Olkusz

W dniu 30.03.2023 liczne patrole policjantów ruchu drogowego kontrolowały prędkość pojazdów, z jaką poruszali się kierowcy na drogach powiatu olkuskiego. Policjanci podczas tych działań, wykorzystywali  ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Podczas akcji skontrolowano 82 pojazdy, których kierujący przekroczyli dozwolona prędkość.

Kierowcy, którzy nie  stosowali się do ograniczeń, musieli liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Wobec nich policjanci nakładali mandaty karne. Ponadto policjanci weryfikowali  także stan trzeźwości kierujących i kontrolowali obowiązkowe wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Pamiętajmy! – Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Takie zachowania kierowców zawsze są  ryzykowne i mogą prowadzić do tragedii na drodze.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze