Za nami szósty turniej w ramach tegorocznych rozgrywek Małopolskiej Ligi Dziewcząt. W minioną sobotę gospodarzem zmagań najmłodszych adeptek szczypiorniaka był SPR Olkusz. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej spotkały się cztery zespoły – dwa Lwiątek prowadzonych przez Katarzynę Krawczyk i Patrycję Głąbik oraz dwie ekipy Kusego Kraków. 

Liderem tabeli z kompletem punktów jeszcze przed pierwszym weekendowym meczem w Olkuszu były zawodniczki Kusego. Krakowianki mogły pochwalić się kapitalnym bilansem – 12 zwycięstw w 12 spotkaniach. Tę piękną serię piłkarki z Grodu Kraka chciały podtrzymać i już na wstępie uchylimy rąbka tajemnicy – podopieczne Anny Burek i Doroty Jakubowskiej wciąż pozostają niepokonane!

Ale od początku. Pierwszy sobotni mecz był bratobójczym starciem SPR-u. Olkuszanki ze starszego rocznika do przerwy przegrywały ze swoimi młodszymi koleżankami jedną bramką, ale po zmianie stron wzięły się solidnie do pracy i straty odrobiły z nawiązką po 24 minutach ciesząc się z wygranej 14:9. Druga potyczka to również wewnętrzny pojedynek, tyle tylko że w sztabie Kusego. Starsze rocznikowo krakowianki wygrały pewnie i wysoko 28:4, w ten sposób odnosząc najbardziej efektowny triumf w całym turnieju. 

Po wewnętrznych meczach o punkty nadszedł czas na rywalizację olkusko-krakowską. Najpierw SPR I zgarnął trzy oczka za zwycięstwo 16:9 z Kusym II, a w następnym spotkaniu Kusy I wygrał 11:2 z bardzo dzielną olkuską „dwójką”. Różnicę wieku i wzrostu długimi fragmentami olkuszanki niwelowały mocnym charakterem. 

Zgodnie z ligową tabelą i dotychczasowymi rozstrzygnięciami, najważniejsze w sobotę starcie odbyło się pomiędzy „jedynkami” SPR-u i Kusego. Faworytem do zdobycia trzech punktów bez wątpienia były krakowianki, ale gdzie jak nie u siebie szukać niespodzianki. Niestety mimo chęci nie udało się spłatać figla niekwestionowanemu liderowi. SKS zrobił co do niego należało, potwierdzając „panowanie” w Małopolsce w tej kategorii wiekowej. Na zakończenie w meczu „dwójek”, Kusy po zaciętym boju ograł SPR 8:5.

Podsumowując sobotnie wydarzenia, Kusy turniejowe zmagania w Olkuszu wygrał w cuglach, umacniając się na czele ligowej tabeli. Oba zespoły SPR-u zagrały na swoim solidnym poziomie. Drużyna Katarzyny Krawczyk wygrała co mogła, natomiast podopieczne Patrycji Głąbik nadal się uczą szczypiorniaka. Co prawda na boisku ustępują swoim rywalkom warunkami fizycznymi, ale serduszka do gry mają ogromne! To kiedyś na pewno zaprocentuje.

Komplet wyników z sobotniego turnieju Małopolskiej Ligi Dziewcząt:

SPR II Olkusz – SPR I Olkusz 9:14

SKS Kusy I Kraków – SKS Kusy II Kraków 28:4

SPR I Olkusz – SKS Kusy II Kraków 16:9

SPR II Olkusz – SKS Kusy I Kraków 2:11

SPR I Olkusz – SKS Kusy I Kraków 7:27

SPR II Olkusz – SKS Kusy II Kraków 5:8

SPR I: Antonina Bigaj, Hanna Pilarek, Julia Król, Gabriela Gbyl, Jagoda Łuszczek, Angelika Banyś, Victoria Denkes, Julia Rogóż, Maja Ząbczyńska, Karolina Banyś, Weronika Biskup.

SPR II: Kalina Majewska, Roksana Dobaczewska, Weronika Kaziród, Amelia Filo, Zofia Szczygieł, Marzena Noga, Wiktoria Małysa, Alicja Jesień, Anna Gamrot, Maja Patycka, Aleksandra Bałazy, Lena Sarota, Nela Krężel, Zuzanna Łuszczyk.

SPR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o