urzędu miasta, zgłoszenia są przyjmowane, ale niestety nie ma żadnego rezultatu – zadzwoniła do naszej redakcji mieszkanka osiedla Pakuska.

W Urzędzie Miasta i Gminy Olkuszu temat jest dobrze znany. -Lampy są w infrastrukturze firmy Tauron i w tej sprawie interweniowaliśmy kilkukrotnie. Zwróciliśmy się z wnioskiem o wyjaśnienia, dlaczego mimo tak długiego czasu nie zostały one naprawione. Decyzja w sprawie ewentualnej wymiany na nowe należy jednak do Tauronu – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Usterki dotyczące niedziałającego oświetlenia ulicznego można zgłaszać na infolinię Tauronu lub do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu pod numerem telefonu 32 626 01 57.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o