W Chyrowej koło Dukli odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 12,3 km, które to były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata. Do biegu stanęło 34 uczestników, którzy w ekstremalnych warunkach terenowych systemem anglosaskim walczyli o palmę zwycięstwa. Miło nam donieść, że Bartosz Karoń zdobył brązowy medal po zaciętej walce na całej trasie.

Wcześniej w tym roku podopieczny trenera Kazimierza Chechelskiego w Przełajowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy na 12 km był ósmy, a w Akademickich Mistrzostwach Polski na 9 km w Łodzi wywalczył tytuł wicemistrzowski.  Tym samym dołączył do swoich poprzedników tego klubu, którzy pod okiem swojego trenera oprócz sukcesów juniorskich zdobywali medale w kategoriach seniorskich. Byli to : Dariusz Janczewski, Krystyna Wierkowicz, Janina Malska, Robert Prasełek i obecnie Bartosz Karoń. Medale Mistrzostw Polski zdobywali w biegach średnich, długich, maratońskich, przeszkodowych i górskich.

W dniu 11. maja w Krakowie w Międzynarodowych Zawodach „Kraka” na 300 m młodzików Dominik Zając zajął trzecie miejsce (41.69 s), a na 100 m 12.49 s. W biegu na 1000 m młodziczek Wiktoria Wojtacha zajęła trzecie miejsce (3.34.29 s). Na 100 m młodziczek Aleksandra Kozieł uzyskała czas 15.58 s, a na 300 m 52.69 s.

W dniu 12. maja w Rzeszowie w meczu międzyokręgowym Kielce – Kraków – Lublin – Rzeszów na 100 m dziewcząt Ola Kłapcińska uzyskała czas 16.40 s, a Monika Skręt 16.45 s. Oto pozostałe wyniki: na 100 m juniorów Karol Muzyk 12.11 s i na 200 m 24.17 s, w kategorii starszych chłopców (12 lat) Kamil Wichary na 100 m 14.35 s i 200 m 29.58 s, na 800 m juniorów Mateusz Klich 2.04.28 s, na 1500 m młodszych juniorów Adrian Wojtacha 4.34.96 s.