Reprezentanci trzech olkuskich klubów startowali w Mistrzostwach Małopolski Młodzików w Krakowie. Łącznie przywieźli stamtąd 14 medali.
Dwa złote krążki w biegu na 300 m zdobyli zawodnicy MUKS „Ilkus” Olkusz: Aleksandra Krężel (42,59 s rek. życ.) i Wojciech Rowiński (38,73 rek. życ.), który w biegu na 100 m wywalczył brąz (12.11 rek. życ.). W kategorii chłopców starszych Patryk Żelazny w biegu na 100 m zdobył złoto (13,21 rek życ.), a Natalia Krata osiągnęła rezultat 14,71 s (rek. życ.).

Z grona podopiecznych Barbary i Krzysztofa Borawskich w pchnięciu kulą czwarta była Agnieszka Duraj (8,62 m), a Dominik Tyliba w rzucie dyskiem uzyskał wynik 19,99 m.
Z siedmioma medalami wrócili zawodnicy LKS-u „Kłos” Olkusz. Złotym krążkiem może pochwalić się Paweł Kolasa w rzucie młotem (36,42 m). Srebro przypadło Annie Juzaszek w biegu na 600 m, Natalii Orkisz i Dominikowi Niemcowi w rzucie młotem oraz Barbarze Górkiewicz w biegu na 100 m przez płotki. Brąz wywalczyli Paweł Cioch w biegu na 2000 m i Karolina Mydlarz w rzucie dyskiem. Na szóstych miejscach uplasowali się: Kinga Jurczyk na 100 m, Natalia Orkisz w rzucie dyskiem i Marta Zub na 600 m. Siódmą lokatę zajął Wojciech Urbańczyk na 1000 m oraz Justyna Palka na 100 m. Dominik Niemiec był ósmy w pchnięciu kulą. Zawodnicy Kłosa startowali także w biegu na 110 m przez płotki, gdzie Barbara Górkiewicz uzyskała czas 16,72 s, w biegu na 600 m – Anna Juzaszek (1:52.21 s) oraz na 2000 m – Paweł  Cioch (6.38.05 s).
W Krakowie startowali również zawodnicy IKS-u Olkusz. Podopieczni Kazimierza Chechelskiego wywalczyli dwa złote medale: Monika Kaliwoda w biegu na 1000 m (rek. życ. 3.07.57 s), która tym samym zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski Młodzików w Toruniu oraz Krystian Czapla na 2000 m (6.20.61 s). Drugie miejsce wśród dzieci starszych zdobył Nikolas Czapla (3.01.76 s). Na dystansie 600 m pobiegły: Patrycja Skręt (1.48.55 s), Jaśmina Wolczyńska (1.55.68 s), Martyna Kucharzyk (2.11.05 s), a na 1000 m: Marta Łaciak (3.31.79 s), Kinga Byczek (3.44.58 s), Mateusz Klich (2.57.02 s) i Patryk Czarnota 3.13.01 s). Na 300 m Anita Gałka uzyskała czas 56,36 s.
Zawodnik IKS-u Jakub Sowiński startował w półmaratonie w Bytomiu, gdzie na 384 osób, które ukończyły bieg,  zajął 41. miejsce z czasem 1:31.09, a w kategorii M-20 zajął 11. miejsce.