W dniu 22 lutego 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się XIV Koncert Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej ,,Wszyscy dla Wszystkich”. Wydarzenie, oprócz swojego dobroczynnego charakteru, było również okazją do zaprezentowania artystów działających w prowadzonym przez Stowarzyszenie Klubie Osiedlowym Przyjaźń.

Charytatywne koncerty organizowane przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” od lat cieszą się sporym zainteresowaniem tych, którzy chętnie pomagają potrzebującym. Nie inaczej było i tym razem. Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg artystycznych atrakcji. Licznie przybyłych gości powitała prezes Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich, Bogusława Sypień.  Dziękując artystom, instruktorom, wolontariuszom i członkom Stowarzyszenia za całoroczną pracę życzyła wszystkim artystycznych wrażeń i szczęścia, które, jak wspomniała, mnoży się, gdy się je dzieli z innymi.

Głównym punktem wydarzenia odbywającego się w sobotnie popołudnie w sali kinowej olkuskiego MOK-u, była premiera spektaklu teatralnego pt.: „Piosenka Sanatoryjna”, przygotowanego w ramach projektu TUON – Teatru z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami 2019 oraz Teatru Seniora. Młodzi aktorzy i wokaliści, a także seniorzy przedstawili świetny, autorski program oparty głównie o piosenki Wojciecha Młynarskiego. Finałową piosenkę „Róbmy swoje” wykonali na bis przy aplauzie widowni. 

Reżyserią spektaklu oraz projektami kostiumów i scenografii zajął się Przemysław Kania. Za aranżację muzyczną odpowiedzialna była Anna Taborek.  W części muzycznej imprezy wystąpiła grupa instrumentalno-wokalna pod kierunkiem Franciszka Dudka.

Jeszcze przed spektaklem na scenie pojawiła się dziecięca i młodzieżowa grupa tańca nowoczesnego, która ćwiczy w klubie Przyjaźń pod kierunkiem Olega Sapronczyka. Kolejnym punktem programu była promocja wydanego przez Stowarzyszenie tomiku poezji pt. „Zahaczeni o rzeczywistość” z wierszami olkuskich poetów. O pomyśle wydania tomiku opowiadała Olga Śladowska – członek zarządu stowarzyszenia oraz inicjatorka publikacji, która zaprosiła na scenę autorów wierszy, jakie ukazały się w książce oraz prof. Marka Pieniążka – autora wstępu i redaktora wydawnictwa. Wszyscy otrzymali tomiki poezji i kwiaty. 

Koordynacją wydania zajęły się: Olga Śladowska, Mirosława Drapacz i Barbara Orkisz. Artystyczny wieczór zakończył występ duetu Dorota Stachowicz – Mączka (gitara, wokal) oraz Michał Mączka (altówka), którzy zaprezentowali autorskie wykonania wierszy olkuskich poetów. W wykonaniu finałowej piosenki „Domek” do wiersza zmarłego przed ośmioma laty olkuskiego poety Janusza Czerniaka rodzinny duet wspomogła wokalnie córka Maja.

Podczas koncertu wiceprezes Stowarzyszenia, Barbara Orkisz przedstawiła wyniki prowadzonej przez stowarzyszenie ubiegłorocznej zbiórki publiczną na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży. Całość zakończył występ grupy instrumentalno-wokalnej pod kierunkiem Franciszka Dudka. Wzorem ubiegłych lat, imprezie towarzyszyła zbiórka finansowa na cele dobroczynne. W holu Domu Kultury na stoiskach przygotowanych przez stowarzyszenie można było kupić książki i płyty wydawane przez stowarzyszenie, albo też wspomóc stowarzyszenie wrzucając dobrowolny datek do puszki. W zbiórce pomagali wolontariusze, czyli uczniowie I i II LO. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie „Wszyscy dla wszystkich” działa od 2004 roku. Od 2010 roku prowadzi Osiedlowy Klub „Przyjaźń” w Olkuszu, gdzie odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, a także koncerty, wystawy, spektakle teatralne i spotkania z twórcami. Przez 10 lat stowarzyszenie organizowało Powiatowy Konkurs „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce”, jest także współorganizatorem Olkuskiego Dnia Seniora. Realizowało także projekt Centrum Seniora w integracji z młodzieżą. Za swoją działalność stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie Marszałka Małopolski w konkursie Kryształy Soli oraz kilkukrotnie Nagrodę Burmistrza Olkusza „Cordis  Nobilis”.

Zdjęcia: Jakub Fita
W dniu 22 lutego 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się XIV Koncert Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich. Wydarzenie, oprócz swojego dobroczynnego charakteru, było również okazją do zaprezentowania artystów z prowadzącego przez Stowarzyszenie Klubu Osiedlowego Przyjaźń.
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze