W ręce olkuskich mundurowych wpadło trzech młodych mężczyzn, którzy przez dziesięć ostatnich miesięcy włamywali się do samochodów. Kradli z nich CB radia oraz radioodtwarzacze. Teraz przed sądem odpowiedzą za popełnienie kilkunastu przestępstw.
Trzech olkuszan w wieku 18 – 20 lat od października zeszłego roku włamywało się do samochodów zaparkowanych na osiedlowych parkingach, a także w nieoświetlonych miejscach. Przy pomocy śrubokrętu wyłamywali zamki, a następnie ze środka wyrywali sprzęt grający oraz inne wartościowe przedmioty. W jednym przypadku ukradli również koła. Zawsze działali we dwójkę lub trójkę, dokładnie obserwując, co się dookoła dzieje.

Policjanci udowodnili złodziejom siedemnaście przypadków kradzieży i włamań. Część przedmiotów odzyskano. Teraz sprawa młodych olkuszan trafi do sądu. Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi im nawet pięć lat więzienia.
– W powiecie olkuskim w pierwszym półroczu policji zgłoszono 177 włamań oraz 263 kradzieże. Policjanci wykryli sprawców prawie połowy tych zdarzeń. To jeden z najlepszych wyników w Małopolsce – podkreśla młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze