wolbrom ubrania

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i zabezpieczyli policjanci z komendy powiatowej w Olkuszu i funkcjonariusze z Wolbromia. W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. Są podejrzane o handel „lewym” towarem na wolbromskim targowisku.

W ręce mundurowych trafiło dwoje obywateli Bułgarii – 31-letni mężczyzna oraz 52-letnia kobieta, sprzedający przy ul. Armii Krajowej nielegalną odzież. – Z posiadanych ustaleń wynikało, że na targowisku mogą być wprowadzane do obrotu handlowego produkty opatrzone podrobionymi znakami towarowymi – informuje st. sierż. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

Przeprowadzona kontrola potwierdziła informacje o nielegalnej działalności. Bułgarzy sprzedawali m.in. spodnie, koszulki i bluzy – wszystkie z nich były podróbkami. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 900 sztuk przeróżnych ubrań.

– Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności. Zatrzymani obcokrajowcy za kratkami mogą spędzić nawet dwa lata – dodaje przedstawicielka komendy powiatowej.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AREK
AREK
7 lat temu

Wielkie mi odkrycie na targu w olkuszu też handlują ciuchami adidasa i nike podróbką o butach już nie wspomnę. 😉

pp
pp
7 lat temu

Ten kto był w Bułgarii wie, że tam handel lewizną na oczach policji jest normą. Można kupić za grosze „markowe” ciuchy, buty, zegarki itp. i jakoś nikomu to nie przeszkadza, a kraj niby w UE jest.