W dniach 11 – 12 kwietnia w Ustrzykach Dolnych odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim na krótkim dystansie. W mistrzostwach tych podopieczna trenera Kazimierza Chechelskiego Karolina Kwapisz na dystansie 1500 m zdobyła wicemistrzostwo Polski i srebrny medal.

W kategorii młodziczek. Również dobrze spisali się trzej pozostali zawodnicy IKS – u Olkusz: Adrian Wojtacha na 4 km zajął 5. miejsce w kategorii młodszych juniorów, Kamil Wichary na 1500 m młodzików zajął 6. miejsce, a Mateusz Klich na 4 km juniorów starszych zajął 11. miejsce.
W biegach tych wystartowało 186 biegaczy z całego kraju. Na sklasyfikowanych 30 zespołów IKS Olkusz zajął 6. miejsce, pomimo że w zawodach brało udział tylko czterech zawodników tego klubu.

Chcemy nadmienić, że zdobycie wicemistrzostwa Polski przez Karolinę Kwapisz było podbudowane jej ostatnim osiągnięciem, gdy dwa razy odniosła zwycięstwo w Grand Prix w Krakowie w biegach przełajowych oraz w Stalowej Woli w biegu na 2,5 km.

Za dwa tygodnie lekkoatleci rozpoczną swoje starty już na bieżniach tartanowych w Krakowie. Myślimy, że i tutaj będą osiągać dobre rezultaty.