policja

O mały włos w jednym z mieszkań w Kluczach nie doszło do tragedii. Gdyby nie szybka reakcja miejscowych policjantów, dzisiaj dwaj młodzi mężczyźni mogliby już nie żyć.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek 27 października. Dyżurny olkuskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań znajduje się dwóch nieprzytomnych mężczyzn, najpewniej po zażyciu dopalaczy lub środków odurzających. – Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol z komisariatu w Kluczach. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, jeden z mężczyzn w wieku 26 lat rzeczywiście był nieprzytomny. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i ułożyli w pozycji bocznej ustalonej. Drugi z mężczyzn nie dawał żadnych oznak życia – relacjonuje wydarzenia st. asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Policjanci Paweł Czernikiewicz oraz Krystian Wilk podjęli czynności resuscytacyjne. Intensywna reanimacja trwała do przyjazdu karetki pogotowia. U 20-latka przywrócono podstawowe funkcje życiowe. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Sosnowcu i zostali tam pod opieką lekarzy.

– Na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał też zespół dochodzeniowo-śledczy, wraz z technikiem kryminalistyki. Przeprowadzono przeszukanie i oględziny mieszkania – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy. Mundurowi takiego odkrycia się nie spodziewali, bowiem oprócz różnego rodzaju substancji niewiadomego pochodzenia, które zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, policjanci ujawnili trzy niebezpieczne dla ludzi węże – dwie kobry królewskie oraz grzechotnika toskańskiego.

W tych okolicznościach na miejsce dojechał również specjalista weterynarii z zakresu zwierząt niebezpiecznych, egzotycznych i jadowitych. Lekarz potwierdził, że trzymane w mieszkaniu gady są niebezpieczne dla ludzi i otoczenia, więc w zgodzie z ustawą o ochronie zwierząt, decyzją lekarza węże zostały uśpione i zneutralizowane.

– Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kluczach wyjaśniają szczegóły i okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze będą ustalać, czy stan zdrowia obu mężczyzn był spowodowany przez zażycie dopalaczy lub innych nielegalnych środków – kończy st. asp. Katarzyna Matras.

 

9
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
9 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
cebulorzfifiMarek z PakuskiZofia NiedzielaObiektywny Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cebulorz
cebulorz

sama patologia w tych kluczach

fifi
fifi

Oni te węże hodowali do walki ze szczurami z wysypiska .

Marek z Pakuski
Marek z Pakuski

[quote name=”Obiektywny”]Wkurza mnie tylko to, że w każdym temacie musi znaleźć się komentarz uderzający w kościół mimo że sam temat nie ma nic wspólnego z klerem ani z religia. Znajdzie się zawsze jakiś frustrat który zaśmieca dyskusje i wyładowuje swoje żale do świata na forum publicznym. Uprzedzając nie, nie jestem frustratem tylko apeluje o odrobinę posciagliwosci i merytoryczna dyskusje na tematy zawarte w artykulach. Dam ci przyklad… Ktoś wie skąd w ogóle zdobyli te węże?[/quote]Ja tu czytam że w tych komentarzach nie uderzają wierni w kościół tylko w tych niektórych łupoków administratorów w czarnych kieckach co parafian łupią do samej… Czytaj więcej »

Zofia Niedziela
Zofia Niedziela

[quote name=”Obiektywny”]Wkurza mnie tylko to, że w każdym temacie musi znaleźć się komentarz uderzający w kościół mimo że sam temat nie ma nic wspólnego z klerem ani z religia. Znajdzie się zawsze jakiś frustrat który zaśmieca dyskusje i wyładowuje swoje żale do świata na forum publicznym. Uprzedzając nie, nie jestem frustratem tylko apeluje o odrobinę posciagliwosci i merytoryczna dyskusje na tematy zawarte w artykulach. Dam ci przyklad… Ktoś wie skąd w ogóle zdobyli te węże?[/quote]
Węże zdobyli od Ciebie ”Obiektywny”-frustracie.Jak Cię wkurza,to nie czytaj komentarzy tylko idz na mszę i pomodl się owiesz?co!!!!!!

Obiektywny
Obiektywny

Wkurza mnie tylko to, że w każdym temacie musi znaleźć się komentarz uderzający w kościół mimo że sam temat nie ma nic wspólnego z klerem ani z religia. Znajdzie się zawsze jakiś frustrat który zaśmieca dyskusje i wyładowuje swoje żale do świata na forum publicznym. Uprzedzając nie, nie jestem frustratem tylko apeluje o odrobinę posciagliwosci i merytoryczna dyskusje na tematy zawarte w artykulach. Dam ci przyklad… Ktoś wie skąd w ogóle zdobyli te węże?

Minia
Minia

A z innej beczki : zgodnie z ustawą o OCHRONIE ZWIERZĄT węże zostały ZABITE !!?![/quote]
BARDZO DOBRZE,ŻE OD RAZU WĘŻE JADOWITE ZOSTAŁY ZABITE,a co? miały kogoś ugryżć i uśmiercić.Wtedy była by wina służb policji.DZIĘKI WAM POLICJANCI ZA SZYBKĄ AKCJĘ.Wiem że na pewno byłoby lepiej sprowadzić proboszcza jak pisze”SANDOX”.Może też proboszcz zabrał by też jadowite węże do Rodak na plebanie.

P X T
P X T

[quote name=”Iza”]…A z innej beczki : zgodnie z ustawą o OCHRONIE ZWIERZĄT węże zostały ZABITE !!?![/quote]
Bo to jest typowa policyjna logika odnosząca się nie tylko do zwierząt, ale do ludzi też.
Jak wiesz, wiele ofiar zapłaciło już taką cenę na komendach i w terenie, a wszystko to dla ich „dobra”. Bo świat toczy się dalej bez nich. I nie mówię tu nawet o przestępcach ale o zwykłych szarych obywatelach, którzy mają rodziców, żony i dzieci, zresztą przestępcy i policjanci też ich często mają, ale tego nie doceniają.

Iza
Iza

Brawo panowie policjanci!
Chociaż dlaczego od razu nie była wezwana karetka tylko policja?
A z innej beczki : zodnie z ustawą o OCHRONIE ZWIERZĄT węże zostały ZABITE !!?!

Karol
Karol

Czy to poprawna nazwa- grzechotnik toskański, a nie teksański ?