Olkusz

Nieodpowiedzialne zachowanie pijanego mężczyzny ,który siedział na torach kolejowych mogło spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia ale i sprowadzić  niebezpieczeństwo w ruchu kolejowym i doprowadzić do tragedii. Policja apeluje o rozwagę i bezpieczne zachowania na torowiskach.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który siedział na torach kolejowych w rejonie ulicy Żuradzkiej w Olkuszu  otrzymał oficer dyżurny  w sobotę (9.07. br.) po godzinie 20. Jak ustalono, maszynista pociągu LHS linii  Hrubieszów-Sławków, zauważył jak mężczyzna siedzi na torach  a obok niego stoi drugi. Jego reakcja była natychmiastowa. Od razu rozpoczął awaryjne hamowanie. 22-latek słysząc hamowanie pociągu, zszedł z torowiska a maszyna przejechała obok niego. Mężczyźni próbowali uciec  lecz zostali ujęci przez  maszynistę i pomocnika, którzy o zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.  Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie a kolega  ponad promil. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom  swojego zachowania, niebawem jednak będzie  musiał ponieść tego konsekwencje.  Na szczęście w tym wypadku udało się uniknąć tragedii – pijany 22-latek mógł przypłacić swoim zdrowiem i życiem.

Dlatego apelujemy do mieszkańców powiatu olkuskiego o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na torowiskach, o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Informujemy również, jak niebezpieczne może być przebywanie na torowisku czy przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych. Pamiętajmy, że człowiek w starciu z maszyną ma niewielkie szanse na przeżycie. Droga hamowania ciężkiej maszyny znacznie się wydłuża i nie zawsze w porę maszynista  zdąży zatrzymać skład pociągu, co często może  prowadzić  to tragicznych w skutkach wypadków.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze