1

Na terenie stawów w Kluczach – Osadzie  otwarto nowy pomost, dostosowany do potrzeb najmłodszych, niepełnosprawnych wędkarzy.

Kluczewskie stawy tętnią życiem. Często są tam organizowane zawody dla dorosłych i dzieci. Młodzi amatorzy łowienia ryb ćwiczą swoje umiejętności w bezpłatnej szkółce prowadzonej przez Stowarzyszenie Turystyczno – Wędkarskie „Biała Przemsza”. Teraz z tego urokliwego miejsca będą mogły bezpiecznie korzystać również dzieci niepełnosprawne.

3

Inwestycja powstała w ramach projektu „Niepełnosprawni – pełnosprawni w wędkowaniu”, dofinansowanemu z programu Działaj Lokalnie IX, a realizowanemu przez Forum Oświatowe „Klucze”. Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez wójta Gminy Klucze Norberta Bienia, przedstawicielki Forum Oświatowego „Klucze” oraz członków Stowarzyszenia nadszedł czas na zawody.

7
Chociaż pogoda nie sprzyjała, zgłosiło się 21 miłośników łowienia ryb. W młodszej kategorii wiekowej (6 – 9 lat) najlepsi okazali się: Kamil Lachor, Jakub Chwastek i Jakub Adamuszek. Nad przebiegiem imprezy czuwali sędziowie: Krzysztof Brzeziński, Adam Leś i Adrian Żuk. Wśród starszych zawodników na podium stanęli: Michał Sosnowski, Nina Bednarz i Jakub Kalarus. Na wszystkich czekały nagrody i słodycze ufundowane przez Urząd Gminy Klucze i Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Biała Przemsza”. Zwieńczeniem imprezy był tradycyjny grill.

Zainteresowanych wędkarską szkółka odsyłamy na stronę www.stwbialaprzemsza.pl

2

4

5

6

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze