zus lekcje z zus

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in. życia zawodowego. Wystarczą 4 lekcje, po których uczeń będzie wiedział: po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia można otrzymać z ZUS, od czego zależy wysokość emerytury, jak prowadzić firmę.

Coraz więcej chętnych
Z każdym rokiem w Lekcjach z ZUS bierze udział coraz więcej uczniów. W ubiegłym roku prawie 50 tys. uczniów z blisko 1000 szkół. Zainteresowanie tą tematyką rośnie – pokazują to nie tylko liczby, ale również postawa wielu uczniów, którzy decydują się na udział w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Dzielimy się wiedzą
Specjalnie na potrzeby Lekcji z ZUS i we współpracy z doświadczonym metodykiem ZUS opracował materiały dydaktyczne. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. ZUS zaprasza także nauczycieli na bezpłatne szkolenia. W każdym oddziale ZUS jest koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych.

Spróbuj swoich szans w olimpiadzie
Olimpiada „warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po „Lekcjach z ZUS”. Pierwszy etap organizują szkoły. Wyłania 20 najlepszych trzyosobowych zespołów, które zmierzą się w etapie wojewódzkim. Laureaci etapu wojewódzkiego rywalizują z reprezentantami innych województw na szczeblu centralnym. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. ZUS nie zapomina także o nauczycielach
i szkołach. Dla nich są także nagrody.

Dla młodszych
Uczniom szkół podstawowych i gimnazjów Zakład proponuje „Projekt z ZUS”. Nauczyciel prowadzi lekcję o ubezpieczeniach społecznych (może oczywiście liczyć na wsparcie koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji). Po niej uczniowie mogą wykonać projekt edukacyjny, który wyjaśni dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Może mieć on formę filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Najlepsze prace ZUS publikuje na stronie: www.zus.pl/edukacja.

Zainteresowanych udziałem w IV edycji „Lekcji z ZUS” oraz Projektem z ZUS” proszę o kontakt z Barbarą Korpałą – koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji w chrzanowskim oddziale ZUS ( nr tel. 32 318-11-47), e-mail: barabara.korpala@zus.pl

p.o. rzecznika regionalnego ZUS w Małopolsce Bożena Bielawska

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze