logo małopolska

Do 20 marca można zgłaszać kandydatów do nagrody im. Mariana Korneckiego przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski. Konkurs organizuje Województwo Małopolskie.

Nagrody im. Mariana Kornackiego przyznawane są co roku ludziom, którzy w wyjątkowy sposób dbają o drewniane zabytki. Chodzi m. in. o ciekawe aranżacje takich obiektów do celów mieszkaniowych czy pod działalność gospodarczą, przeprowadzenie prac konserwatorskich, promocję zabytków lub organizowanie w nich wydarzeń artystycznych.

Kto może zgłosić kandydatów do nagrody? Instytucje i organizacje pozarządowe zajmujące się kulturą i ochroną zabytków, stowarzyszenia i izby konserwatorów zabytków, podmioty gospodarcze prowadzące działalność w zakresie konserwacji zabytków i dzieł sztuki, dyplomowani konserwatorzy zabytków i dzieł sztuki, uczelnie wyższe, kościoły i związki wyznaniowe, a także jednostki organizacyjne administracji publicznej, samorządowej i rządowej.

Zgłoszenia można nadesłać pocztą na adres: Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, 30-017 Kraków, ul. Racławicka 56 lub osobiście na dziennik podawczy UMWM pod tym samym adresem. Więcej szczegółów na temat konkursu dostępnych jest tutaj

Laureat otrzyma 15 tys. złotych. Kapituła konkursu może również przyznać trzy wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w maju podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze