powiat

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił listę beneficjentów konkursu pn. „Mecenat Małopolski”. Dotację otrzymały 182 zadania zgłoszone przez organizacje pozarządowe, a wśród nich 5 projektów złożonych do konkursu przez podmioty z terenu powiatu olkuskiego.

Do pierwszej edycji Mecenatu Małopolskie w 2021 roku zgłoszono 522 oferty, na oczekiwaną łączną kwotę wsparcia finansowego 18.634.470,30 zł. W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem i chęcią realizacji projektów kulturalnych w Małopolsce, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zwiększeniu pierwotnie zaplanowanej kwoty o 620.000 zł. i tym samym na realizację wybranych zadań przeznaczono łącznie 2.420.000 zł.

Komisja Konkursowa, która oceniała zgłoszone propozycje, zarekomendowała udzielenie wsparcia finansowego z budżetu Województwa Małopolskiego na realizację 176 zadań, na łączną kwotę 1.800.000 zł. W stosunku do rekomendacji Komisji Konkursowej, Zarząd Województwa Małopolskiego wprowadził zmiany, oceniając wybrane zadania jako szczególnie wartościowe i wpisujące się w założenia konkursu uznając, że zasługują one na wyższą ocenę i dofinansowania w większej wysokości ze środków budżetu Województwa Małopolskiego. Na zmianie tej skorzystało m. in. Stowarzyszenie na rzecz historycznych organów Hansa Hummla w Olkuszu, które na Organizację Letniego Festiwalu Organowego  „Organy Srebrnego Miasta 2021″ oraz XXII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Olkuszu zamiast rekomendowanych przez komisję 10 tys. zł otrzyma kwotę dwukrotnie większą, czyli 20 tys. zł.

Dotację w wys. 10 tys. zł otrzyma też Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Wolbromiu, które zaplanowało organizację wystawy plenerowej „Było sobie miasteczko… – Wolbrom na starej fotografii”. Również 10 tys. zł wspomoże Stowarzyszenie „Otwarci” w Bydlinie, które będzie realizowało zadanie pn. „Kultura, Folklor, Tradycja”.

Po 8 tys. zł otrzymają trzy kolejne stowarzyszenia olkuskie: Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” na na projekt „100-lecie „Skałki” w Bukownie – pamiętamy, działamy!”, Ludowy Klub Sportowy „Błysk” w Zedermanie na organizację Drugiego Regionalnego Festiwalu Folkloru w Zedermanie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Aleksandra Janowskiego Oddział w Olkuszu na realizację projektu „Z szuflady biurka – pamiątki rodzinne żołnierzy podziemia niepodległościowego”.

Dotację w wysokości 7 tys. zł przyznano także olkuskiemu Stowarzyszeniu PROGRES na realizację projektu „Śladami Piłsudskiego – Bitwa Warszawska”.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze