aaa skatepark

Budowa Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego przy ul. Głowackiego w Olkuszu od samego początku budziła spore emocje wśród lokalnej społeczności. Teraz, gdy teoretycznie wszystkie prace budowlane dobiegły już końca, a Wykonawca projektu oficjalnie zameldował ukończenie inwestycji, pojawił się kolejny problem. Kiedy w końcu dojdzie do otwarcia nowo powstałego Parku?

Wsłuchując się w głosy mieszkańców, niektórzy z nich zaczynają wykazywać zniecierpliwienie przedłużającym się terminem otwarcia terenu, mimo iż niektóre obiekty nadają się do użytkowania już od kilku miesięcy. – Zgoda, plac zabaw czy sekcje trialowe są już gotowe od jakiegoś czasu, ale musimy mieć świadomość, że każdy obiekt, tor czy urządzenie znajdujące się na terenie Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego wchodzi w skład jednej inwestycji, objętej jednym pozwoleniem na budowę. Cały teren, na którym była realizowana, zgodnie z prawem ciągle jest terenem budowy aż do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie – mówi dyrektor MOSiR w Olkuszu, Dariusz Murawski.

Zgodnie z decyzją Starosty Olkuskiego o pozwoleniu na budowę Parku, inwestor – czyli Gmina Olkusz, jest zobowiązany po zakończeniu budowy do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. A taką decyzję o dopuszczeniu do użytkowania obiektu wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego na wniosek Inwestora, do którego dołączona jest stosowna dokumentacja oraz oświadczenia o braku sprzeciwu lub uwag ze strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Państwowej Straży Pożarnej, które są wydawane również na wniosek Inwestora.

Obecnie trudno też znaleźć odpowiedź na główne pytanie, kiedy w końcu będzie można korzystać z nowo zagospodarowanego terenu, który w swoim założeniu ma być miejscem spotkań nie tylko rowerzystów czy innych riderów, ale także wszystkich mieszkańców, spragnionych rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu. – Musimy czekać. Cała procedura jest już realizowana, zostały złożone pierwsze wnioski i naprawdę na tę chwilę nikt nie może jednoznacznie stwierdzić, kiedy otrzymamy zielone światło na rozpoczęcie działalności. Zdaję sobie sprawę, że presja na otwarcie Parku jest ogromna. Mam jednak nadzieję, że wszelkie formalności nie będą trwały ponad ustawowe terminy i niebawem będziemy mogli udostępnić ten atrakcyjny teren – dodaje Dariusz Murawski.

W ostatnich tygodniach pojawiły się także różne spekulacje na temat „uprzywilejowanych”, czyli osobach, które niby miały uzyskać zgodę na użytkowanie wybranych obiektów od dyrektora MOSiR-u. – To nieprawda. Nikt nie uzyskał ode mnie takiego pozwolenia. Zgodnie z prawem Inwestor przekazał na czas budowy cały teren Wykonawcy i w związku z tym tylko Wykonawca był uprawniony do wydawania zgody na wejście na teren budowy. Na niektórych elementach Parku pojawiło się kilka osób testujących budowane obiekty. Wszystkie te osoby wynajął, czy też zatrudnił wykonawca Parku, firma Techramps. Przeprowadzanie testów, poprzez sprawdzenie przez ekspertów poszczególnych torów, przeszkód czy skateplazy to wymóg wchodzący w zakres prac Wykonawcy – zaznacza dyrektor Murawski.

Reasumując, trzeba uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać na decyzje poszczególnych instytucji. Gdy tylko pozwolenie pojawi się w olkuskim magistracie, można spodziewać się udostępnienia terenu wszystkim zainteresowanym, a w późniejszym czasie oficjalnego otwarcia. Jak na razie, mimo iż obszar Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego nie jest ogrodzony, obowiązuje tam zakaz wstępu i użytkowania czegokolwiek. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wacław P
Wacław P
8 lat temu

Mieszkańcy Olkusza nie mogą się doczekać otwarcia najpiękniejszej i najbardziej potrzebnej inwestycji w ostatnim dziesięcioleciu. Zwłaszcza Ci bezrobotni,bo zamiast rozpaczać nad swoją beznadziejną sytuacją będą mogli sobie poskakać w nowym parku. A świadomość kosztów poniesionych na sztandarową i jakże niezbędną inwestycję dodatkowo podniesie ich morale.

...,,,,/////
...,,,,/////
8 lat temu

Jestem przeciw – ale się napracowałeś nad ty postem. Pewnie jesteś jednym z tych co chcą mimo tych tak wielkich długów zająć miejsce pana Rzepki.

jestem przeciw.....
jestem przeciw.....
8 lat temu

[quote name=”jestem za……”]Oni jak się dorwią do władzy to znowu będą myśleć o sobie i co by tu jeszcze spieprzyć. Ja głosuję na obecnego burmistrza Rzepkę.[/quote]
Dziecko drogie, nikt nie jest w stanie przebić twojego burmistrza, bardziej zadłużyć Olkusza już zdaje się nie można, nikt już nic nie wybuduje za pożyczone miliony, bez toalet, bez dochodów dla miasta i bez nowych miejsc pracy. Otwórz oczęta, obudź się, a jak nie śpisz, to porzuć to co bierzesz, bo to szkodliwe jest bardzo dla zdrówka.

jestem za......
jestem za......
8 lat temu

Widać, że zbliżają się wybory samorządowe, to już 16.11.2014 r. Inwestycja jest potrzebna młodym ludziom i tyle. Chwała ci panie burmistrzu Rzepka, że nam wybudowałeś ten Skate Park. Bo jak przyjdą czego Boże nie daj po tobie ci nieudacznicy co tylko umieją krytykować by cię wygryź, to pewnie be od razu to co dokonałeś zaorać by nie przypominało twoich inwestycyjnych rządów. Oni jak się dorwią do władzy to znowu będą myśleć o sobie i co by tu jeszcze spieprzyć. Ja głosuję na obecnego burmistrza Rzepkę.

Helenka
Helenka
8 lat temu

My Olkuszanie nie pozwólmy aby ktoś z koryciarzy olkuskich upłynnił te 3 mln złotych w taki sposób. Musimy nasłać NIK. Ten park to skandal i parodia .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja
ja
8 lat temu

Otwierać park, chcę już jeździć…

PXT
PXT
8 lat temu

W rejonie inwestycji były siedliska unikalnych gatunków zwierzątek. Był to teren przez długie lata podmokły i stanowił doskonałe środowisko dla tych gatunków;
– salamandra plamista
– traszka grzebieniasta
– traszka zwyczajna
– traszka karpacka
– kumak nizinny
– grzebiuszka ziemna
– ropucha szara
– ropucha paskówka
– rzekotka drzewna
– żaba jeziorkowa
– żaba wodna
– żaba śmieszka
– żaba trawna
– żaba moczarowa
-Jaszczurka zwinka
-Jaszczurka żyworodna
-Jaszczurka zielona
Ciekawe gdzie te biedactwa się ewakuowały? Szkoda, że nie myśli się o ich losie. A może są pogrzebane w zwałach galmanu?

felek
felek
8 lat temu

no to jeszcze przejscie podziemne na wys. cmentarza by sie przydało, żeby mozna cało tam dojechać na tych rolkach.

Grande Malkontenti
Grande Malkontenti
8 lat temu

Spoko spoko jest pare starych maszyn kopalnianych. Pewnie pochłanęły sporą kaskę. 😉

Jestem za! Skontrolować na co konkretnie poszłą kasa. Najlepiej niech się inwestor rozliczy się na łamach olkuski.pl

Transparentność przede wszystkim!

[quote name=”kontroler”]Wykonawca zameldował o zakończeniu inwestycji ?????.Prokuratura i NiK natychmiast do kontroli , trochę betonu,kilka alejek , wyprofilowanie kilku górek z istniejącego już galmanu i pseudo altana kryta blachą nie mogło kosztować wszystkich pieniędzy. Gdzie obiecane trybuny w części Saturni ,boisko do siatkówki , mowa była też o parku linowym ,[/quote]

Grande Malkontenti
Grande Malkontenti
8 lat temu

Nie chcę być złym prorokiem ale ciekawe kiedy menele zaczną dewastować to cudo za 6 baniek.

Zaraz się pojawią spraye i flaszki z piwem bo o ile w dzień ktoś będzie miał na to oko o tyle wieczorem już nie.

Ale mamy kolejny obiekt do przecinania wstęgi. Proponuję większą kokardę niż na łopacie przy obwodnicy.

Pytanko takie jeszcze, czy projekt był poddawany pod konsultacje społeczne? 8)

sąsiad skeatparku
sąsiad skeatparku
8 lat temu

No to czekamy na wypowiedż Burmistrza ile ten ” Park Rekreacyjno-Krajobrazowy kosztował , czy te miliony są już wszystkie wydane czy dalej coś będzie robione , jeśli tak to kiedy

r

wk
wk
8 lat temu

A ja uważam, że to jest świetna inwestycja, lokalizacja też jest bardzo dobra, bo niby gdzie indziej miałoby coś takiego powstać? Jedyne nad czym nasi włodarze powinni pomyśleć, to to aby wytyczyć ścieżkę rowerową do nowo powstałego parku, tak aby była możliwość szybkiego i bezproblemowego dotarcia na miejsce. Wielkie gratulacje za ten pomysł!!! Aż żałuję, że nie jestem trochę młodszy:) I jeszcze jedno, miasto powinno zintensyfikować promocję tego miejsca, bo jestem przekonany, że będzie ono atrakcją nie tylko dla olkuszan. Dzięki za uwagę!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2459:projekt-olkuskiej-skateparku-zyskal-unijne-dofinansowanie&catid=14&Itemid=110
polecam doczytać lekture…”1. budowa Parku rekreacyjno-krajobrazowego – etap I o powierzchni blisko 20 tys. m2 zlokalizowanego w Olkuszu, który obejmować będzie” ETAP 1″ ! 😉 Także to nie jest skończona inwestycja…tylko podzielona na dwa etapy.. w drugim zapewne będzie owy park linowy czy scena, wieża z pkt widokowym. I najprościej jest tylko narzekać zamiast się cieszyć że wkońcu coś powstało na skalę ogólnopolską bo to pierwszy taki projekt w kraju i perspektywicznie tutaj mogą się wysokiej rangi zawody odbywać. Ale co to kogo obchodzi że przyjedzie więcej osób do miasta nie;)? Prościej powiedzieć że źle, że nie dobrze, że po co…

ela
ela
8 lat temu

Budowa opiewa na miliony, a ciekawe gdzie te miliony bo nie w budowie! gdzie ten super teren ? gdzie te alejki na rolki? gdzie super plac zabaw? chciałabym uzyskac informacje na ten temat- alejki dla rolek? dla dzieci na rowerki- to jakas masakra kawałak chodniczka nadaje sie dla rolek i to jeszcze dla jednej osoby- masakra jakas a nie budowa!!! a plac zabaw to wysypany piach kilka drabinek- zero nowoczesnosci i zainwestowanych w to pieniedzy ! ciekawe czy pracownicy maja umowy czy moze umowe zlecenie czy zatrudniaja na czarno do grabienia ziemi – bo pracowała tam cała smietanka towarzyska Olkusza!!! a jak dzieci maja jezdzic na rolkach skoro alejki nie sa asfaltowe?

zibi
zibi
8 lat temu

Na 100% komentarz ze strony miasta będzie taki że dalsze inwestycje będą w póżniejszym terminie ha ha ha .

mario
mario
8 lat temu

Przypomnę mieszkańcą Olkusza że kwota na skatepark to ok.3miliony złotych !!!!!. Miały powstać także boiska do piłki nożnej ,koszykówki ,piłki siatkowej i plażowej . Gdzie niby ta wieża szybowa , która miała przypominać o dawnej przeszłości kopalnianej. Najlepszy widok jest od strony ul.Długiej za Realbudem , jeśli to teren prywatny to Burmistrz powinien nakazać właścicielowi go uprzątnąć i ostatnia uwaga to do drzewek posadzonych wzdłuż alejek bo wydaje mi się że te badyle to jakieś samosiejki wykopane z pobliskiego lasku , wstyd ,wstyd wstyd !!!!

kontroler
kontroler
8 lat temu

Wykonawca zameldował o zakończeniu inwestycji ?????.Prokuratura i NiK natychmiast do kontroli , trochę betonu,kilka alejek , wyprofilowanie kilku górek z istniejącego już galmanu i pseudo altana kryta blachą nie mogło kosztować wszystkich pieniędzy. Gdzie obiecane trybuny w części Saturni ,boisko do siatkówki , mowa była też o parku linowym ,

WIDZ
WIDZ
8 lat temu

Super inwestycja dla młodzieży. Dobrze, że na obrzeżach a nie w środku osiedli. Niech się wyładują na peryferiach a nie hałas wśród mieszkańców, którzy chcą spokoju.

joko
joko
8 lat temu

Park to ponoć jeden wielki bubel i kasa wyrzucona znowu w błoto….a miało być tak pięknie. Pytanie tylko kto tworzy takie miejsca na obrzeżach miasta, podczas gdy dla ogromnej ilości dzieci i młodzieży mieszkających w blokowiskach nie funduje się żadnych atrakcji. pogratulować pomysłu miejsca i wykonania. Olkusz z pewnością teraz potrzebuje właśnie skateplazy na Pomorzanach!