W najbliższy piątek, 23 lipca, o godzinie 17 na stadionie KS Przebój w Wolbromiu odbędzie się towarzyski mecz piłki nożnej podstawowych drużyn kobiecych Polski i Szkocji. Międzynarodowe spotkanie miało początkowo odbyć się w Proszowicach, jednak ze względu na intensywne opady deszczu i zalanie murawy tamtejszego stadionu organizator, Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie, w ostatniej chwili postanowił przenieść rozgrywki do naszego miasta.
– Na Wolbrom zawsze możemy liczyć. Są tu doskonałe warunki do organizacji spotkań międzynarodowych – mówi Ewa Gajewska z MZPN w Krakowie. Gdyby nie rozgrywki z cyklu Regions Cup, zaplanowane na początek sierpnia, to właśnie Wolbromiowi zaproponowalibyśmy ten mecz. Teraz organizacja meczu w Proszowicach stała się niemożliwa ze względu na stan obiektu. Dziś otrzymaliśmy zdjęcia zalanego boiska wodą z pobliskiej rzeki –  dodaje Ewa Gajewska.

Piątkowy mecz będzie pierwszym spotkaniem obu reprezentacji. Warto dodać, iż selekcjonerem pierwszej drużyny kobiet jest były trener wolbromskiego Przeboju, Robert Góralczyk – wiadomość o rozegraniu meczu w Wolbromiu bardzo go ucieszyła. Góralczyk w 2007 roku wprowadził kobiecą reprezentację U-19 do finałów Mistrzostw Europy. Był to największy sukces polskiej piłki kobiecej w jej 35-letniej historii.
Jak powiedział nam prezes klubu KS Przebój Wolbrom, Andrzej Kondziołka, decyzja o organizacji meczu w Wolbromiu zapadła w pięć minut. – To wszystko z myślą o wolbromskich kibicach. Liczę na to, że nasz stadion ponownie zapełni się po brzegi i wszyscy obejrzą dobry futbol. Dodatkową zachętą do przyjścia jest z pewnością darmowy wstęp – podkreślił.

Źrodło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze