głosowanie pilot

Miejscy radni w Olkuszu będą głosować imiennie, a protokoły z głosowań zostaną podane do publicznej wiadomości. W ten sposób mieszkańcy dowiedzą się, jak radni reprezentują ich interesy.

O tym, że wkrótce zostanie wprowadzony elektroniczny system głosowania, dowiadujemy się z odpowiedzi burmistrza Romana Piaśnika na interpelację radnego Grzegorza Tomsi. – Tylko wprowadzenie elektronicznej formy, jawnej i imiennej, pozwoli natychmiast otrzymywać wyniki z głosowania, z wyświetleniem nazwisk na tablicy elektronicznej włącznie. Wyniki w formie protokołu, wraz z informacją jak głosowali poszczególni radni, powinny być podawane do publicznej wiadomości, by umożliwić mieszkańcom wyrobienie opinii na temat podejmowanych uchwał i przybliżyć ocenę sposobu pracy poszczególnych radnych – argumentował Grzegorz Tomsia.

Ten pogląd podziela włodarz miasta, który w poprzedniej kadencji również zabiegał o wprowadzenie elektronicznego systemu głosowania. Na razie trwają prace nad aktualizacją Statutu Miasta i Gminy Olkusz, do którego wprowadzona zostanie stosowna zmiana dotycząca elektronicznego i jawnego głosowania. – Prowadzone jest również postępowanie zapytania ofertowego, celem wyłonienia najbardziej korzystnej oferty na zakup systemu informatycznego do obsługi głosowania elektronicznego. Zgadzam się także, że imienne protokoły z głosowań powinny być podawane do publicznej wiadomości. Proponuję, aby po wdrożeniu elektronicznego systemu głosowania raporty generowane przez system informatyczny były publikowane na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej oraz Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu – uważa burmistrz Roman Piaśnik.

Jak Wam się podoba ten pomysł? Na opinie czekamy na www.przeglad.olkuski.pl! 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nob
nob
7 lat temu

[quote name=”ufgs”]Rychło w czas, po 3 miesiącach rządzenia Piaśnik takie rzeczy do nas mówi, a tyle przedwyborczych obiecanek było i po wyborach jeszcze nic wielkiego nie zrobił. Na przykład w sprawie przejścia przez tory też Rzepce nie raz wypominał, ,że ludzie muszą ryzykować, a sam w tym tempie pewnie nie zrobi tego do końca swoich dni. I komu tu wierzyć?[/quote]

żałuję, że na niego głosowałem

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

NIE 🙁 piszcie żadnych komentarzy,bo pajace kasują stronę i piszą BŁĄD 404.Nich się moderacja ugryzą w moderację 😕 😮 😥 🙁

Głupi
Głupi
7 lat temu

Imienne głosowanie nie wymaga zakupu kosztownego systemu elektronicznego. Wystarczy wprowadzić wyczytywanie radnych według listy i głosowanie „tak”, „nie” lub „wstrzymuje się” . Tak jest w wielu gminach. Przyjdźcie na sesje do powiatu. Tam zakupiono system elektroniczny. Każdy radny wciska guzik a dla osób postronnych i tak nie wiadomo jak głosuje.

ufgs
ufgs
7 lat temu

Rychło w czas, po 3 miesiącach rządzenia Piaśnik takie rzeczy do nas mówi, a tyle przedwyborczych obiecanek było i po wyborach jeszcze nic wielkiego nie zrobił. Na przykład w sprawie przejścia przez tory też Rzepce nie raz wypominał, ,że ludzie muszą ryzykować, a sam w tym tempie pewnie nie zrobi tego do końca swoich dni. I komu tu wierzyć?

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

Super, zobaczymy czyje młodzi PISOWCY będą reprezentować interesy.

baca
baca
7 lat temu

Już na dzień dobry pokazali gdzie mają interesy wyborców ustalając wynagrodzenie dla „kota w worku” czyli burmistrza.Wynagrodzenie wyższe niż miał poprzedni nieudacznik.Tego się po nich nie spodziewałem.