W Memoriale Trenerów Jana Puchera i Kazimierza Świerzońskiego dobre wyniki zanotowali zawodnicy IKS-u Olkusz. W biegach na 1000 m wszyscy olkuszanie ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. W grupie młodziczek Monika Kaliwoda zajęła pierwsze miejsce (3.16.81 s), drugie Jaśmina Wolczyńska (3.20.62 s), a czwarte Partycja Skręt (3.28.44 s).

Startowały też Marta Łaciak (3.41.44 s) i Kinga Byczek (3.42.86 s).  W kategorii juniorek Marta Łaskawiec uzyskała czas 3.31.44 s, a Wioletta Nowak 3.38.02 s.
W grupie młodzików trzeci był Krystian Czapla (2.48.00 s), poza nim biegli również Nikolas Czapla (3.01.00 s) oraz Mateusz Klich (3.10.45 s.). Lekkoatleci IKS-u startowali też w kategorii juniorów młodszych: najlepszy był Bartosz Karoń (2.38.63 s), dobre wyniki osiągnęli: Kacper Bielat (2.44.49 s) i Kamil Gurgul (3.17.36 s).
Sukces odniósł także trener IKS-u Kazimierz Chechelski, który starował w XV Biegu Konstytucji 3 maja w Rudzach koło Wadowic. W biegu na 10 km w swojej kategorii uplasował się na drugiej lokacie i poprawił swój czas sprzed roku o ponad 3 minuty. W biegu tym Jakub Sowiński w kategorii do 29 lat zajął dwunaste miejsce.