Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy wstępną listę kandydatów reprezentujących powiat olkuski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zaznaczyliśmy jednak, że ostateczny kształt list wyborczych znany będzie dopiero po ich rejestracji w Państwowej Komisji Wyborczej. 15 września minął termin zgłaszania list do PKW. Możemy więc przedstawić wykaz kandydatów związanych z naszym powiatem, na których będzie można oddać swój głos jesienią.

Przypomnijmy, że powiat olkuski razem z powiatem miechowskim, powiatem krakowskim oraz miastem Kraków należy do okręgu wyborczego nr 13. Na okręg ten przypada 14 mandatów. Oznacza to, że z tego okręgu wybranych zostanie 14 posłów, którzy po jesiennych wyborach będą reprezentować Kraków i ościenne powiaty w Sejmie RP.

Nasze zestawienie otwiera poseł na Sejm VI i VII kadencji, polityk Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Osuch, który znalazł się na 5 miejscu na liście PiS. Z tej samej listy startować będą jeszcze dwie osoby związane z naszym powiatem. Będą to Magdalena Nawara z Witeradowa, która dostała numer 12 oraz Dariusz Gorgoń – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu, który znalazł się na przedostatniej pozycji.

Na liście Platformy Obywatelskiej znajdzie się dwoje dobrze wszystkim znanych polityków z Ziemi Olkuskiej. Będą to posłanka Lidia Gądek, która po chwilowym usunięciu z listy PO wróciła, aby objąć na niej 4 miejsce oraz Paweł Piasny, który kandydować będzie z miejsca nr 8.

Zjednoczona Lewica w przypadku naszego powiatu zdecydowanie stawia na kobiety. Na liście ZL na 5 miejscu znalazła się przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Węgrzyn. Zaraz za nią, na miejscu nr 6 znalazła się Agata Majda. Z miejsca 13 startuje Mariola Wesołowska a miejsce nr 15 zarezerwowane jest dla radnej Rady Miejskiej w Bukownie, Magdaleny Kubańskiej.

Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego nasz powiat reprezentować będą były burmistrz Wolbromia Jan Łaksa (miejsce nr 7), Justyna Białaś z Chechła (miejsce nr 14) oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu, Grzegorz Tomsia (miejsce nr 23).

Także na liście komitetu wyborczego partii KORWiN znaleźć możemy trzy osoby związane z naszym powiatem. Są to Sylwia Synowska z Olkusza (miejsce numer 14) oraz Aldona Powaga i Piotr Rosa z Bukowna (odpowiednio: miejsca numer 17 i 22). Zaś wśród kandydatów Kongresu Nowej Prawicy nasz powiat reprezentuje Jarosław Szatan, który startuje z miejsca nr 28.

Ruch Pawła Kukiza reprezentować będzie co prawda tylko jedna osoba z naszych okolic, będzie to jednak pierwsze miejsce! Listę Kukiz’15 otwierać będzie bowiem Agnieszka Ścigaj z Kolbarku.

W poprzednich wyborach w naszym okręgu zdecydowanie wygrała Platforma Obywatelska, która zdobyła aż 8 mandatów. Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Sejmu pięciu posłów, a Ruch Palikota uzyskał jeden mandat poselski. Ten układ sił nie ma jednak szans na przetrwanie.

Już dziś wiadomo, że te wybory będą dla naszego powiatu rekordowe. O mandat poselski ubiega się bowiem aż 17 kandydatów z Ziemi Olkuskiej! A ilu z nich znajdzie się w przyszłym parlamencie? – Tego dowiemy się po 25 października.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”Super User”]Zgodnie z Prawem Prasowym niektóre wpisy z tego forum zostały usunięte przez Redakcję. Wpisy te zostały zgłoszone do Redakcji jako naruszające dobra osobiste.[/quote]

Powinien wiedzieć że krytyka, nawet to najbardziej chamska pomogła naszemu Prezydentowi Dudzie wygrać wybory bo nawet nie próbował z nią walczyć aby nikt nie posądził go o dyktatorskie zapędy i walkę z demokracją przez każdego inaczej rozumianą a jednak z demokracją …

jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

Zgodnie z Prawem Prasowym niektóre wpisy z tego forum zostały usunięte przez Redakcję. Wpisy te zostały zgłoszone do Redakcji jako naruszające dobra osobiste.

czytelniczkakrysia
czytelniczkakrysia
7 lat temu

kobiety nie powinny kandydowac jeszcze te które sa na listach one nic soba nie reprezentuja widac to w -…potrzebujemy madrych ludzi.

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

Dlaczego nie startuje z listy SLD TRUP Zieloni pan Jan Orkisz?

Czy całkowicie wycofał się z polityki, przeszedł na emeryturę?

Doktor
Doktor
7 lat temu

Wybory w naszym powiecie powinna wygrać Magdalena Nawara. Czas na zmianę pokoleniową. Myślę, że jej się uda.

dkitr
dkitr
7 lat temu

[quote name=”PiSsss”]Józek… przypomnij sobie jak Ty kandydowałeś na radnego. Ile głosów zdobyłeś i dla czego nie chciałeś wypełnić oświadczenia majątkowego. Tacy ludzie jak Ty sprawili, że PiS przegrał wybory na burmistrza. Rozumiem, że jesteś fanem Pisanego i chciałbyś urządzać PiS jak starosta. Jedź do Zimnodołu i zapytaj się ludzi jak traktuje ich Pisany… Na dowod tego najlepiej niech świadczy, że szef PO koła Olkusz zrezygnował. Józek- jesteś przesiąknięty nienawiścią bo nic w życiu nię osiągnąłeś. A na starość z pisowca stałeś się komuchem…[/quote]

Jak zrezygnował to przyjmijcie go do PiS to was wystawi do wiatru za 3 lata. Wy nie macie swoich kandydatów bo od was odchodzą przez nieumiejętne kierowanie partią w olkuskim.

Juzek
Juzek
7 lat temu

Panie pośle Osuch ! Przepraszam Pana za zachowanie Józka , jest ono nie moralne skandaliczne , takim zachowaniem Józek stawia sie poza społecznością , ubolewam ze taki ktoś jak Józek zaśmieca to forum , moze Przeglad sie zreflektuje i wyłączy na czas kampani możliwość hejtowania pod artykułami .

Juzek
Juzek
7 lat temu

Józek ! Dla ciebie ludzie sa idiotami , nierobami , pasożytami a kim ty jesteś , nie musisz z imienia i nazwiska sie przedstawiać bo to jest dla nas najmniejistotne ale napisz cos o sobie jakieś cechy charakteru , co robisz dla dobra nas wszystkich i dlaczego tak nienawidzisz Kmite i Osucha , czego sie boisz z ich strony , przecież ci dwaj w ciagu 10 minut zrobili wiecej dla zwykłych ludzi niż ty przez całe swoje życie , ja akurat wiem kim jesteś i wiem co robisz , ale dobrze by było zacząć od siebie , nie sądź innych a nie będziesz sam sądzony .

Juzek
Juzek
7 lat temu

[quote name=”juzek”]Ponieważ z kandydatem na posla panem Piasnym nie ma możliwości polemiki spróbuję przenieś tą dyskusję w to miejsce . Opowieść ta opiera się właściwe na zawartych sloganach – chciałem ,muszą być , trzeba skonsolidować, sprzeciwiałem się, wnioskowałem , zawetowałem itd.itd. i nic z tego nie wynika poza koncertem życzeń. Żadnych konkretów – odsyłam do artykułu. Jeżeli chodzi o osiągnięcia dla mieszkańców powiatu to wymienię je pokrótce.:
1.Zatracenie ideowości partii centrowej i uczynienie z olkuskiej PO bezideowego tworu kolesi i karierowiczów a to poskutkowało w punktach poniżej
2. Przegrane wybory na Burmistrza Miasta i Gmin
3, brak jakiego kolwiek wpływu na rozwój Olkusza
4.Uzależnienie radnego PSL od starosty poprzez zatrudnienie go w jednostce organizacyjnej mu podległej.
Dla mieszkańców sprawy lokalne są najważniejsze , a wyżej wymienione zaniedbania są przy udziale kandydata na posla P Piasnego To poskutkowało tym że PO w Olkuszu został zepchnięty na bocznicę razem z pociągami do Katowic.
Dlatego apeluję dowyborcow – pomni na to co sie stało rok temu przy wyborze starosty Piasnego – powiedzcie stanowcze nie dla takich ludzi.Na koniec chciałem zapytać KW Platformy Obywatelskiej kto będzie sponsorem kampanii wyborczej Pana Piasnego….

Innocenty
Innocenty
7 lat temu

Trzeba przyznać, że ataki na Osucha są nie tylko żałosne, ale także pokazują, że Osuch stał się solą w oku pewnej grupie.Nie sądze, żeby PiS wewnętrznie się rozgrywał. Dlatego apeluje o umiar i klasę. Józek – ty jesteś chorym człowiekiem. Mniej nienawiści.

porównanie
porównanie
7 lat temu

[quote name=”Antonina”]Pani poseł Lidia Gądek – tak oto głosowała w istotnych dla obywatela sprawach;
– Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: ZA
– Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach: ZA
– Głosowanie za likwidacją kopalń: ZA
– Głosowanie za obniżeniem podatku dla osób najuboższych: PRZECIW.
Każdy członek partii rzadko kiedy się wyłamuje spod dyktanda lidera, zatem czy te nazwiska są dla was ważne?? Czy znowu będziecie głosować na szyld partyjny lub tak aby nie stracić partycypacji w systemie?

Ze strony sprawdzampolityka.pl[/quote]
A jak głosował poseł Osuch w tych samych tematach dla porównania? To dużo wyjaśni i pomoże w podjęciu prawidłowej decyzji na wyborach. Może ktoś poszuka i przedstawi dla porównania.

Prawnik
Prawnik
7 lat temu

Panie Pośle Osuch ! Ma Pan pełne prawo w trybie wyborczym złożyć pozew przeciwko olkuszakowi , Józkowi itp za naruszenie Pana dobrego imienia i niech Pan to zrobi , ma Pan wygrane !

Juziek
Juziek
7 lat temu

Proponuje ,Franek , Tomek , Gerdex , Darek tomek1 jeszcze wiecej hejtujcie bo macie powody , krakowska opublikowała rozklad mandatów w okręgu olkuskim 13 ,
6 mandatów PiS
6 mandatów PO
1 Zlew
1 nowoczesna
😆 😆 i tak będzie , Gądkowa i Osuch wchodzą z 4 tymi mandatami choćbyście nie wiem co robili niezmienicie tego , takie sa wyniki sondażu na próbie 8000 respondentów ,

Juzek
Juzek
7 lat temu

Nadzieją dla nas jest tylko Piasny. Likwiduje szkoły, kupuje nowe samochody (stare się psuły), likwiduje etaty… Tylko cięcia w administracji dadzą szansę temu miastu na wyjście na prostą. Trzeba jeszcze zlikwidować szkoły w Zawadzie, Sienicznie, Kosmolowie i będzie dobrze.

Murzyn
Murzyn
7 lat temu

Racja.. Tych dwóch spowodowało, że śmiertelni wrogowie Riksza i Duszkiewicz w obawie przed PiSem się dogadali. Dlatego trzeba będzie pozbyć się tych dwóch, bo wiedzą za dużo i stanowią zagrożenie dla układu!

uilas
uilas
7 lat temu

[quote name=”Juzek”]A co w tym złego, że olkuska PO dogadała się z SLD i burmistrzem przeciwko PiSowi. Wcale mnie to nie dziwi. Miały być zmiany… nawet takie hasło było. Wodociągi nietknięte (bo rządzi dalej PO), MOSiR, MOK, TBS, OPS… gdzie te zmiany? W pkmie i w straży miejskiej? Smiech… I drodzy mieszkańcy żadnych zmian nie będzie. Będą tylko pozory… Będzie jeszcze gorzej. Za chwilę zobaczycie co będzie się działo ze starym starostwem, działkami przy ul. 20straconych oraz w śrudmieściu… kto je przekształci, kto je kupi… a w gazecie przeczytacie, że jest lepiej, jest pięknij, jest słoneczniej.[/quote]

Temu wszystkiemu są winni dwaj ludzie ze Szpitalnej, którzy od lat nie potrafią myśleć o gminie, bo myślą tylko o sobie. A klakierzy to wszystko podtrzymują.

Juzek
Juzek
7 lat temu

A co w tym złego, że olkuska PO dogadała się z SLD i burmistrzem przeciwko PiSowi. Wcale mnie to nie dziwi. Miały być zmiany… nawet takie hasło było. Wodociągi nietknięte (bo rządzi dalej PO), MOSiR, MOK, TBS, OPS… gdzie te zmiany? W pkmie i w straży miejskiej? Smiech… I drodzy mieszkańcy żadnych zmian nie będzie. Będą tylko pozory… Będzie jeszcze gorzej. Za chwilę zobaczycie co będzie się działo ze starym starostwem, działkami przy ul. 20straconych oraz w śrudmieściu… kto je przekształci, kto je kupi… a w gazecie przeczytacie, że jest lepiej, jest pięknij, jest słoneczniej.

Z kręgów POdziemia
Z kręgów POdziemia
7 lat temu

Proszę nie atakować b. kolegów z POdziemia. Oni już dawno bratają się z Pawłem i Lidką. To że Gerard wziął medal od Prezydenta Komorowskiego pokazuje, że gość potrafi dobrze wybierać. Jak dostał medal to i głosował na niego… w życiu nie ma nic za darmo… Teraz musi spłacać dług wdzięczności.

Poważny gość 1
Poważny gość 1
7 lat temu

Słabością PiS byli i są ludzie pokroju Franka, Piotrka, Gerarda 😡 Niestety z takimi ludźmi nic się nie zbuduje. Jak można przyjomować medale od Komora i szczycić się tym na targowisku. Jak można robić filmiki staroście i żyć z niego a formalnie popierać PiS. Z takimi ludźmi nie da się współpracować. Dzięki tym ludziom mamy w mieście co mamy. W budynku przy ul. Rynek 1 mamy starszego emeryta, który oprócz wysokiej pensji ma jeszcze świadczenie z zus ok. 4 tys. miesiecznie.
Najbardziej dziwi, że te osoby zawsze przed wyborwmi siały ferment. Skutecznie wykorzystywał to bonzo olkuskiej PO i SLD.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”Wino Tokaj”]Ja korzystałem z porad prawnych na Szpitalnej. Stęchlizny tam nie czułem. Myślę, że jakbyś Ty tam poszedł to też udzielono by Ci wsparcia. Choć w sumie na szpitalnej psychiatry nie mają.[/quote]

Przecież to Jacek Osuch o trzecią kadencję się ubiega, więc jego 8 letnią bajkę oceniajmy, a ocena jego prawnika, dyrektora czy asystentki to całkiem inna bajka …

Wino Tokaj
Wino Tokaj
7 lat temu

Ja korzystałem z porad prawnych na Szpitalnej. Stęchlizny tam nie czułem. Myślę, że jakbyś Ty tam poszedł to też udzielono by Ci wsparcia. Choć w sumie na szpitalnej psychiatry nie mają.

Tokaj
Tokaj
7 lat temu

Po wyborach salony na Szpitalnej zostaną przez Władze tzn. te na wyższym i najwyższym szczeblu zamienione na prawdziwe biuro, które będzie bezpośrednio służyć obywatelowi, bo za jego pieniądze jest opłacane. Kraków na pewno będzie wietrzył te pomieszczenia bo śmierdzi tam stęchlizną.

Wiatraki
Wiatraki
7 lat temu

Mam tylko jedną prośbę do Józka o wielu nazwach, jak siadasz do pisania to przestań brać bo to najgorsze z uzależnień ,
, może wtedy napiszesz coś mądrego , co będzie miało jakiś sens i logikę.

cefd
cefd
7 lat temu

Może teraz Piasny koleguje z panem Darkiem T , Tomkiem czy G B Bo teraz pan Piasny koleguje z każdym.

dfec
dfec
7 lat temu

[quote name=”młynarz”]Piasny uwierzył , że jest wielką polityczną gwiazdą.
Jest starosta zz przypadku, przypominam co sie działo przy wyborze starosty ile kart wrzucono a ile wyciągnięto z urny w końcu wojewoda uchylił pierwszy wybór a pózniej to juz sami wiecie ,
a w PO jest nikim.
Opowiada dyrdymały na każdym kroku i tyle.
Dlaczego chce walczyć o druga z kolei szanse zostania posłem skoro wszystko w powszechnych wyborach przegrywał z kretesem , rownież o poselstwo ?
Jak myślicie?
Oczywiście z czystej miłości do Zimnodolan i Olkuszan !
Coraz cześciej widywany jest w kościele św Maksymiliana a dlaczego ? Ktoś wie ?[/quote]
Może teraz koleguje z panem Kmitą. Bo teraz pan Kmita koleguje z każdym.

młynarz
młynarz
7 lat temu

Piasny uwierzył , że jest wielką polityczną gwiazdą.
Jest starosta zz przypadku, przypominam co sie działo przy wyborze starosty ile kart wrzucono a ile wyciągnięto z urny w końcu wojewoda uchylił pierwszy wybór a pózniej to juz sami wiecie ,
a w PO jest nikim.
Opowiada dyrdymały na każdym kroku i tyle.
Dlaczego chce walczyć o druga z kolei szanse zostania posłem skoro wszystko w powszechnych wyborach przegrywał z kretesem , rownież o poselstwo ?
Jak myślicie?
Oczywiście z czystej miłości do Zimnodolan i Olkuszan !
Coraz cześciej widywany jest w kościele św Maksymiliana a dlaczego ? Ktoś wie ?

d.c
d.c
7 lat temu

Oj nerwowo stało się w mateczniku kandydata na posła w Zimnodole, to znaczy że zabolało bardzo , boli , i będzie bolec coraz bardziej bo prawda w oczy kole.Cieszy mnie że trwa identyfikacja Juzka trwa. Ale puki co forum jest anonimowe i ujawnienie faktycznych nazwisk należy do odpowiednich organów , albowiem istnieje też ustawa o ochronie danych osobowych. Nie dotyczy to oczywiście osób publicznych którzy dobrowolnie poddali się ocenie społecznej.Myślę też że działając w ten sposób , atakując na oślep nie pomożecie P Piasnemu bo prawda jest taka że jego czas mija zarówno w Starostwie jak i w olkuskiej polityce nie tylko samorządowej , pod jego przywódctwem Powiat Olkuski przyspieszył w zwijaniu sie . Czas na zmiany Starosto , damy radę .

juzek
juzek
7 lat temu

Ponieważ z kandydatem na posla panem Piasnym nie ma możliwości polemiki spróbuję przenieś tą dyskusję w to miejsce . Opowieść ta opiera się właściwe na zawartych sloganach – chciałem ,muszą być , trzeba skonsolidować, sprzeciwiałem się, wnioskowałem , zawetowałem itd.itd. i nic z tego nie wynika poza koncertem życzeń. Żadnych konkretów – odsyłam do artykułu. Jeżeli chodzi o osiągnięcia dla mieszkańców powiatu to wymienię je pokrótce.:
1.Zatracenie ideowości partii centrowej i uczynienie z olkuskiej PO bezideowego tworu kolesi i karierowiczów a to poskutkowało w punktach poniżej
2. Przegrane wybory na Burmistrza Miasta i Gmin
3, brak jakiego kołkiem wpływu na rozwój Olkusza
4.Uzależnienie radnego PSL od starosty poprzez zatrudnienie go w jednostce organizacyjnej mu podległej.
Dla mieszkańców sprawy lokalne są najważniejsze , a wyżej wymienione zaniedbania są przy udziale kandydata na posla P Piasnego To poskutkowało tym że PO w Olkuszu został zepchnięty na bocznicę razem z pociągami do Katowic.
Dlatego apeluję dowyborcow – pomni na to co sie stało rok temu przy wyborze starosty Piasnego – powiedzcie stanowcze nie dla takich ludzi.Na koniec chciałem zapytać KW Platformy Obywatelskiej kto będzie sponsorem kampanii wyborczej Pana Piasnego …….

