zdrowie badanie

Polska służba zdrowia mocno kuleje. Kolejki do specjalistów sięgają czasem nawet kilkadziesiąt miesięcy, dotyczy to również olkuskiego szpitala. Często w poszukiwaniu lekarza pacjenci szukają informacji u źródeł niejednokrotnie niesprawdzonych. Właśnie z myślą o pacjentach powstał portal medinfo.pl oraz bezpłatna infolinia medyczna.

Pod numerem telefonu (22) 479-43-63 czynnym od 8.00 do 18.00 w dni powszednie, można otrzymać wiarygodne i co najważniejsze sprawdzone informacje na temat dostępności specjalistycznej opieki. Ww. numer jest dedykowany głównie dla mieszkańców Małopolski. Podczas rozmowy z konsultantem można zebrać pakiet cennych wskazówek, dotyczących nie tylko wolnych terminów i nazwisk specjalistów, ale także adresów danych placówek oraz badań, jakie należy wykonać przed pierwszą wizytą.

Serwis medinfo.pl oraz darmowa infolinia powstała dzięki ekspertom z Powszechnej Informacji Medycznej. Dzwoniąc pod wskazany numer chorzy znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Jak wynika z danych przekazywanych przez twórców portalu, stronę odwiedziło ponad 400 tysięcy osób, a doradcy medyczni odebrali już setki telefonów od często zdesperowanych pacjentów. – W czasie pierwszego roku działalności odpowiedzieliśmy na zapytania pacjentów dotyczące m.in. najkrótszego czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty, gdzie można wykonać konkretne, czasem trudno dostępne badanie, czy jak szukać rehabilitacji lub świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych. Stale rośnie również liczba placówek medycznych rejestrujących się w serwisie – informuje dr Witold Rezner.

Niestety w Polsce bardzo często zdarza się, że na wizytę np. u endokrynologa czy hematologa trzeba czekać rok, czy dwa lata. Zaćmę zoperować można natomiast w… 2022 roku. Te fakty już dawno przestały śmieszyć, w szczególności tych, którzy potrzebują szybkiej diagnozy i skutecznej terapii. Nie zawsze udaje się pomóc, jednak już wielu pacjentów skorzystało z rad konsultantów i znalazło dla siebie odpowiedniego lekarza, także tego prywatnego. Nie każdy bowiem chyba wie, że na operację zaćmy, na którą w Olkuszu w ramach kontraktu z NFZ trzeba czekać kilkadziesiąt długich miesięcy, można wykonać w przeciągu nawet dwóch tygodni w Czechach z pewnością, że Narodowy Fundusz Zdrowia zwróci nam pieniądze włożone w zabieg.

Na portalu medinfo.pl funkcjonuje również chat. Konsultanci dostępni są od ręki. Część usług jest jednak płatna. Należy wykupić abonament, który w skali roku wynosi 360 zł. Bez konta premium nasi rozmówcy podają nam średni czas oczekiwania do poradni oraz ustalają najbliższy termin prywatnej wizyty do wskazanego przez nas specjalisty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AADAM
AADAM
7 lat temu

NOWY SZPITAL w Olkuszu , 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .
Podległe mu przychodnie równie paranoją cuchną.
A WSZYSTKO ZA PRZYZWOLENIEM ” WŁADZ ” powiatu i gminy.

lekarz
lekarz
7 lat temu

Wszystkie operacje o których pisze autor prywatnie można wykonać w ciągu kilku dni , więc tutaj należy szukać przyczyn długich kolejek. To lekarze wytworzyli taką sytuację robiąc wszystko aby kolejki do nich w NFZ rosły. Atmosfera i sposób traktowania pacjentów powszechnej służbie zdrowia jest taka aby dać do zrozumienia pacjentowi że aby się wyleczył konieczna jest wizyta w gabinecie prywatnym. Tak robi zdecydowana większość lekarzy zatrudnionych i opłacanych z NFZ wykorzystując w ten sposób biednych i schorowanych ludzi , za których pieniądze wykształcili się i zdobyli pozycję. Słowo przysięga czy moralność jest im zupełnie nieznana a w oczach tylko mamona.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”uczestnik sesji”]Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Olkuszu dowiedziałem się, że Zarząd Powiatu w Olkuszu wystąpił z wnioskiem do NIK o przeprowadzenie kontroli w olkuskim szpitalu. O wsparcie tego wniosku zarząd zwrócił się z prośbą do posłów z powiatu olkuskiego. Ciekawy jestem czy nasi wybrańcy z Wiejskiej są zainteresowani sytuacją w naszym szpitalu. Będę uważnie śledził ta sprawę.[/quote]

Teraz, jak PiSiory się do nich dobierają to oni, „łapać złodzieja”, wołają …

uczestnik sesji
uczestnik sesji
7 lat temu

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Olkuszu dowiedziałem się, że Zarząd Powiatu w Olkuszu wystąpił z wnioskiem do NIK o przeprowadzenie kontroli w olkuskim szpitalu. O wsparcie tego wniosku zarząd zwrócił się z prośbą do posłów z powiatu olkuskiego. Ciekawy jestem czy nasi wybrańcy z Wiejskiej są zainteresowani sytuacją w naszym szpitalu. Będę uważnie śledził ta sprawę.

pikolo
pikolo
7 lat temu

Kolejki do lekarzy specjalistów są tworzone przez ich loby , ponieważ każdy lekarz specjalista posiada gabinet prywatny i jego praca w przychodniach i szpitalach polega na naganianiu pacjentów do swojego prywatnego gabinetu. Twierdzę to bo doświadczyłem to na własnym przykładzie. – Miałem wyznaczony termin u specjalisty za 4 miesiące – poszedłem do gabinetu prywatnego za 70 zł – termin skrócił się do dwóch dni z kompletem badań. To jest norma o której mówi się w tajemnicy. Za komuny pozwalano brać lekarzom koperty , a teraz oni znaleźli sobie inny sposób dorabiania i ciągle im mało. Wszyscy boją się ruszyć tego towarzystwa które jak hieny żeruje na zdrowiu tych najbiedniejszych.