Olkusz

We wtorek 26 marca w Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się turniej finałowy Małopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku. Zespół w całości złożony ze szczypiornistek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz triumf zapewnił sobie po niesamowitym spotkaniu z III LO z Tarnowa.

Hala przy Wiejskiej 1a, na co dzień jest sportowym domem olkuskich szczypiornistek. To tutaj czują się najlepiej i to tutaj sięgają po sukcesy warte odnotowania. Po klubowych zmaganiach, okraszonych udziałem w młodzieżowych turniejach Mistrzostw Polski, przyszedł czas na szkolną rywalizację. Dwa poprzednie etapy: powiatowy i rejonowy nie przyniosły niespodzianki. Uczennice „Czwórki” wygrały obie rundy bez trudu i także początek tej finałowej nie zapowiadał wielkich emocji, bowiem zespół prowadzony przez Agatę Nowak i Katarzynę Polak odniósł trzy planowe zwycięstwa nad swoimi rówieśniczkami z Bobowej, Krakowa oraz Jabłonki.

Problemy z obroną wojewódzkiego mistrzostwa zaczęły się na samym finiszu rywalizacji, podczas bezpośredniego starcia z innym pretendentem do końcowego triumfu z Tarnowa. Mimo początkowego prowadzenia, do przerwy obowiązywał remis. Po zmianie stron konkretniejsze pod bramką rywalek były przyjezdne i to one na minutę przed zakończeniem meczu prowadziły różnicą dwóch trafień. Pomimo dużych problemów, olkuszanki wyszły cało z opresji, na samym finiszu doprowadzając do remisu i kiedy wydawało się, że będziemy świadkami całej serii rzutów karnych, niemal równo z syreną licealistki z Tarnowa dostały rzut karny na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę jeszcze w regulaminowym czasie gry. Niestety dla siebie szansy nie wykorzystały, tracąc okazję na detronizację mistrzyń z Olkusza.

Próbę nerwów lepiej wytrzymała Oliwia Woszczek. Bramkarka IV LO odbiła piłkę na słupek, a jej skuteczna interwencja sprawiła, że olkuszanki mogły ponownie świętować, tym bardziej, że i wyszły zwycięsko ze wspomnianej wyżej serii „siódemek”. Porażka po rzutach karnych sprawiła, że III LO w Tarnowie wojewódzką rywalizację zakończyło ostatecznie na trzecim miejscu. Srebrną, a więc drugą pozycję zajęły uczennice z XII LO w Krakowie, a poza podium zostały sklasyfikowane szkolne reprezentacje z Bobowej oraz Jabłonki.

W trakcie ceremonii dekoracji pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy ufundowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy wręczyły Agata Wdowik – Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Olkuszu oraz Katarzyna Polak – Członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej ds. Piłki Ręcznej Kobiet.

Klasyfikacja końcowa Małopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt:

1. IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu,

2. XII Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Krakowie,

3. III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Tarnowie,

4. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej,

5. Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.

Komplet wyników:

Bobowa – Olkusz 4:9, Kraków – Tarnów 5:5 (karne 3:1), Jabłonka – Bobowa 2:13, Olkusz – Kraków 10:5, Jabłonka – Tarnów 6:12, Bobowa – Kraków 7:8, Olkusz – Jabłonka 10:2, Tarnów – Bobowa 10:4, Kraków – Jabłonka 9:2, Tarnów – Olkusz 10:10 (karne 1:3).

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze