medale

Bardzo dobre wyniki zanotowali uczniowie z powiatu olkuskiego na wojewódzkich finałach Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych. Zawody odbyły się na krakowskich Błoniach. Młodzi sportowcy startowali w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dla uczniów szkół podstawowych, Małopolskiej Gimnazjadzie oraz Licealiadzie.

Brązowym medalem mogą pochwalić się uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, które biegały w sztafecie 9 x 800 m. Gimnazjaliści z olkuskiej „trójki” zajęli czwarte miejsce w sztafecie 10 x 1000 m. Startowali: Nikolas Czapla, Jakub Zawisz, Dawid Byczek, Patryk Czarnota, Mateusz Klich, Adam Głąb, Wojciech Czuba, Wojciech Kluczewski, Maciej Komuński i Krystian Czapla. Opiekunem grupy był Grzegorz Starosta.
Olkuscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uzyskali dobre wyniki w indywidualnych biegach przełajowych. Karolina Szlęzak z II LO zdobyła brązowy krążek w kategorii dziewcząt z rocznika 1993. Startująca w tej samej grupie Wioletta Nowak z IV LO była ósma.

Wśród uczniów klas pierwszych brązowy medal wywalczył Kacper Bielat z IV LO. W kategorii uczniów klas drugich brąz zdobył Bartosz Duda z IV LO, a czwartą lokatę zdobył Wojciech Pasich z I LO. W najstarszej grupie chłopców na dziewiątym miejscu uplasował się Paweł Łopuch z ZS nr 4.