W ręce mundurowych wpadło czterech chłopców, którzy przez ponad miesiąc włamywali się do domków letniskowych na terenie ośrodka “Leśny Dwór” w Bukownie. Ich łupem padły przedmioty warte kilka tysięcy złotych. Jeden 15-latek oraz jego trzech 12-letnich kolegów odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Najsurowsza kara czeka najstarszego, Mateusza M. Pozostali, z racji wieku, wystąpią w charakterze zagrożonych demoralizacją. Większość skradzionych rzeczy udało się odzyskać.
Przez kilka tygodni grupa nieletnich z Bukowna: 15-letni Mateusz M. oraz trzech 12-latków: Tomasz M., Damian M. oraz  Jakub S., włamywała się do domków na terenie ośrodka należącego do Urzędu Miejskiego w Bukownie.

– Do środka wchodzili przez okienko, a następnie jeden z nich otwierał drzwi pozostałym. Z wnętrza ginęło wszystko to, co było na miejscu. Łupem młodych bukowian padły m.in. luneta, siedem rolek tapety, sprzęt sportowy, wkrętarki akumulatorowe, skrzynki z narzędziami, zegar oraz namiot. W namiocie, który rozłożyli nieopodal ośrodka, schowali część łupów. Resztę zabrali do domu – opisuje proceder młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.
Kilka domków zostało doszczętnie zniszczonych, powybijano w nich okna, zniszczono stolarkę i elementy wyposażenia. Z ustaleń policji oraz zgłoszeń osób dzierżawiących domki wynika, że czterech młodych złodziei włamało się do domków aż 22 razy.
Nieletni przyznali się do winy. Młodzi ludzie kradli w biały dzień, najczęściej około południa.
– Miejsce to nie jest dozorowane, znajduje się blisko lasu, tak więc nieletni czuli się bezkarni. Postanowili więc włamywać się dzień po dniu. Część przedmiotów, m.in. dwa rowery i butlę gazową wynieśli z domu i wrzucili do stawu. Rowery udało się odzyskać i przekazać właścicielom. W ciągu jednego dnia “rekordowo” okradli aż osiem domków. Jak wyjaśniali, włamywali się z nudów – kończy rzecznik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
woooooooooooowwwwwww
woooooooooooowwwwwww
13 lat temu

:-* 😳 :-* 😳 :-* 😳 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