1

Przedszkole nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego rozbrzmiewa śmiechami dzieci nie tylko za dnia, ale także i w nocy, kiedy organizowana jest z okazji Dnia Dziecka „Noc w Przedszkolu”. Tak więc w piątek 2 czerwca wieczorem w przedszkolu pojawili się ochotnicy z rodzicami niosącymi bagaże (karimaty, śpiwory, poduszki, ulubione maskotki, plecaki z latarkami, piżamami i szczoteczkami do zębów). Dzieci z najstarszych grup, czyli „Biedronek” i „Tropicieli”, ale także młodszych „Wesołych Koziołków”, a nawet jeden „Krasnoludek” podekscytowane i roześmiane szybko pożegnały rodziców i już mogły obrać wakacyjny morski kurs wraz z kapitan Anią. Na początek musiały szorować i froterować pokład, zajmować się linami, musiały też nauczyć się przemieszczać „na lewą burtę”, „na prawą burtę”, „na rufę” i „na dziób”, przejść szybki kurs zakładania „koła ratunkowego” oraz pływania żabką, kraulem i stylem grzbietowym. Na koniec zaś jasnym już było, że wszyscy zasłużyli na otrzymanie patentu marynarskiego i pasowanie mackami ośmiornicy.

2

 

Dla wyciszenia zaś sztormowych emocji wszyscy uczestnicy tej przedwakacyjnej przygody nauczyli się składać papierowe łódeczki, aby móc odpłynąć nimi na kolację do specjalnie na tę jedną noc zamienioną w odświętną mesę sali „Biedronek”. Po kolacji było zwiedzanie przedszkola z latarkami połączone z poszukiwaniem skarbu, a następnie pokaz mody piżamowej. Dyskotekowe „afterparty” zakończyło kalejdoskop atrakcji, po którym nadszedł czas na mycie zębów i wyciszenie przed snem przy lekturze (czytanej przez panie) do poduszki.

8

Rano była zabawa na karimatach, po której niewiarygodnie szybko dzieci same się ubrały i z niewielką pomocą pań spakowały. Uroczyste podsumowanie imprezy z rozdaniem dyplomów zaświadczających o wyjątkowej odwadze i otrzymaniu patentu marynarskiego poprzedziło pyszne śniadanie okraszone zakazanymi na co dzień smakołykami (dyspensa na chipsy, popcorn, cukierki i czekoladki). Teraz już można było wyjść do ogrodu przedszkolnego w oczekiwaniu na rodziców, choć co niektórzy mieli wielką ochotę nocować tak aż do poniedziałku, żeby nie musieć rozstawać się ani na chwilę z kochanym przedszkolem.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

9

10

11

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze