aaa przbojowy dd

Międzynarodowy Dzień Dziecka w naszym mieście świętowano na różne sposoby. Zdecydowanie lepiej na organizacji imprez dla milusińskich wyszli ci, którzy do wspólnej zabawy zaprosili najmłodszych nie w sobotę, tylko w niedzielę. Wtedy, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszechobecne w tych dniach chmury i deszcz ustąpiły, a dzieci bez obaw mogły oddać się beztroskim przyjemnościom. O niezwykłe spotkanie postarali się pomysłodawcy „PrzeBOJOWEGO Dnia Dziecka”. Oprócz tradycyjnych konkursów sportowych i plastycznych, na wszystkich uczestników imprezy czekały niecodzienne pokazy strażackie i policyjne, można także było odszukać ukrywającego się snajpera.

PrzeBOJOWY Dzień Dziecka, zorganizowany na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW Czarna Góra, ściągnął blisko półtora tysiąca mieszkańców, z czego 1/3 stanowili główni bohaterowie dnia – dzieci. – Liczba mieszkańców, jaka odpowiedziała na zaproszenie, najlepiej świadczy o zainteresowaniu naszym pomysłem. Jestem wdzięczny i jednocześnie mocno zbudowany faktem, że tak wielu olkuszan wybrało akurat naszą ofertę na te wyjątkowe dni – mówi z satysfakcją dyrektor MOSiR-u, Dariusz Murawski.

Niedzielną „przeBOJOWĄ” imprezę otworzyła wystawa replik broni palnych oraz oporządzenia wojskowego, przygotowana przez sekcję Szalonych Pingwinów. Jakby tego było mało, na terenie kąpieliska pojawił się wóz strażacki, a jego prezentacji dokonali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Każdy miał okazję na wykonanie niepowtarzalnego zdjęcia za kierownicą gaśniczego samochodu. Równie atrakcyjną propozycją był nieoznakowany radiowóz, o którego wyposażeniu i wszystkich sekretach opowiadali policyjni funkcjonariusze. Dzieci oraz ich opiekunowie mieli też okazję przyjrzeć się i jednocześnie nauczyć postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. O tę pożyteczną część rodzinnego spotkania na Czarnej Górze postarali się ratownicy medyczni z miejscowej straży pożarnej i bukowieńskiej Grupy R 1.

Obok wszelakich prezentacji i pokazów na dzieci czekały różnorakie konkursy. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli mali sportowcy. Z racji „PrzeBOJOWEGO” wymiaru imprezy, uczestnicy zmagań w wieku 6 – 12 lat stanęli na starcie mini poligonu. Aby prześcignąć konkurencję należało połączyć spryt, celność oka oraz świeżość umysłu, a więc cechy niezbędne do sprawnego pokonania biegu z przeszkodami, czołgania się po linie, strzelania do tarczy czy zapamiętywania haseł. Zabawa była przednia, a emocje z nią związane na najwyższym poziomie. Wygrała 11-letnia Ania Kluczewska, przed 7-letnią Kamilą Karcz i trzy lata starszym Oliwierem Węgrzynowskim.

Około południa do akcji wkroczyli policjanci. Ważnym punktem ich harmonogramu działań był konkurs plastyczny zatytułowany „Jestem bezpieczny na drodze”, skierowany do dzieci z pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. Do malarskiej rywalizacji zgłosiło się przeszło 40. uczestników, a poziom prac był na tyle wyrównany, że jurorzy nie przyznali nagród głównych, tylko wyróżnili kilku uczestników, obdarowując ich maskotkami i innymi gadżetami promującymi bezpieczeństwo pieszych na drodze. Inną gratką dla dzieci był egzamin na kartę rowerową czy pokaz sprzętu i wyposażenia funkcjonariusza Policji. Milusińscy mieli okazję zobaczyć zawartość walizki daktyloskopijnej, jak również poznać tajniki ściągania odcisków palców.

Mimo iż w niedzielę najważniejsze były dzieci, to jednak policjanci nie zapomnieli też o rodzicach, dla których przygotowali tor przeszkód w alkogoglach. Czym są alkogogle? To okulary imitujące i demonstrujące u ich posiadacza upośledzenia zmysłów, do jakiego dochodzi po spożyciu alkoholu. Okazało się, że w takich warunkach ciężko było o pokonanie, wydawać by się mogło, małowymagającej trasy, a jednak… Podsumowaniem PrzeBOJOWEGO Dnia Dziecka na Czarnej Górze było polowanie na snajpera. Kilkuosobowe grupy miały za zadanie odszukać i unieszkodliwić zamaskowanego snajpera, czyli wszystko jak w dobrym amerykańskim filmie. Widać, że jeśli się chce, to można wiele, nawet w takim mieście jak Olkusz… gdzie podobno nie dzieje się nic. Impreza rekreacyjno – sportowa miała też nieco inny wymiar. Podczas niedzielnych obchodów Dnia Dziecka przeprowadzono zbiórkę publiczną na rzecz 6-letniej Natalki Chłosty, która od kilku miesięcy prowadzi nierówną walkę ze złośliwym nowotworem mózgu.

Organizatorzy PrzeBOJOWEGO Dnia Dziecka: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz grupa airsoftowa Szalone Pingwiny LKS Kłos Olkusz.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:40182}{joomplu:40155}{joomplu:40161}{joomplu:40154}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze