Wierzchowisko

Mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin zapewnili organizatorzy pikniku świętojańskiego w Wierzchowisku. Mieszkańcy i zaproszeni goście bawili się świetnie długo w noc

Po pandemicznej przerwie społecznicy z Wierzchowiska powrócili do tradycji wspólnego świętowania „wianków” nad Szreniawą. Od czasu, kiedy aktywni mieszkańcy zdecydowali się wspólnie zagospodarować  brzeg płynącej przez wieś rzeki, poniżej szkolnego boiska funkcjonuje piękny, dostępny dla wszystkich teren rekreacyjny z boiskiem do siatkówki plażowej, wiatą piknikową i zadbanymi ścieżkami wokół położonego nieopodal stawu. Miejsce sprzyja integracji i wspólnemu spędzaniu wolnego czasu, z czego chętnie korzystają młodsi i starsi mieszkańcy. Miejsce znakomicie nadaje się do organizacji dorocznych pikników rozpoczynających wakacje.

Dzięki inicjatywie społecznej znaleziono sponsorów, którzy pomogli w zabezpieczeniu imprezy w oprawę muzyczną, doznania artystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy”, dmuchaną zjeżdżalnię dla maluchów, a nawet darmowe smakołyki. Dzieciaki poszukiwały kwiatu paproci, grały w piłkę, nie zabrakło też zorganizowanych zawodów sportowych – skoki w workach dostarczyły mnóstwa śmiechu i świetnej zabawy. Była też rywalizacja członków młodzieżowej drużyny strażackiej, podczas której mali strażacy w mundurach pokazali swoją sprawność. Nagrody w poszczególnych konkursach wręczali goście: reprezentujący Powiat Olkuski starosta Bogumił Sobczyk oraz powiatowi radni: Barbara Haberka (jedna ze sponsorek pikniku), Michał Mrówka oraz Paweł Rykała, gminy Wolbrom: sekretarz Waldemar Kolanko, a także reprezentanci organizatorów: sołtys Krzysztof Konieczny i lokalni radni gminni Tomasz Ciempka i Marcin Maciora. Regionalny poczęstunek przygotowały uśmiechnięte panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło też promującego bezpieczeństwo rolników stoiska KRUS.

Uczestnicy imprezy chętnie korzystali z ochłody w strumieniach wody ze strażackiej sikawki, uczestniczyli w zorganizowanych konkursach, śpiewali i tańczyli. Pod wieczór odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, a już po zmroku utworzono barwny korowód z pochodniami nad rzekę i wianki zostały wrzucone na wodę.

Gratulujemy inicjatywy i świetnej organizacji zabawy społecznikom z Wierzchowiska! Do zobaczenia za rok!

Mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin zapewnili organizatorzy pikniku świętojańskiego w Wierzchowisku. Mieszkańcy i zaproszeni goście bawili się świetnie długo w noc…
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 5 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze