Zawodnicy IKS-u „Olkusz” pobiegli w zawodach Grand Prix Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na zakończenie cyklu biegów przełajowych w Krakowie. Podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego zajęli wysokie lokaty.
Pierwsze miejsce na dystansie 1000 m chłopców młodszych zajął Olaf Czapla, tak samo jak jego brat Nikolas na tym samym dystansie, ale w kategorii chłopców starszych.

W gronie młodzików Krystian Czapla był drugi, Mateusz Klich piąty, Patryk Czarnota trzynasty, a Adam Głąb uplasował się na 21. miejscu.
Junior młodszy Wojciech Pasich na 3000 m „wybiegał” trzecią lokatę. W tej samej grupie 8. miejsce zajął Kacper Bielat, a 18. miejsce przypadło Karolowi Muzykowi. Bartosz Karoń zwyciężył w biegu na 4000 m w kategorii juniorów, gdzie 16. miejsce zajął Kamil Gurgul, a juniorka Marta Łaskawiec na 3000 m była szósta. W grupie młodziczek najlepiej wypadła Monika Kaliwoda (2. miejsce), a za nią uplasowały się: Jaśmina Wolczyńska (4.), Patrycja Skręt (5.), Marta Łaciak (6.) i Kinga Byczek (11.). Juniorka młodsza Karolina Ślęzak zajęła 10. lokatę.