budzet obyw 2016 ikona

Nie od 18 stycznia, a od 1 lutego będzie można poprzeć swoich faworytów w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Termin głosowania na nowe projekty został przesunięty z racji rozpoczynających się w poniedziałek ferii zimowych.

W początkowym zamyśle lista zadań walczących o realizację za 1 200 000 zł miała zostać ogłoszona 15 stycznia. Nastąpi to jednak cztery dni później, we wtorek 19 stycznia o godz. 16:00 w sali konferencyjnej olkuskiego magistratu. Wtedy też każdemu zakwalifikowanemu zadaniu zostanie przyporządkowany numer.

– Na losowanie gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. Za tydzień w Przeglądzie Olkuskim i na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy opublikowany zostanie wykaz zadań, na które będzie można głosować i pełna lista punktów stacjonarnych do głosowania – informuje burmistrz Roman Piaśnik.

Zgodnie z zapowiedziami płynącymi z urzędu, w najbliższy poniedziałek zbierze się natomiast Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, aby dokonać końcowego wyboru zadań, jakie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.

Okres ferii zimowych będzie okazją do zapoznania się z treścią przyjętych zadań. Tuż po nich w poniedziałek 1 lutego ruszy głosowanie. Poprzeć maksymalnie trzy propozycje będzie można na dwa sposoby: internetowo, dzięki interaktywnej karcie, bądź też tradycyjnie, wypełniając papierową kartę i wrzucając ją do urny. Głosowanie potrwa do 12 lutego. Tym sposobem przesunie się też termin ogłoszenia wyników z pierwotnego 10 lutego na inny termin, co jednak nie opóźni realizacji zwycięskich zadań. Każde z nich zostanie wprowadzone do budżetu gminy na rok 2016, na najbliższej po zakończeniu głosowania sesji rady miejskiej.

Propozycje zadań do realizacji w roku 2016 w ramach budżetu obywatelskiego będą klasyfikowane według ich wartości. Tym samym pula 1 200 000 zł zostanie podzielona na trzy kategorie:

700 tys. zł na zadania o wartości 50 – 100 tys. zł,
300 tys. zł przypadnie na zadania o wartości 25 – 50 tys. zł,
200 tys. zł zostanie rozdzielone między zadania do 25 tys. zł.

Pewne jest, że realizacji doczeka się przynajmniej 21 projektów. Przypomnijmy, że w minionym roku milion złotych wystarczył na przeprowadzenie 11 inwestycji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
głos na wagę złota
głos na wagę złota
6 lat temu

Bardzo dobrze, że burmistrz i jego ludzie podjęli decyzję o przesunięciu głosowania.

Wredny Roman
Wredny Roman
6 lat temu

Szacun dla Urzędu za nieuwzglednienie ferii w głosowaniu. Ale przyzwyczailiśmy się: Polacy nic się nie stało :).