j osuch m morawiecki

Ogłoszenie wyborcze
Już niebawem czeka nas wielka ofensywa drogowa w powiecie olkuskim. Premier zatwierdził przed kilkoma dniami listę inwestycji drogowych z rządowym wsparciem. Powiat Olkuski może liczyć na dotację z Funduszu Dróg Samorządowych dla trzech inwestycji drogowych. Gmina Olkusz po raz pierwszy w historii otrzyma promesę na kompleksowy remont dwóch ulic.

– Zawsze podczas spotkań z Premierem Mateuszem Morawieckim zabiegałem o rządowe wsparcie dla wniosków z naszego regionu. Bardzo się cieszę, że w tym roku udało się nam pozyskać rekordową kwotę – podkreśla minister Jacek Osuch.

Powiat Olkuski złożył do rządowego programu – Funduszu Dróg Samorządowych – trzy projekty, których łączny koszt wynosi ponad 26 mln zł. Wszystkie wnioski zostały zaakceptowane. – Mam nadzieje, że nasi samorządowcy szybko i sprawnie przeprowadzą przetargi i w przyszłym roku nasi Mieszkańcy będą już jeździć po zmodernizowanych i bezpiecznych drogach – podkreśla minister Jacek Osuch. Największa powiatowa inwestycja drogowa – warta według szacunków ponad 10 mln zł – będzie realizowana w Bolesławiu i Kolonii. Dwie kolejne – szacowane na ponad 8 mln zł każda – będą wykonywane w Gołaczewach i Chełmie oraz w Osieku – na odcinku od szkoły w kierunku lasu. Ale to nie koniec dobrych informacji.

– Mam także bardzo dobrą wiadomość dla Mieszkańców Olkusza. Złożone przez gminę projekty na remont ul. Rataja na os. Słowiki oraz ul. Sienkiewicza na os. Glinianki także uzyskały wsparcie rządowe. Dziękuje naszym samorządowcom – zarówno z powiatu jak i gminy – że pozytywnie odpowiedzieli na naszą propozycję i dobrze przygotowali dokumenty, aby móc ubiegać się o środki – dodaje minister Jacek Osuch.

Jak zaznacza Osuch, takie wsparcie samorządów jest możliwe dzięki wypowiedzeniu przez rząd wojny mafiom vatowskim. W czasie rządów koalicji PO-PSL Polacy stracili przez nielegalny obrót paliwem kwotę, której równowartość stanowi koszt realizacji 2-letniego programu 500+ w całym naszym kraju. Szacuje się, że w latach 2008-2015 do Polski wjeżdzało około 600 cystern z nielegalnym paliwem dziennie. – Budżet państwa tracił ok. 24 miliony złotych dziennie. Dziś środki odzyskane od vatowskich mafii są przeznaczane nm.in. na Fundusz Dróg Samorządowych – komentuje Jacek Osuch. 

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 

14
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
14 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
10 Autorzy komentarzy
lulekDKkoloCichy_KotekMania Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiosna
wiosna

W-g Pana obietnic remont DK94 powinien zbliżać się już do końca, widział ktoś roboty w Olkuszu na tej drodze?

zdzich77
zdzich77

Tak właśnie PiS-……. dotrzymują słowa:
https://olkusz.naszemiasto.pl/klapa-reaktywacji-pks-ow-ludzie-czekali-na-przystankach-na/ar/c3-7325337.
Co Pan na to panie pOŚLE?

PXT
PXT

[quote name=”wiosna”]W-g Pana obietnic remont DK94 powinien zbliżać się już do końca, widział ktoś roboty w Olkuszu na tej drodze?[/quote]Tak widział ja- był remont na wysokości stacji paliw Circle przy Sławkowskiej. Wymieniano tam kawał pasa na nitce do Krakowa. Powodem było wygniecenie przez tiry do tego stopnia że aż wykruszyły się rowy na prawym pasie wzdłuż co poważnie zagrażało bezpieczeństwu.Takie rowy (co prawda jeszcze nie wykruszone ale wygniecione, co też stanowi zagrożenie dla większych prędkości) są wzdłuż całego odcinka na obu pasach, ale póki będą jeździć przeładowane tiry to tak będzie mimo remontów- albo trzeba by robić od podstaw nawierzchnię… Czytaj więcej »

wiosna
wiosna

[quote name=”PXT”][quote name=”wiosna”]W-g Pana obietnic remont DK94 powinien zbliżać się już do końca, widział ktoś roboty w Olkuszu na tej drodze?[/quote]Tak widział ja- był remont na wysokości stacji paliw Circle przy Sławkowskiej. Wymieniano tam kawał pasa na nitce do Krakowa. Powodem było wygniecenie przez tiry do tego stopnia że aż wykruszyły się rowy na prawym pasie wzdłuż co poważnie zagrażało bezpieczeństwu.Takie rowy (co prawda jeszcze nie wykruszone ale wygniecione, co też stanowi zagrożenie dla większych prędkości) są wzdłuż całego odcinka na obu pasach, ale póki będą jeździć przeładowane tiry to tak będzie mimo remontów- albo trzeba by robić od podstaw… Czytaj więcej »

PXT
PXT

Co do przytulania kasy to fakt, prawie każdy kto ma sposobność to przytula. Wartość człowieka jest odwrotnie proporcjonalna do skłonności „miłosnej” do pieprzonej kasy, która mu się nie należy.
Jest też tak, że każdy kto podejrzewa innych o ten proceder sam ma skłonności do przytulania wedle starego porzekadła że „każdy sądzi wedle siebie”. Ale jest jeszcze inne porzekadło, że „karma wraca”… i ta dobra i ta trująca również, istnieje jakiś system naczyń połączonych w społecznościach i nie wiem dokładnie na jakich (?-subtelnych) zasadach ale on funkcjonuje.

wiosna
wiosna

Szumnie zapowiadany kompleksowy remont DK94 w Olkuszu do dziś nie istnieje, a zapowiadał go właśnie Pan Poseł od prawie 2 lat, tak jakby już był na ukończeniu. Z tekstu powyżej też wieje nie do końca prawdziwymi sformułowaniami, gdzie Pan Jacek wymienił ile pieniędzy muszą dołożyć nasze władze samorządowe? Całą kasę da rząd litościwe nam panujący – oj nie, to będą duże wydatki i pewnie się skończy na dodatkowym zadłużeniu samorządów. Tak że” nie oceniają książki po okładce”

zdzich77
zdzich77

Nie tylko remontu DK94 się nie doczekaliśmy.
Cztery lata temu też pan sporo obiecał:
https://przeglad.olkuski.pl/index.php/wydania-drukowane/12904-po-nr-1029.
Jak wygląda realizacja tych obietnic panie pOŚLE.

Lineker
Lineker

Cztery lata temu też pan sporo obiecał:
https://przeglad.olkuski.pl/index.php/wydania-drukowane/12904-po-nr-1029.
Jak wygląda realizacja tych obietnic panie pOŚLE.[/quote]

trafione w punkt, można by rzec, ze mamy to na papierze 🙂 – też ciekaw jestem wyjaśnień autora obietnic

artello78
artello78

Panie Osuch, „wielka ofensywa drogowa” którą się Pan chwali w mieście Olkusz polega na wyremontowaniu 900 metrów ulic. W przeliczeniu na mieszkańca daje to nieco ponad 2,5 centymetra. Gratulacje Panie Pośle – te 2,5 centymetra jest miarą Pańskich dokonań dla mieszkańców w mijającej kadencji.

Mania
Mania

Szkoda wielka, że pan „zielony sweterek” ma zablokowane dodawanie komentarzy pod swoim materiałem wyborczym.
W artykule szczyci się SKUTECZNOŚCIĄ, ale najlepiej wyszła mu tylko ta jak zadbać o własne interesy. Niezależnie kto był u władzy w Wolbromiu, pan „zielony sweterek” zawsze miał dobrze. A najlepiej to już mu się wiedzie z obecnym burmistrzem Wolbromia. A niby to taka konkurencja, a może jednak koalicja. W regionie można było sprzedać PiS, a w województwie startować z jego list.
Makiawelizm w czystej postaci!!!

Cichy_Kotek
Cichy_Kotek

[quote name=”Mania”]Szkoda wielka, że pan „zielony sweterek” ma zablokowane dodawanie komentarzy pod swoim materiałem wyborczym. W artykule szczyci się SKUTECZNOŚCIĄ, ale najlepiej wyszła mu tylko ta jak zadbać o własne interesy. Niezależnie kto był u władzy w Wolbromiu, pan „zielony sweterek” zawsze miał dobrze. A najlepiej to już mu się wiedzie z obecnym burmistrzem Wolbromia. A niby to taka konkurencja, a może jednak koalicja. W regionie można było sprzedać PiS, a w województwie startować z jego list.Makiawelizm w czystej postaci!!![/quote]Słoneczko nie wiem czemu jest w Tobie taka zawiść. Gościu w sweterku naprawdę wiele dobrego zrobił dla regionu i Wolbromia. Na… Czytaj więcej »

kolo
kolo

[quote name=”zdzich77″]Nie tylko remontu DK94 się nie doczekaliśmy.
Cztery lata temu też pan sporo obiecał:
https://przeglad.olkuski.pl/index.php/wydania-drukowane/12904-po-nr-1029.
Jak wygląda realizacja tych obietnic panie pOŚLE.[/quote]
Osiem lat temu też obiecywał dużo ..
https://przeglad.olkuski.pl/index.php/wydania-drukowane/5326-wersja-drukowana-sp-21083

DK
DK

„Szacuje się, że w latach 2008-2015 do Polski wjeżdżało około 600 cystern z nielegalnym paliwem dziennie. – Budżet państwa tracił ok. 24 miliony złotych dziennie.” 1 cysterna to 39000 litrów. Dziennie to 39.000 l * 600 cystern = 2.340.000 l dziennie; 2.340.000 l * 365 dni = 8.541.000.000 l rocznie. W sprawozdaniu Orlenu podano, że w 2018 roku sprzedał on w Polsce około 15.855.490 litrów. Nie sprawdzałam ile sprzedali Lotos, Shel, Cirkle, ale zakładając, że podobnie to roczna sprzedaż paliwa w Polsce dzisiaj wyniesie 16 mln. * 4 = 64.000.000 litrów. Jak to się ma więc do 8.541.000.000 litrów podobno… Czytaj więcej »

lulek
lulek

.