Olkusz

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu Izabela Kukułka odniosła spektakularny sukces podczas Mistrzostw Polski Juniora Młodszego w akrobatyce sportowej: 10-latka trenująca na co dzień w UKS-ie Korona Olkusz stanęła bowiem na podium, zdobywając brązowy medal w skokach na ścieżce!

W miniony weekend w Wilkowicach koło Bielsko-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w skokach na ścieżce, podwójnej mini trampolinie oraz trampolinie: w gronie najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju wystąpiła m.in. olkuszanka Izabela Kukułka, trenująca akrobatykę sportową w UKS Korona Olkusz pod okiem trenera Jacka Czerniaka. Mamy przyjemność poinformować, że uczennica olkuskiej „Jedynki” odniosła wielki sukces, zdobywając brązowy medal w skokach na ścieżce!

Warto zaznaczyć, że był to dopiero pierwszy występ 10-latki w Mistrzostwach Polski. Izabela zajęła ponadto 10. miejsce na podwójnej mini trampolinie, ocierając się o ścisły finał w tej kategorii. Podopieczna UKS-u Korony Olkusz ma za sobą również udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jaworze, gdzie wystąpiła w gronie 20 najlepszych zawodniczek z całego kraju.

Młoda mieszkanka naszego miasta ma na swoim koncie nie tylko sukcesy sportowe, gdyż została laureatką tegorocznego konkursu „Mam Talent” w Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu, będąc także przewodniczącą klasy 4B.