Ika
Ika
7 lat temu

Ten apel jest słuszny, bo nie wszyscy wiedzą o tym co wyprawia Piasny. Tylko Lidia Gądek. Trzeba jej pomóc, bo z Wolbromia ma kontrkandydata. I głosów może brakować… Jeśli na „PO” to tylko na Lidię…

iki
iki
7 lat temu

[quote name=”b. członek PO”]walka w PO źle skończy się dla platformy. Mając taką dobrą kandydatkę jak posłanka Lidia Gądek wstawia się Pawła Piasnego, który jest kompletnie niewiarygodny dla otoczenia. Jego wynik wyborczy z jesieni pokazuje, że to gość bez jakichkolwiek szans. Do tego sposób zatrudnienia w zarządzie drogowym swojego kolegi koalicyjnego z rady pokazuje, że Piasny to wytrych… Apeluje! Nie głosujcie na Piasnego![/quote]
Skoro uważasz że nie ma szans, to po co apelujesz, aby go nie wybierano?

Józek
Józek
7 lat temu

[quote name=”PiSsss”]Józek… przypomnij sobie jak Ty kandydowałeś na radnego. Ile głosów zdobyłeś i dla czego nie chciałeś wypełnić oświadczenia majątkowego. Tacy ludzie jak Ty sprawili, że PiS przegrał wybory na burmistrza. Rozumiem, że jesteś fanem Pisanego i chciałbyś urządzać PiS jak starosta. Jedź do Zimnodołu i zapytaj się ludzi jak traktuje ich Pisany… Na dowod tego najlepiej niech świadczy, że szef PO koła Olkusz zrezygnował. Józek- jesteś przesiąknięty nienawiścią bo nic w życiu nię osiągnąłeś. A na starość z pisowca stałeś się komuchem…[/quote]
Oj nerwowo stało się w mateczniku posła na Szpitalnej , to znaczy że boli , bo prawda w oczy kole.Cieszy mnie że trwa identyfikacja Józka . Ale puki co forum jest anonimowe i ujawnienie faktycznych nazwisk należy do odpowiednich organów , albowiem istnieje też ustawa o ochronie danych osobowych. Nie dotyczy to oczywiście osób publicznych którzy dobrowolnie poddali się ocenie społecznej.Myślę też że działając w ten sposób , atakując na oślep nie pomożecie swojemu posłowi , bo prawda jest taka że jego czas już minął i jak sam głosi czas na zmiany i damy radę pozorantom.

b. członek PO
b. członek PO
7 lat temu

walka w PO źle skończy się dla platformy. Mając taką dobrą kandydatkę jak posłanka Lidia Gądek wstawia się Pawła Piasnego, który jest kompletnie niewiarygodny dla otoczenia. Jego wynik wyborczy z jesieni pokazuje, że to gość bez jakichkolwiek szans. Do tego sposób zatrudnienia w zarządzie drogowym swojego kolegi koalicyjnego z rady pokazuje, że Piasny to wytrych… Apeluje! Nie głosujcie na Piasnego!

Lipa . 0
Lipa . 0
7 lat temu

Wywiad sponsorowany. Slogany, slogany, podchlebianie i żadnych konkretów. Jaka służba na kolejne 4 lata, jak tu liczy się tylko kasa. Bezideowość i ogólniki to jest program dla naszego powiatu. Powiatowi jest potrzebny poseł z innym spojrzeniem na sól tej ziemi, czyli ludzi. Nam jest potrzebny ktoś inny niż obecni reprezentanci. Może ktoś młody/ młoda nie skażony/skażona partyjniactwem i przede wszystkim trzeba patrzeć ludziom prosto w oczy i mówić prawdę. Na dzień dzisiejszy u obecnych to wszystko nie istnieje. Cienizna i tyle.

c.d
c.d
7 lat temu

[quote name=”Józek”]Ponieważ z wywiadem posła Osucha nie ma możliwości polemiki spróbuję przenieś tą dyskusję na tą stronę. Opowieść ta opiera się właściwe na zawartych sloganach – chciałem ,muszą być , trzeba skonsolidować, złożyłem interpelacje, sprzeciwiałem się, wnioskowałem , zawetowałem itd.itd. i nic z tego nie wynika poza koncertem życzeń. Żadnych konkretów – odsyłam do artykułu. Jeżeli chodzi o osiągnięcia dla mieszkańców powiatu to wymienię je pokrótce.:
1.Zatracenie ideowości prawicy i uczynienie z olkuskiego PiSu bezideowego tworu kolesi i karierowiczów a to poskutkowało w punktach poniżej
2. Przegrane wybory na Burmistrza Miasta i Gmin.
3.Przegrana batalia o fotel Starosty
4.Utracenie większości w Radzie Gminy a myślę też że w niedługim czasie odwołanie Prezydium tej Rady (PiS)
5.Uzależnienie szefa PiS Kmity przez Burmistrza przez zatrudnienie go w podległej mu jednostce organizacyjnej.
Wyżej wymienione zaniedbania są przy udziale posła Osucha. To poskutkowało tym że PiS w Olkuszu został zepchnięty na bocznicę razem z pociągami do Katowic.
Dlatego apeluję do wyborców – podziękujcie już Osuchowi . Na koniec chciałem zapytać KW Prawo i Sprawiedliwość zasponsoruje możliwość wywiadu dla innych kandydatów PiS np. Pani Magdalenie Nawara.[/quote]
….

juzek
juzek
7 lat temu

Ponieważ z kandydatem na posla panem Piasnym nie ma możliwości polemiki spróbuję przenieś tą dyskusję w to miejsce . Opowieść ta opiera się właściwe na zawartych sloganach – chciałem ,muszą być , trzeba skonsolidować, sprzeciwiałem się, wnioskowałem , zawetowałem itd.itd. i nic z tego nie wynika poza koncertem życzeń. Żadnych konkretów – odsyłam do artykułu. Jeżeli chodzi o osiągnięcia dla mieszkańców powiatu to wymienię je pokrótce.:
1.Zatracenie ideowości partii centrowej i uczynienie z olkuskiej PO bezideowego tworu kolesi i karierowiczów a to poskutkowało w punktach poniżej
2. Przegrane wybory na Burmistrza Miasta i Gmin
3, brak jakiego kołkiem wpływu na rozwój Olkusza
4.Uzależnienie radnego PSL od starosty poprzez zatrudnienie go w jednostce organizacyjnej mu podległej.
Dla mieszkańców sprawy lokalne są najważniejsze , a wyżej wymienione zaniedbania są przy udziale kandydata na posla P Piasnego To poskutkowało tym że PO w Olkuszu został zepchnięty na bocznicę razem z pociągami do Katowic.
Dlatego apeluję dowyborcow – pomni na to co sie stało rok temu przy wyborze starosty Piasnego – powiedzcie stanowcze nie dla takich ludzi.Na koniec chciałem zapytać KW Platformy Obywatelskiej kto będzie sponsorem kampanii wyborczej Pana Piasnego

juzek
juzek
7 lat temu

Miałem okazję wczoraj porozmawiać z kandydatką na Posła Panią Lidia Gadek .Okazało się że jest to osoba bardzo kreatywna i ma bardzo ciekawy program swojego działania na arenie krajowej i lokalnej. Tym którzy próbują ją krytykować i dezawuować proponuję porozmawiać z nią i przekonany jestem że zmienią zdanie. Z rozmowy wynikało że Pani Lidia jest przygotowana na rozmowę z każdym kto ma taką wole szczerą chęć. Najbardziej przykrą dla mnie sprawą jako członka PO jest fakt że pan Ryszka i Piasny oraz grupa klakierów zawiązali swoisty spisek mający na celu zdyskredytowanie Pani Lidi która właściwie jest w tej samej drużynie i na kandydata przedstawiły i zatwierdziły najwyższe władze PO Jednak Piasny uznał ją za swoje zagrożenie i to jest jego celem nadrzędnym a nie dobro organizacji. Z resztą ja dawno pisałem że jest to człowiek bezideowy i to się potwierdziło. W tym temacie osobiście umówię się z Szefem Małopolskiej Platformy Obywatelskiej bo nie można tolerować takiego chamstwa i rozbijania własnego gniazda.

PiSsss
PiSsss
7 lat temu

Józek… przypomnij sobie jak Ty kandydowałeś na radnego. Ile głosów zdobyłeś i dla czego nie chciałeś wypełnić oświadczenia majątkowego. Tacy ludzie jak Ty sprawili, że PiS przegrał wybory na burmistrza. Rozumiem, że jesteś fanem Pisanego i chciałbyś urządzać PiS jak starosta. Jedź do Zimnodołu i zapytaj się ludzi jak traktuje ich Pisany… Na dowod tego najlepiej niech świadczy, że szef PO koła Olkusz zrezygnował. Józek- jesteś przesiąknięty nienawiścią bo nic w życiu nię osiągnąłeś. A na starość z pisowca stałeś się komuchem…

Mypis
Mypis
7 lat temu

[quote name=”Józek”]Mam tylko jedną prośbę do – pisowca- jak siadasz do pisania to przestań pić i bądź trzeźwy , może wtedy napiszesz coś mądrego , co będzie miało jakiś sens i logikę.[/quote]
[quote name=”Pisowiec”]do Jozek
Panie Józku , wyglada mi na to ze zna pan osobiście gerarda barczyka ,odznaczonego medalem przez buła komorowskiego , nie dziwie sie więc ze tak ostro jedziesz po Kmicie i Osuchu , Józku , te twoje pisanie i ideowość w dzisiejszym świecie ma sie nijak ,kogo to obchodzi ? Kogo obchodzi twoja osoba ? Jak sie pewnie zorientowałes tez jestem w PiS-ie ,i na żadnym zebraniu nie widziałem cię nigdy ! a czy przypadkiem Kmita cię nie wykreślił z PiS-u ? Przecież mógłby ! A ja wcale bym sie nie zdziwił gdyby to zrobił , pan Adamczyk czeka na ciebie mój Józiu , umówiłem cię z nim , denuncjacja ? To ciekawa forma służby publicznej , No nie podejrzewam cię o to , uspokój sie , bo i na kogo i po co ? Ale myśle sobie ze jesteś niezwykle interesownym Józkiem , ze ci sie jeszcze chce ? Zarzut chamstwa i rozbijania własnego gniazda preferujesz ty , nikt inny , po co chcesz skłócić dobrze współpracujące środowisko olkuskiej prawicy ? Acha musisz ! Taki juz jesteś ! Rozumiem to , nie na darmo twój kolega ściskał łapę Bronkowi.[/quote]

Józek
Józek
7 lat temu

Ponieważ z wywiadem posła Osucha nie ma możliwości polemiki spróbuję przenieś tą dyskusję na tą stronę. Opowieść ta opiera się właściwe na zawartych sloganach – chciałem ,muszą być , trzeba skonsolidować, złożyłem interpelacje, sprzeciwiałem się, wnioskowałem , zawetowałem itd.itd. i nic z tego nie wynika poza koncertem życzeń. Żadnych konkretów – odsyłam do artykułu. Jeżeli chodzi o osiągnięcia dla mieszkańców powiatu to wymienię je pokrótce.:
1.Zatracenie ideowości prawicy i uczynienie z olkuskiego PiSu bezideowego tworu kolesi i karierowiczów a to poskutkowało w punktach poniżej
2. Przegrane wybory na Burmistrza Miasta i Gmin.
3.Przegrana batalia o fotel Starosty
4.Utracenie większości w Radzie Gminy a myślę też że w niedługim czasie odwołanie Prezydium tej Rady (PiS)
5.Uzależnienie szefa PiS Kmity przez Burmistrza przez zatrudnienie go w podległej mu jednostce organizacyjnej.
Dla mieszkańców sprawy lokalne są najważniejsze , a wyżej wymienione zaniedbania są przy udziale posła Osucha. To poskutkowało tym że PiS w Olkuszu został zepchnięty na bocznicę razem z pociągami do Katowic.
Dlatego apeluję do wyborców – podziękujcie już Osuchowi . Na koniec chciałem zapytać KW Prawo i Sprawiedliwość zasponsoruje możliwość wywiadu dla innych kandydatów PiS np. Pani Magdalenie Nawara.

niczyja
niczyja
7 lat temu

Jestem coraz bardziej zaskoczona tym co czytam na tym forum. Co i komu nie podoba się w przedwyborczych dyskusjach? To że takie się toczą, czy raczej to, że ludziska niezbyt pochlebnie wypowiadają się na temat co niektórych kandydatów. Co niektórych, ponieważ zachodzą w głowę w/g jakiego klucza ich zatwierdzano i dlaczego tacy znaleźli się na tej liście. Mają niezbywalne prawo do tego aby wiedzieć przy czyim nazwisku postawić znak „x”. Zawsze było wiadomo, jaką rolę mają odegrać ci których umieszczono na dalszych miejscach. Okazuje się, że nie dotarło to do wszystkich i co niektórzy zamiast wspomagać grupę zaczęli poprawiać swoje notowania, kosztem innych z tej listy. To potwierdza, że nie powinni się tam znaleźć z dwóch powodów. Pierwszy aby nie szkodzić innym, a drugi aby nie szkodzić sobie. Butą i arogancją nikogo nie przekonacie do siebie. Obrażajcie nas bardziej, a przekonacie się na czym polega prawdziwa siła demokracji i lekcja pokory.

Pisowiec12
Pisowiec12
7 lat temu

Jozek , pak44, nautilius cz jak tam ci jeszcze , No i po ce te nerwy ? Znasz przypowieść o kalim ? nie czyn drugiemu co tobie nie miłe ! Gdybys był prawdziwym pisowcem to byś we własne gniazdo nie s… masz cel , trwa kampania i korzystasz z tego , a moze nie byłeś dobrze oceniony i doceniony ? Dajcie juz spokój ,tylko inni na tym korzystają

Nautulius
Nautulius
7 lat temu

Znam pana Gerarda i wiem, że za takich jak ty pseudo-pisowców siedział w więzieniu na początku lat 80-tych. Człowiek Solidarności i PiS-u, jeżeli dostał jakieś odznaczenie od byłego prezydenta to na pewno nie za szczekanie na tym forum tak jak to ty robisz. Nie ubliżaj niemoto, bo sam nic sobą z całą pewnością nie prezentujesz i nic dobrego w szeregi partii nie wnosisz. Dyskredytujesz wszystkich, którzy mają inne zdanie niż obecni zarządzający PiS-em w Olkuszu. Przez takich jak ty i tych, których tak bronisz PiS u nas się zwija jak asfalt parę lat temu na Podgrabiu. Wcześniej czy później cię zdemaskuję a w tedy będziesz śpiewał cienki głosem bo tylko ci taki zostanie. I przeproś jak naj szybciej pana Gerarda dobrze ci radzę.

DSSS
DSSS
7 lat temu

nie wiem czy ktoś wie..ale takie kurw….dołki Platformy,…. typu Olkusz, mają w tym i przyszłym roku przyznane przez PEK.. uchodźców..imigrantów czy jak tam to kto zwie. W przyszłym roku w ramach lojalności wojewoda starosta mamy zamówionych 40 ciapatych na powiat. w najlepszych miejscach w najlepszych kamienicach.
A wy się podniecajcie przystankami. 40×5…bo tyle rodziny zostało. Czyli trzeba budowac meczet w Olkuszu nie przystanki w Witeradowie.

Pak.44
Pak.44
7 lat temu

To towarzystwo obecnie bardzo często się spotykające na Szpitalnej po wyborach zostanie przewietrzone przez ich przełożonego posła Andrzeja Adamczyka. To jest więcej niż pewne bo te informacje pochodzą prosto z grodu Kraka.

Pisowiec
Pisowiec
7 lat temu

do Jozek
Panie Józku , wyglada mi na to ze zna pan osobiście gerarda barczyka ,odznaczonego medalem przez buła komorowskiego , nie dziwie sie więc ze tak ostro jedziesz po Kmicie i Osuchu , Józku , te twoje pisanie i ideowość w dzisiejszym świecie ma sie nijak ,kogo to obchodzi ? Kogo obchodzi twoja osoba ? Jak sie pewnie zorientowałes tez jestem w PiS-ie ,i na żadnym zebraniu nie widziałem cię nigdy ! a czy przypadkiem Kmita cię nie wykreślił z PiS-u ? Przecież mógłby ! A ja wcale bym sie nie zdziwił gdyby to zrobił , pan Adamczyk czeka na ciebie mój Józiu , umówiłem cię z nim , denuncjacja ? To ciekawa forma służby publicznej , No nie podejrzewam cię o to , uspokój sie , bo i na kogo i po co ? Ale myśle sobie ze jesteś niezwykle interesownym Józkiem , ze ci sie jeszcze chce ? Zarzut chamstwa i rozbijania własnego gniazda preferujesz ty , nikt inny , po co chcesz skłócić dobrze współpracujące środowisko olkuskiej prawicy ? Acha musisz ! Taki juz jesteś ! Rozumiem to , nie na darmo twój kolega ściskał łapę Bronkowi.

Fajfer
Fajfer
7 lat temu

Te uwagi kolego to sobie zachowaj do rządzącej opcji. A co PO i PSL zrobiło dla Olkusza i powiaty? Droga do krajowa – dramat linia kolejowa – 30 km/h. Rząd zapomniał o Olkuszu. Po sprzedało ZGH za wiadomo jaką kasę…
Dlatego jak będzie rządził PiS musimy mieć swojego przedstawiciela w sejmie.

czterdziecha
czterdziecha
7 lat temu

Ktoś z pisu popełnił fatalny błąd, umieszczając na liście panią z Witerdowa. Jaki jest tego skutek można poczytać na forach przeglądu olk. Chamstwo goni chamstwo. Strach napisać cokolwiek, co było by sprzeczne z oczekiwaniem jej wyborczych orędowników. Nie można przecież na każdego oponenta tej pani wylewać wiadra pomyj, a tak się niestety dzieje. Paskudnie to wygląda i obawiam się, że ten brak tolerancji prezentowany na forach przez jej sympatyków, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej tego, na co ich stać. Obym takich „przyjaciół” jak ci, nie miała nigdy w swoim otoczeniu. Amen.

Ernest
Ernest
7 lat temu

Niech Pani Gądek i Pan Osuch na łamach Państwa gazety pochwalą się co dobrego zrobili dla naszego społeczeństwa. Pisane interwencje dla interwencji proponuję wykluczyć. Udział na dniach ziemniaka, kapusty, szpinaku, dniach danej miejscowości także chyba nikogo nie interesuje. Pani Gądek niech oficjalnie powie jak głosowała w temacie kluczowych ustaw dla społeczeństwa; w tym ustawy emerytalnej. czy Pani ta reprezentuje nas, czy tylko dyscyplinę partyjną. Mając pełny obraz dokonań naszych kandydatów, będziemy mogli dokonać świadomego wyboru.