Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi – w Niedzielę Palmową – w sercu Srebrnego Miasta odbył się Jarmark Wielkanocny. Spotkanie Mieszkańców Olkusza uświetnił występ zespołu Te Deum – laureata Olkuskiej Nagrody Artystycznej za 2023 rok. Przybyłym Mieszkańcom oraz Gościom życzenia złożył burmistrz Roman Piaśnik.
– Spotykamy się, by wspólnie cieszyć się nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Pozwolą Państwo, że z tej okazji złożę wszystkim tu obecnym najserdeczniejsze życzenia, aby radość z przeżywanych świąt towarzyszyła Państwu każdego dnia, dawała siłę do pokonywania trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Pogoda w Niedzielę Palmową idealnie wpisała się w powiedzenie „w marcu jak w garncu”, gdyż w krótkim czasie Olkuszanie doświadczyli deszczu, słońca i śnieżycy. Mimo kaprysów pogody atmosfera na rynku dopisała. Mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, zapewnionych przez rękodzielników: Annę Basarę i Iwonę Kłeczek. Byli także podopieczni szkoły policealnej Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Warsztatów Rękodzieła Artystycznego przy Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którymi charytatywnie kieruje Bogusława Niewiara, a także Domów Dziecka w Olkuszu. Swoim kunsztem popisały się Koła Gospodyń Wiejskich z Osieka i Bogucina Małego, a także Pasieka w Sercu Jury.

Pyszny, tradycyjny poczęstunek, zapewniła firma cateringowa Artur Sokół, a wsparcia organizacyjnego udzielili uczniowie olkuskiej Mundurówki. Ponadto każdy, kto miał tradycyjną palmę (co w Niedzielę Palmową było powszechne), otrzymał drobny upominek od Mobilnego Punktu Informacji Turystycznej. Smakowite podarki z życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt rozdawał także burmistrz Olkusza.

Organizatorami Jarmarku Wielkanocnego byli burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze