pieniądze

120 tegorocznych sportowych wydarzeń w Małopolsce zostanie zorganizowanych przy finansowym wsparciu województwa. Trzy imprezy odbędą się w powiecie olkuskim.

Zarząd województwa rozstrzygnął właśnie konkurs „Małopolska na sportowo”. W jego ramach organizacje pozarządowe i stowarzyszenia mogły pozyskać środki na projekty promujące aktywność fizyczną i sport. 

Coraz częściej słyszymy, że dzieci nie chcą ćwiczyć i opuszczają zajęcia z wychowania fizycznego. A jeśli już w młodym wieku nie zaszczepi się u nich miłości do sportu, to z wiekiem będzie im coraz trudniej znaleźć na niego czas i chęci. Mając tego świadomość samorząd województwa od lat promuje wartościowe inicjatywy, które zachęcają do aktywności fizycznej młodszych i starszych – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa. 

Jedną z takich inicjatyw jest właśnie konkurs „Małopolska na sportowo”.  W tegorocznej edycji złożono 199 wniosków. Spośród nich wybrano 120 projektów, które zostaną dofinansowane kwotą 1 mln 600 tys. złotych. Z terenu powiatu olkuskiego wsparcie otrzymały trzy organizacje. 15 tys. złotych to dotacja dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy” w Bukownie na organizację XV Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Uczniowski Klub Sportowy Judo Wolbrom otrzyma 7 tys. złotych, które przeznaczy na X Międzynarodowy Turniej Judo. 6 tys. złotych uzyskał Ludowy Klub Sportowy ,,Legion” w Bydlinie na Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów. Wszystkie imprezy zostaną zorganizowane w tym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments