W dniu 10. marca w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Świata. W biegach tych na ośmiu dystansach rywalizowało 369 zawodników. Trasy tych biegów były doskonale przygotowane, ale w tym dniu ekstremalne warunki pogodowe (deszcz, śnieg, błot i przeciwny wiatr) wymagały od uczestników bardzo dobrego przygotowania. Barwy IKS – u Olkusz reprezentowała czwórka biegaczy, z których najlepiej spisał się w biegu na 12 km Bartosz Karoń (zajął 8. miejsce w biegu seniorów). Biorąc pod uwagę bardzo silnych konkurentów, z których sześciu kwalifikowało się do Mistrzostw Świata, należy uznać to osiągnięcie jako bardzo dobre.

Wśród juniorów na dystansie 3 km Mateusz Klich zajął 29. miejsce. Na dystansie 8 km  Emanuel Wojtacha zajął 32. miejsce, a Krystian Czapla 32. miejsce.
Kolejny start lekkoatletów IKS Olkusz nastąpi 16. marca, a będą to indywidualne Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych.