1

W przeddzień Dnia Dziecka, 31 maja, odbył się w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego Piknik Rodzinny. Data ta oczywiście wybrana została nieprzypadkowo, pomiędzy Dniem Mamy i Dniem Taty, tak blisko Dnia Dziecka, no i jeszcze w sąsiedztwie Dnia Rodziny (15 maja) – każdy członek rodziny i ona w całości zostali uhonorowani. Tradycja pikników w tym przedszkolu jest już dziesięcioletnia, a to zobowiązuje! Tradycyjnym więc ze wszech miar polonezem rozpoczęto świętowanie w „Trójce”, a w pierwszej parze wyruszyli w tany pani dyrektor przedszkola Bożena Urbaniak i Koziołek Matołek, jego maskotka i symbol. Za nimi ruszyli do tańca wszyscy rodzice ze swoimi pociechami, a później było uroczyste odśpiewanie hymnu przedszkola („Nasz Koziołek, nasz Matołek jest dzisiaj w przedszkolu”) i oficjalne otwarcie pikniku z nieodzownym wypuszczeniem w niebo kolorowych baloników.

2

Wtedy już pałeczkę przejęła pani Ewelina, która z pomocą Koziołka poprowadziła brawurowo licytację prac dzieci oraz przedmiotów podarowanych na tę okoliczność przez niektórych rodziców i poprzez ich inicjatywę przez sąsiadujący i zaprzyjaźniony już sklep Max Electro. Wszystkim ofiarodawcom, jak i z zapałem licytującym rodzicom należą się gromkie i gorące słowa podziękowania. Cel licytacji to zbiórka pieniędzy na zakup karuzeli na przedszkolny plac zabaw, a zebrane zostało 2400 zł!

3

Po pełnej ekscytujących zwrotów akcji i wybuchów radości licytacji nadszedł czas na wspólne świętowanie z konkursami i zabawami dla dzieci, ale też dla rodziców i tu znów prowadzenie przejęła pani Ewelina, a pomagał dzielnie Koziołek (pani Ania) i wszystkie panie wychowawczynie. Zwycięzcy otrzymywali medale i słodycze, ale można też było już bez elementu rywalizacji po prostu puszczać olbrzymie bańki, zrobić sobie kolorowe warkoczyki czy pomalować buzie (tu pomagały uczennice Zespołu Szkół nr 1). Dzieci mogły jak zwykle bawić się na „dmuchańcach”, a wszyscy razem mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy poprowadzony przez uczniów IV LO. Na scenie zaprezentowały się też dzieci z kółka tanecznego, podopieczni pani Eweliny, ale zasadniczo występów dzieci więcej nie było, gdyż miały one okazję pokazać rodzicom swoje umiejętności i talenty podczas niedawnych imprez z okazji Dnia Mamy (i Taty).

4

Nie zabrakło też pysznych ciast przygotowanych przez niezawodnych rodziców, a bigos, kiełbaski (podarowane przez Zarząd Osiedla Śródmieście oraz państwa Stanków), szaszłyki owocowe i takież koktajle oraz orzeźwiające napoje przygotowały panie kucharki pod wodzą intendentki, pani Sylwii.
Na koniec były jeszcze wspólne tańce i już kolejny, X Piknik Rodzinny można było uznać za szczęśliwie i z sukcesem zakończony.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze