W Międzygórzu k/Bystrzycy Kłodzkiej w dn. 27 – 28 lipca odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów w stylu alpejskim (bieg pod górę) i anglosaskim (góra – dół). W obydwu tych stylach wystąpili podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego, którzy odnieśli znaczące sukcesy. W biegu alpejskim seniorów na 12 km Bartosz Karoń zajął piąte miejsce, a wcześniej w stylu anglosaskim był trzeci. Tym samym zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w stylu anglosaskim, które odbędą się 8 września w Krynicy. W kategorii młodszych juniorów na 9,5 km Adrian Wojtacha zajął czwartą lokatę, a w biegu juniorów na tym samym dystansie w stylu anglosaskim Mateusz Klich zajął szóste miejsce. W kategorii młodzików na 2,8 km Paweł Węglarz był jedenasty. Biegi te odbywały się w ekstremalnych warunkach terenowych i temperaturze ponad 40 st. C. Zwycięstwa odnieśli zawodnicy przeważnie mieszkający w górach. Nasi biegacze nie mając takich gór (jedynie Czarną Górę) i tak odnieśli duży sukces.